Ú s t í n/L. - Nepovedený zápas odehrál mladší dorost v rámci osmého kola ELIOD extraligy. Do Ústí nad Labem přijel celek Písku. Domácí v zápase třikrát vedlo o dvě branky. V poslední třetině doplatili na nedisciplinovanost a prohráli 5:6.
ne 13. 10. 2013
IHC Komterm Písek
5:6 2:0, 2:2, 1:4

Branky a nahrávky: 9. Vandas (Magasanik), 15. Vaněk (Magasanik, Vandas), 34. Leitner (Vico), 40. Zich (Vico), 45. Leitner (Dörner, Vytejček) – 25. Vostárek, 29. Strnad (Šergl, Káník), 44. Hakl (Šebesta), 52. Káník (Šergl), 56. Linhart (Šegrl, Konopec), 58. Schwamberger (Strnad, Konopec. Rozhodčí: Novák - Sládek, Biedermann Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 43:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš – Havlík D., Vandas, Vytejček, Moucha, Opočenský, Horčička, Štěpánek, Holý T., – Bejček, Vaněk, Magasanik, Leitner, Vico, Brňák, Osmani, Zich, Dörner – Veselý

IHC Komterm Písek: Kříž – Kopenec, Linhart, Hora, Novotný, Hřebíček, Rákosník, Koc – Šergl, Káník, Strnad, Šebesta, Schwamberger, Váňa, Marek, Vostarek, Hakl, Tejko, Duchoň

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Vstup do zápasu měli lepší domácí, Vico s Vaňkem se dostali do dobrých pozic, ale brankáře Kříže překonat nedokázali. Na druhé straně musel Dobiáš likvidovat střelu Šergla. Právě tento hráč usedl v osmé minutě na trestnou lavici. Slovan početní výhodu proměnil. Jaroslav Vandas tak jak je mu vlastní vystřelil dělovku od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V patnácté minutě skórovali domácí znovu. Kotouč putoval po ose Vandas, Magasanik až ke Kryštofu Vaňkovi, který snadno překonal gólmana hostů. Písek působil zaskočeným dojmem, do šancí se dostával minimálně. Za stavu 2:0 skončila první třetina.

Do druhé třetiny vstoupili hosté výborně. Pomohlo jim k tomu špatné střídání domácích a následná přesilovka. Početní výhodu sice Jihočeši nevyužili, ale i tak snížili. Po pěkné samostatné akci poslal Oliver Vostárek kotouč mimo dosah brankáře Dobiáše. Písek hrál i dál aktivně. Krátce před polovinou zápasu nechala domácí obrana příliš prostoru Karlu Strnadovi, který střílel pod beton ležícího brankáře Ústí. Lvíčata přišla o dvoubrankové vedení. Ve 34 minutě zavezl kotouč do útočného pásma Vico. Sám se dostal ke střele, kotouč se dostal k najíždějícímu Marku Leitnerovi, který střelou od modré poslal svůj tým do vedení. Gólman Kříž neměl šanci. Následně se do další šance dostal Vandas, znovu střílel od modré, tentokrát scházely milimetry, trefil tyč. V poslední minutě třetiny vyhrál v útočném pásmu Vico vhazování, přihrál Karlu Zichovi, který poslal kotouč pod horní tyč. Lvíčata zase vedla o dvě branky. Oba týmy šly do kabin za stavu 4:2.

První větší šance třetiny skončila brankou. Frederik Hakl se dostal před domácího brankáře a pohotovou střelou snížil. O minutu později se radovali domácí. Marek Leitner se vší silou opřel do puku a nemýlil se. Ústí vedlo znovu o dvě branky 5:3. V padesáté minutě se nastěhoval Písek do útočného pásma. Výsledkem několika minutového tlaku byla kontaktní branka, kterou zaznamenal Jakub Káník. Krátce po inkasované brance se nechal vyloučit za vysokou hůl Magasanik. Hostující Kryštof Linhart se na modré napřáhl a div, že neprotrhl síť za Dobiášem. Vyrovnáno 5:5. Nastala naprosto stejná situace. Devatenáct sekund po vyrovnání se nechal vyloučit Vico. Pět vteřin před koncem přesilové hry se prosadil Tomáš Schwamberger a poprvé v zápase Písek vedl. Obě mužstva si postupně vzala oddechový čas, aby si klíčoví hráči odpočinuli. Hosté si i přes velký tlak domácích v posledních sekundách výhru uhájili.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Soupeři jsme darovali tři body.
Za hosty se k utkání vyjádřil kapitán Jan Šergl: Bylo to vypjaté utkání, ve kterém jsme měli větší štěstí. Dvakrát jsme prohrávali o dvě branky, povzbudili jsme se, dali jsme do toho srdíčko. Jsem moc rád, že máme tři body.