Ú s t í n/L. - Další urputnou, a opět vítěznou, bitvu shlédla Lví aréna. Počtvrté během tří týdnů Ústečtí ani jednou nekapitulovali. Po vítězství v zápasech s Havlíčkovým Brodem, Jihlavou a Hradcem Králové si Slovan tentokrát poradil s Havířovem 3:0. Šance si dnes vypracovával velmi obtížně, urodilo se jich minimum. K výhře nasměroval Lvy v polovině utkání štastnou brankou kapitán Milan Antoš, který v závěru výhru i pečetil.
so 18. 11. 2006
AZ Heimstaden Havířov
3:0 0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 30. Antoš (Grof), 42. Klimt, 57. Antoš (Klobouček, Slížek). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Špringl. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 2930. Střely na branku: 46:24. Průběh utkání: 3:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Hořava, Zápotočný, Jan Kudrna, Pojkar, Kolafa - Klobouček, Slížek, Antoš - Janků, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Jiří Kudrna - Vítek.

AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Zientek, Ovčačík, Vavruša, Peštuka, Krisl, Klimeš - Sedlák, Lipina, Brynecký - Fink, Fadrný, Lhotský – Daneček, Zdeněk, Rozum - Heider, Sikora M., Sikora J.

Už ve 2. minutě hráli domácí přesilovku a hned si vynutili, i díky důrazu před brankou, velký tlak. Brankáře Panterů řádně prověřili Janků, Jan Kudrna a Micka. Brzy na to dostali stejnou výhodu i hosté, ale téměř neohrozili ústeckou branku. Tlak domácích pokračoval i ve hře v 5 proti 5, hostující obranu pořádně prověřila v 9. minutě Martincova pětka. Hrálo se převážně na polovici Havířova, brankář Novotný se rozhodně nenudil. S přibývajícími minutami Lvi zvyšovali tlak, z čehož pramenily fauly havířovských hokejistů. V 17. minutě v oslabení hostí posunul brankář Novotný dost průhledně brankovou konstrukci, rozhodčí mu ale jeho počínání odpustil.

V úvodu druhé třetiny dohrávali Lvi přesilovou hru, ale ani z jejich velké převahy se nic neurodilo. První nebezpečnou akci hostí musel řešit Zikmund až ve 22. minutě, když si až před něj nabruslil Zdeněk. Poté se domácí brankář zahřál ještě při dalších několika šancích Havířova a ve 24. minutě zachránila ústecké hokejisty po Ovčačíkově střele jeho helma. První branku utkání přinesla 30. minuta. Před branku, kam najížděl Antoš, nahazoval kotouč Grof, ale s největší pravděpodobností to byl Lipina, kdo bruslí změnil dráhu letu kotouče za Novotného záda - 1:0. Vzápětí si na havířovském brankáři po brejku vylámal zuby Ivan. Ve 35. minutě rozjel slibnou akci Janků, Novotný se ale překvapit nenechal. Ve 39. minutě jen s obtížemi zpacifikoval Zikmund puk, který se po prudké přihrávce odrazil od Lipiny.

Hned na začátku závěrečné části hry, konkrétně v její 28. vteřině, trefil Antoš pravou tyč Novotného svatyně. Zhruba o půl minuty později se už však domácí hokejisté radovali. Klimtovo několikeré nahození na Novotného po několika odrazech zavezl do branky jeden z bránících Panterů - 2:0. Poté už z domácích všechno spadlo a hráli mnohem lehčeji. Hra se odehrávala převážně na polovici hostí, a to i při jejich přesilovce. V 57. minutě vybojoval v rohu kotouč Slížek s Kloboučkem, druhý jmenovaný před brankovištěm posunul na Antoše a ten z voleje do odkryté branky uzavřel účet utkání - 3:0. Vzrušení přinesla ještě 59. minuta, kdy se po Rozumově šťouchání do Zikmunda, který přikryl kotouč, strhla menší bitka.

Alois Chlustina (Havířovská hokejová společnost): "Mužstvo nehrálo dnes špatně. Pokud bude mít ještě větší disciplínu, tak nebude mít problém. Chce to čas. Ve čtvrtek jsem k mužstvu přišel, v pátek jsme měli první trénink a dnes jsme se seznamovali. V té části tabulky, kde jsme, jsou ta mužstva tak vyrovnaná, že tam záleží častokrát na štěstí a musíme proměňovat přesilové hry. Dvě třetiny, myslím, to bylo vyrovnané utkání. My jsme se zatáhli, protože jsme věděli, jaká je kvalita Ústí, a bohužel gól na 2:0 v 1. minutě třetí třetiny už rozhodl. Na rozbruslení ruplo Honzovi Fadrnému v zádech a má asi skřípnutý obratel. Vypadá to tak na tři týdny. To pro nás bylo velké oslabení. Že první dva góly byly vlastní? No, takové polovlastní. Takový je hokej, bohužel. Kdybychom delší dobu udrželi nerozhodný výsledek, asi by domácí byli nervóznější a mohlo se to třeba vyvíjet jinak."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "To vítězství se rozhodně nerodilo lehce. Havířov se tu prezentoval dobrou obranou středního pásma a půlku zápasu jsme se s tím potýkali. Dobře zahušťovali i předbrankový prostor a my jsme se tam nedostávali clonit gólmanovi nebo na dorážky. Rozhodně jsme rádi, že jsme vyhráli a věřím, že výkony půjdou nahoru. Co se týče těch prvních dvou branek, tak ten první byl určitě důležitý, protože jsme šli do vedení. Tam rozhodlo to, že jsme měli tlak do branky. To byl nahozený puk do prostoru před brankou, důrazně jsme za ním šli a tam se to může odrazit jakkoliv. My ani pořádně nevíme, jestli to tam nahazoval Milan Antoš nebo Kuba Grof, prostě to tam padlo. Tak to má být. Dokázali jsme si vypracovat řadu takových šancí. Podobně to bylo s druhým gólem. Tam byla střela na branku, havířovský hráč byl v pohybu k ní a od něj se to odrazilo. Šťastný gól a zaplať bůh za něj. Co se týče našich hráčů, tak od té doby, co jsme se nechali naočkovat proti chřipce, tak nás sklátila angína. Týden nehraje Houdek, po Sareze padl Přeučil, po Berounu, když se konečně vrátil z dvacítek, přišel Kloz a nějaké zdravotní problémy má i Hulva. Do tréninku se teď vrátí Ficenc. První dva zápasy, které za nás hrál, vyšly Mickovi. Do hry vnesl přesně to, co potřebujeme. Je ale zatím předčasné dělat nějaké závěry, uvidíme dál."