Jihlava - Mužstvo Slovanu vyjelo při posledním listopadovém úterku na led lídra tabulky. Utkání mezi Jihlavou a Ústí nad Labem začali lépe Severočeši, kteří otevřeli skóre ve třicáté první minutě zásluhou Jiřího Kuchlera. Poté Dukla nedopustila inkasování další branky a sama vstřelila čtyři góly. Jihlava si doma ponechala plný počet bodů za tříbrankový rozdíl.
po 30. 11. 2015, Horácký zimní stadion
HC Dukla Jihlava
4:1 0:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 33. Flek (Zadražil), 46. Důras (Jergl, Dobrovolný), 48. Diviš (Parýzek, Seman), 60. Zadražil (Seman, Gríger) – 31. Kuchler (Smetana, Melka). Rozhodčí: Bejček – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 389. Střely na branku: 33:36 (11:10, 8:18, 14:8). Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Dukla Jihlava: Škarek – Šafář, Štebih, Parýzek, Kaláb, Zadražil, Grebenjuk, Dobrovolný – Diviš, F. Seman, Gríger – Jergl, J. Skořepa, Důras – Harkabus, Melenovský, Březina – Anděl, Flek, Malec. Trenéři: Petr Vlk, František Zeman.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Pohl, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Látal, Smetana, Skočovský, Bernad – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Andres, Křivohlávek – Dalecký, Melka, Kuchler – Macek, O. Kopta II, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Utkání mezi Duklou a Ústím začalo poměrně svižně. Již na konci druhé minuty se sám před Soukupem ocitl Březina, jenž zamířil těsně vedle pravé tyče. O chvíli později musel vytasit dobrý zákrok betonem Škarek proti střele Pohla. Hned z protiútoku získal na vlastní modré puk Gríger, na druhé straně se na levém kruhu zbavil kličkou obránce a jeho střelu zastavil gólman hostí na své hrudi.

Největší šance Dukly v první třetině přišly v sedmé minutě. Gríger přebruslil dva statické obránce, tváří v tvář Soukupovi byl faulován a nedokázal lépe zakončit. Poté stačil za brankou vybojovat puk pro Diviše, který si sjel před branku a znovu nepřekonal gólmana, stejně jako Gríger dorážkou. Jihlava pokračovala v tlaku, a když jeden z jejich hráčů po kličce do blafáku netrefil prázdnou branku, skóre se neměnilo, stejně jako při následných dvou přesilovkách domácích.

Také hosté zahrozili. Krátce po konci druhé domácí přesilovky získal odražený kotouč před brankou Kloz. Tvrdě vypálil k pravé tyči, a ač Škarek nic neviděl, vytasil dobrý zákrok vyrážečkou. Svižná první třetina musela diváky bavit, leč gól nenabídla.

Začátek druhé třetiny se mnohem více vydařil Ústí a domácí strážce svatyně se měl co otáčet. Křivohlávek prudkou ranou ze středu útočného pásma opravdu jen těsně minul pravou tyč. Minutu poté se z pravé strany prodral před branku Dalecký, i přes velkou snahu puk za čáru nedostal, kus černé gumy se zastavil někde pod šestnáctiletým gólmanem Dukly. Jelikož se Jihlava při své třetí přesilovce téměř nedostala před branku Soukupa, byla potrestána.

Minutu po návratu vyloučeného Křivohlávka se měnil stav. Domácí ztratili ve středním pásmu vybojovaný puk. První střelu Smetany od modré vyrazil Škarek, stejně tak o pár okamžiků později, v obou případech téměř nic neviděl, ale kotouč si u pravé tyče jihlavské klece našel Jiří Kuchler a bekhendem zblízka otevřel skóre. Na lavičce Slovanu mohlo být ještě radostněji, kdyby proti Roubíkově střele z levého kruhu nesklaply včas betony dukláckého muže v masce.

Ústí se však dlouho z vedení neradovalo, protože také ztratilo ve středním pásmu puk, Grebenjuk jej přiťukl na Jakuba Fleka, hbitý forvard si sjel k levému kruhu a pumelicí jako velitel dělostřelectva propálil Soukupa. Zvrátit skóre na stranu Severočechů mohl Tenkrát, proti jehož pokusu z první z levé strany se Škarek rychle přesunul na bližší tyč a jeho další rána ze stejné pozice již tolik nebezpečná nebyla.

Třetí třetinu začaly oba týmy opatrně, uvědomujíc si, že každá chyba může rozhodnout. Domácím nevyšla další přesilovka, ale minutu po jejím skončení udeřili. Dobrovolný prostrčil po pravé straně puk na Jergla, který našel v situaci dva na jednoho před brankou volného Michala Důrase a extraligou otřískaný matador, který stihl oblékat i dres Ústí, zvedl puk mimo dosah gólmana.

Pátou přesilovku již Dukla využila. Parýzek z pravého rohu poslal kotouč před branku, kde se do puku z první opřel další hráč, který v minulosti nastupoval za Slovan, Richard Diviš, a uklidnil svůj tým čistým průstřelem. Vzhledem k tomu, že hosté nesnížili v přesilové hře, protože téměř neohrozili branku soupeře, dostávala výhra Jihlavy reálné obrysy. A to ještě dvě velké šance spálil Březina. Zblízka zvedl puk nad branku a tváří v tvář jej vychytal Soukup.

Razítko na červenožluté tři body nedal Harkabus, zblízka po hezkém pasu Melenovského minul branku. Povedlo se to až 55 vteřin před koncem Vojtěchu Zadražilovi, jehož střelu z pravé strany si srazil Soukup vyrážečkou do sítě - 4:1.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Vypracovali jsme si tři čtyři šance, které volali po gólu, bohužel jsme je neproměnili. Druhá třetina byla z našeho pohledu trošku utahaná. O gól jsme si koledovali a Ústí je zkušený mančaft, které to potrestalo. Zaplaťpánbůh jsme do konce třetiny srovnali. Ve třetí třetině už jsme předváděli výkon, který jsme chtěli předvádět. Najednou jsme byli všude o krok dříve, měli jsme hodně střelby a z toho pramenilo, že jsme třetinu vyhráli 3:0.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Věděli jsme o dlouhé sérii Jihlavy, která neprohrála v deseti zápasech v řadě. Chtěli jsme to být my, kdo Jihlavě sérii přeruší. Dvě třetiny jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem, ve druhé třetině i lepším mužstvem. Zlomovým bodem byla naše nevyužitá přesilová hra čtyři na tři, kde jsme měli dostatek šancí jít do vedení 2:1. Ve třetí třetině jsme propadli ve středním pásmu a domácí z přečíslení šli do vedení. Poté jsme dostali branku v oslabení za faul, kterých bylo v zápase několik a bez potrestání. Musíme se z porážky poučit a připravit se na středu, na další těžký zápas s Havířovem.“