Ú s t í n/L. - V rámci 38. kola odehrál Slovan na domácím ledě duel proti Kadani. Nejdříve se trochu nešťastně pro Ústí trefila v první třetině Kadaň. Ve druhé části hrály týmy vyrovnaně a ani jeden nepřidal branku. V závěrečné dvacetiminutovce se Kadaň prosadila podruhé. Slovan však skóre ještě stáhl, ale v poslední minutě se do prázdné branky trefil Jaroslav Kůs. Kadaň tak bere tři body za vítězství na ledě Slovanu 3:1. Po skončení utkání oznámil hlavní trenér Miroslav Mach konec svého působení v ústeckém celku.
st 10. 1. 2018, Zimní stadion Ústí n. L.
SK Trhači Kadaň
1:3 0:1, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 54. Vrdlovec (Kružík, Husák) – 9. Polák (Tupý, J. Müller), 45. Wágner (O. Procházka, Kadeřávek), 60. Kůs. Rozhodčí:Matěj Sýkora, Jakub Valenta – Ondřej Kokrment Michal Rubáš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 620. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Vaněk, Husák, Bernad – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, M. Chalupa, Melka – Najman, Vrdlovec, Severa – D. Merta, Kružík, Smolka.

SK Trhači Kadaň: Pavlát – Blaha, Kadeřávek, Trefný, Szathmáry, R. Černý, Šesták, Cestr – Wágner, Krejčiřík, Tůma – Tupý, Hejcman, Chrpa – Kůs, Chlán, Rindoš – Polák, O. Procházka, J. Müller.

První třetina nám přinesla vysoké nasazení od obou týmů, které vyústilo ve velmi atraktivní hokej. Domácí hned z kraje zápasu zahrávali přesilovku, ale tu se jim nepodařilo proměnit. Branku nakonec přinesl až závar před domácí brankou, kde si v chumlu hráčů dokázal šikovně najít puk hostující Tom Polák a dorazit ho do odkryté branky. Slovan se poté snažil tlačit více do útoku a vyrovnat, ale to se jim nakonec do konce třetiny nepovedlo a ta tedy končí 0:1.

Úvod druhé třetiny zvládli lépe hosté, kteří se často dostávali do nebezpečných střeleckých pozic a tak měl Volke napilno. Vše nakonec dovršil faul Patrika Husáka na unikajícího útočníka po kterém bylo zahráváno trestné střílení, které však Volke vychytal. Poté se Slovan dal konečně trochu do útoku a vyslal několik nepříjemných střel na Pavláta. Avšak ani tyto náznaky nestačily a druhá třetina končí 0:1.

Těsně po začátku třetí třetiny hráli hosté přesilovou hru, kterou domácí dokázali odbránit, avšak těsně poté, co se na led vrátil vyloučený Martin Zdvořáček, se puk dostal k volnému Františku Wágnerovi, který nádhernou střelou navýšil náskok hostů. Po inkasovaném gólu začal Slovan intenzivně tlačit a vysílal na branku jednu střelu za druhou. Ale ani následná přesilovka pět na tři snížení nepřinesla. Ale gólu se domácí přece jen dočkali, když se puk dostal k volnému Danielu Vrdlovci, který snižuje. Poté se ve snaze vyrovnat uchýlili domácí ke hře bez brankaře, ale to se jim nevyplatilo, jelikož ztratili v útočném pásmu puk a na konečných 1:3 upravil Jaroslav Kůs.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Kadaň přivezla mladé hráče, kteří bojovali o místo v sestavě. My tu máme mladý tým, hráči ale o místo nebojují. Hráli jsme na čtyři formace, ale na ledě byla vidět jen jedna. Chci se omluvit divákům, takhle se hrát prostě nedá.

Petr Klíma (SK Trhači Kadaň): Myslím si, že to bylo výborné utkání. Věděli jsme, jak bude Slovan hrát, a tak jsme se na jeho hru připravili. Po první třetině mohlo být rozhodnuto, měli jsme několik velkých šancí. Výborně zachytal brankář. Nemáme co ztratit, musíme hrát aktivně. Doplnili jsme se o juniory, kteří bojovali o místo.