Ú s t í n/L. - Mladší dorostenci odehráli další domácí zápas. Do Zlatopramen Areny přicestoval tým Meteor Třemošná. Utkání rozhodla první třetina, kterou Lvíčata vyhrála 4:0. Kapitán Tůma vstřelil v tomto utkání hattrick, poprvé v sezóně se prosadil Vico.
ne 24. 2. 2013
HC Meteor Třemošná
7:2 4:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Vico (Zdvořáček, Ozom), 9. Tůma (Rubeš, Kába), 17. Magasanik (Ozom, Zdvořáček), 17. Rubeš (Amirov), 29. Tůma, 38. Rubeš, 55. Tůma (Loukota) - 26. Korelus, 55. Jícha (Hrbas). Rozhodčí: Danylets - Tauš, Wohlrab. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 337. Střely na branku: 60:32. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: K. Holý - Buchtela, Loukota, Kába, Drha, T. Holý, Vytejček, Moucha - Bejček, Vico, Amirov, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Magasanik, Kubín, Ozom, Vaněk

HC Meteor Třemošná: Hauser, od 29. Červenka - Ciněk, Halíř, Hanzlík, Hrbas, Jakubec, Jícha, Juhasz, Korelus, Kosnar, Monhart, Smejkal, Šmíd, Toman, Vondrák

Úvod zápasu vyšel domácímu týmu dobře, již v 5. minutě se prosadil Vico. O čtyři minuty později vedlo Ústí o dvě branky. Kapitán Tůma se trefil přesně. V čase 16:12 předvedl parádní individuální akci Magasanik, který poslal „svůj“ tým do vedení o tři branky. Uplynulo jen devatenáct sekund a Rubeš prostřelil Housera. Za stavu 4:0 skončila první třetina.

Prostřední třetina přinesla zlepšenou hru hostujícího celku. Obrana Lvíčat nechala Třemošné mnoho prostoru. Toho využil Korelus, který prostřelil gólmana Holého. „Samo to nepůjde,“ nabádal své svěřence kouč Čaloun. Jeho rady využil Tůma. Svůj pokus nasměroval o tyčku do branky. Pět inkasovaných branek bylo příliš na gólmana Hausera, ten přenechal své místo pro Červenku, brankáře starších žáků. Ve 38. minutě prokličkoval Rubeš útočným pásmem jako svým pokojíčkem, obehrál obránce a svoji krasojízdu zakončil střelou k tyčce. Červenka neměl nárok. Za stavu 6:1 šly oba týmy do šaten.

Poslední třetina se jen v klidu dohrávala. Ústí se nikam nehonilo, Třemošná také věděla, že zápas prohraje. V 55. minutě padly dvě branky. Nejprve Tůma zvýšil na 7:1. Poté se dočkal i Meteor. Jícha prostřelil Karla Holého, a tak kosmeticky upravil na 2:7. Lvíčata vyhrála s přehledem 7:2.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Úplně dobře jsme nezačali, ale první třetinu jsme vyhráli 4:0. Začátek se nám nepovedl, třikrát nám ujeli dva na jednoho, gólman Holý to pochytal. Musím ho pochválit, Robina nahradil velmi dobře.