Ústí nad Labem - V utkání 34. kola ELIOD servis extraligy mladšího dorostu hostil ústecký mladší dorost na svém ledě tým Kladna. Za domácí střílel góly jediný hráč, a to k výhře nad Středočechy rozhodně stačit nemohlo. Hvězdami zápasu byli Martin Patzelt, jenž zaznamenal hattrick, Tomáš Burkovec, který i přes sedmibrankové manko tým podržel a z hostů Petr Janeček. Kladenský útočník si připsal rovněž tři branky, navíc i na jednu asistoval. Lvíčata nakonec podlehla 3:7.
ne 13. 3. 2011, Zlatopramen Arena
Rytíři Kladno
3:7 1:3, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 14. Patzelt (Vaněk), 21. Patzelt (Andres), 41. Patzelt (Janák) - 7. Janeček, 11. Seidl (Kružík), 15. Slánský (Janeček), 39. Horvát (Kružík), 45. Janeček (Slánský), 59. Hudec (Hierman), 59. Janeček (Slánský, Seidl). Rozhodčí: Loefner - Foltýn, Matějovič. Vyloučení: 4:8, navíc Navarra 10 min. NESP, Burkovec (oba UNL) TS. Využití: 2:1. Diváci: 137. Střely na branku: 28:34 (8:14, 12:11, 8:9). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:7. Zakázaná uvolnění: 1:6. Ofsajdy: 3:3. Vyhraná vhazování: 29:26 (9:6, 14:12, 6:8).

Ústecký Slovan s.r.o.: T. Burkovec - D. Málek, Vaněk, Dušek, J. Trončinský, Šimanovský, Hucek - Patzelt, do 33. Andres, Janák - Chovanec, Kopta, Mir. Straka - Ordoš, Vykouk, Řídel - od 13. Navarra. <b>Trenér:</b> Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Kaňka - Jakub Špaček, Hierman, D. Sklenička, Matula, Šmíd - M. Seidl, Janeček, Slánský - Hoffmann, Křepelka, Hulcr - do 58. Horvát, Hudec, Kružík. <b>Trenér:</b> Petr Kasík.

Do zápasu vstoupilo lépe jednoznačně družstvo Kladna. Již úvodní minuty nasvědčovaly, že bude jen otázkou času, kdy se hosté ujmou vedení. V sedmé minutě se třetí střelou v utkání prosadil Petr JANEČEK, jenž si z bezprostřední blízkosti s Burkovcem hravě poradil - 0:1. Další přesnou trefu zasadil za Burkovcova záda o čtyři minuty později z mezikruží Martin SEIDL - 0:2.

Domácím se podařilo prosadit až v přesilové hře. V minutě čtrnácté zamířil z levého kruhu Martin PATZELT a svou dělovkou vymetl růžek Kaňkovy svatyně - 1:2. Ale o necelé dvě minuty odpověděli Středočeši stejnou mincí. Při signalizované výhodě dorazil kotouč za brankovou čáru Martin SLÁNSKÝ a hosté tak vedli znovu o dvě branky - 1:3.

Na konci první části si to ještě na ústeckou branku zamířil Hudec, Burkovec ale vytasil nádherný zákrok a puk následně zalehl. Stav po dvaceti minutách hry byl tak 1:3 z pohledu žlutomodrých.

Narozdíl od první třetiny, do té následující vstoupila lépe Lvíčata. V početní výhodě opět přesně zaměřil Martin PATZELT a se svěřenci trenéra Mareše už to vypadalo nadějněji - 2:3. Další důležitý moment přišel s 25. minutou, kdy se domácí museli na deset minut obejít bez útočníka Navarry, jelikož inkasoval trest ve výši deseti minut za nesportovní chování. Ve 30. minutě se nařizovalo trestné střílení. Sudí Loefner potrestal Burkovce po špatné přihrávce za hození hole k Janečkovi. Kladenský forvard ale penaltu neproměnil.

Špatný okamžik pro domácí, kdy celý stadion ztichl, nastal na konci 33. minuty. Ze hry musel za doprovodu lékaře a čárového rozhodčího odstoupit Tomáš Andres, jenž utrpěl zranění na horní končetině. Do zápasu již nezasáhl a musel být transportován do ústecké nemocnice.

Zlomový úder a rovněž rozhodující gól střetnutí přišel se 39. minutou. Nedisciplinovanost domácích hráčů potrestal z dorážky Martin HORVÁT a Vagnerplast vedl díky jeho zásahu 2:4. Stejným skóre skončila i druhá dvacetiminutovka.

Stejně jako začátek druhé periody, i ten třetí vyzněl lépe pro Severočechy. Již po devatenácti sekundách dokonal hattrick Martin PATZELT, kterého uvolnil do úniku Janák - 3:4. Na rozdíl dvou branek ale Kladno znovu odskočilo v závěru 45. minuty. Petru JANEČKOVI se tak za asistence Slánského podařilo prosadit podruhé - 3:5.

Po následující okamžiky bránily oba celky dobře střední pásmo a ani jeden z nich se nedostával do vyložených šancí. Nadešla 59. minuta a vše již směřovalo k oddechovému času pro ústeckou střídačku, když ale celý stadion zmrazil nevídaný gól. Definitivní pojistku přidal z ničeho nic Lukáš HUDEC a stav z pohledu domácích už nevypadal 97 vteřin před koncem řádné hrací doby nikterak růžově - 3:6. Vagnerplast se zmohl ještě i na sedmou branku, kterou se Petr JANEČEK zviditelnil v individuálních statistikách, neboť si připsal hattrick 69 sekund před koncem - 3:7. Kladenští si ze Zlatopramen Areny vezou tři body zcela oprávněně, Ústečtí klání podcenili a pravděpodobně si mysleli, že výhra se zrodí sama.

Jan Daniš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Přístup hráčů k dnešnímu utkání byl tragický. Když už jsme stáhli vedení hostů na nejtěsnější rozdíl, udělali jsme další chybu, ze které pramenil gól. V letošní sezóně chceme skončit čtvrtí, ale je to o přístupu. Čekají nás zápasy s Třemošnou a Chomutovem, které chceme vyhrát. Tomáš Andres, jenž se ve druhé třetině zranil, je na vyšetření v nemocnici, otočil si loket."

Petr Kasík (HC Vagnerplast Kladno): "Podali jsme velmi slušný výkon. Utkání by bylo rozhodnuto dříve, kdybychom proměnili více gólových šancí, které jsme si v první části vytvořili. Velkou překážkou pro nás byl Tomáš Burkovec, který nám v úvodním dějství zlikvidoval čtyři nájezdy. Co se týká motivace v těchto zápasech, hráči ji musí hledat především u sebe. Na nich záleží, jestli se chtějí živit nebo hrát hokej."