Ú s t í n/L. - Návrat kapitána Milana Antoše na domácí kluziště jakoby pozvedl ústeckou přesilovku. Právě v nevyvážených situacích rozhodli Ústečtí dnešní souboj s Havířovem. Konečné skóre: 6:0. Nejdřív Tomáš Martinec otevřel duel brankou v oslabení a pak domácí využili pět přesilovek. Už po čtyřiceti minutách nebylo o vítězi žádných pochyb, domácí vedli o pět branek. Sám Antoš si osladil návrat ústecký led po zranění kotníku jednou brankou. V závěrečné třetině přidali domácí ještě gólovou tečku.
so 3. 3. 2007
AZ Heimstaden Havířov
6:0 2:0, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Martinec (Nádašdi), 20. Liščák (Houdek, Hořava), 26. Pazourek (Nádašdi), 28. Antoš (Grof), 36. Nádašdi (Slížek, Hluchý), 50. Liščák. Rozhodčí: Würtherle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Slížek (UNL) 10 min NESP, Vítek (UNL) 10+OK NESP, Heider (HAV) 10 (NARZ), Dresler (HAV) 5+OK, Krisl (HAV) TH NESP. Využití: 5:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2652. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 6:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Jan Kudrna, Ficenc, Hořava, Houdek, Zápotočný, Kolafa - Hluchý, Pazourek, Antoš - Klobouček, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Čurilla, Slížek, Hluchý.

AZ Heimstaden Havířov: Šafránek - Peštuka, Klimeš, Galvas, Dresler, Lašek, Krisl, Kudláček, Kollár - Heider, Škoda, Sikora - Žák, Zdeněk, Seman - Giesel, Velecký, Brynecký - Škumát

Souboj druhého celku s desátým začaly oba týmy opatrně. Od hostujícího mančaftu z Havířova se nedalo očekávat nic jiného, ale ani domácí favorit se nehrnul bezhlavě do útoku. Ústečtí jako by opatrně prozkoumávali, co si vlastně mohou k soupeři dovolit. Takto například nahrával uzdravený Milan Antoš před bránu Hluchému, Šafránek ale nedovolil, aby puk pronikl až za něj. Na druhé straně se Heider, Škoda a Sikora vydali do útoku, ale finální přihrávka nenašla adresáta a Jiří Zikmund v domácí brance mohl zůstat v klidu. Otevřít skóre utkání se domácím poštěstilo při přesilovce Panterů v 16.minutě. Vše začalo, když se Antoš dostal k puku v útočném pásmu, přihrál zpět do obrany, kde si dva beci mohli nikým neatakováni vyměňovat puk a nakonec ho poslat na útočnou modrou, tam se ho ujal Tomáš Martinec, dostal se o krok před obránce a vyjetého Šafránka překonal efektním obloučkem. Ještě před koncem třetiny se Lvům podařilo náskok navýšit, a to zásluhou skvělé spolupráce Houdka a Liščáka - první jmenovaný vyslal střílenou přihrávku, kterou hbitý útočník jen usměrnil přesně pod víko.

Ve druhém dějství se nejprve muselo hasit před Zikmundovou brankou, kam se probojoval Žák, ale zakončit už nedokázal, byl faulován. V přesilové hře Panterů se pokusil překonat Zikmunda střelou od modré Klimeš, ale bezchybný gólman postavil puku do cesty lapačku. Zbylým snahám hostů proniknout do pásma, či se v něm udržet skvěle bránil Nádašdi povedenými obranými zákroky. Jakmile se domácí ocitli v plném počtu, opět začali dobývat havířovskou svatyni. K tomu jim dopomohlo vyloučení na straně Panterů, na jehož potrestání potřeboval David Pazourek jen šest vteřin, Peštuku z trestné lavice vrátil do hry tečí Nádašdiho střely od modré bezprostředně po buly. Dvě minuty nato podobným způsobem zapracovali Grof s Antošem, a to opět v přesilovce. I Havířov měl možnost zatlačit domácí do obrany v podobě přesilové hry, ale kromě Škodova pokusu, při kterém si vybruslil pře branku a nikým nebráněn se pokusil vyzrát na Zikmunda, k žádným závažnějším ohrožením domácí branky nedošlo. Ba naopak další gól v oslabení mohl přidat Josef Vítek, ale byl faulován. Po vypršení trestu domácího hráče se tedy dostali ke slovu opět domácí. Slížek se blýskl perfektní přihrávkou Nádašdimu, který neměl problémy trefit odkrytou část branky.

Třetí třetina už by se mohla prostě dohrát, to by ale emoce na obou stranách nesměly vzplanout proti výrokům rozhodčího, vyšší tresty byly v této fázi na pořadu dne. Oba celky se tedy dost často pohybovaly po ledě s nestandardním počtem hráčů. V přesilové hře Havířova se snažil skórovat Klimeš od modré, následně neprošla přihrávka na uvolňujícího se Žáka a ani Zdeněk nadvakrát Zikmunda nepřekonal. V oslabení se havířovskému Semanovi zachtělo napodobit Martincův útočný výlet z prvního dějství, ale Klobouček se s ním stačil vrátit, útočník ani nevystřelil. Hra se přesunula zpět před Šafránka, kde Liščák přidal svou druhou branku v utkání, když nahazoval puk zpoza brány a ten se díky odrazu dostal až za brankovou čáru. Utkání tedy skončilo ke spokojenosti domácích 6:0.

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): „My jsme si řekli, že nesmíme zbytečně inkasovat v prvních minutách. Potom přišla ta parádička od Martince, tím gólem jsme se uklidnili a už to bylo dobrý, pak jsme de facto rozhodli ve druhé třetině, kde se nám dařily přesilovky. Na to, jaké to utkání mělo průběh, byl ten konec příliš emotivní, to bylo zbytečné. Jinak dnes nastoupil Čurilla, což je mladý talentovaný hráč z Kladna, takže by nám měl přinést to, co dneska předváděl, to znamená dynamiku, výbušnost, bruslení a pohyb do toho mužstva. Ale uvidí se, play-off bude hrát ten, kdo bude mít optimální formu, hráči jsou na to připravení, jde nám o to vyhrát.“

Alois Chlustina (Havířov): „My jsme měli šanci tak do té patnácté minuty první třetiny, ale hráli jsme rovnocennou partii pouze patnáct minut, pak nás dostala do kolen naše přesilová hra, kdy jsme dostali gól na 1:0, a vzápětí ve dvacáté minutě na 2:0. Takové mužstvo, jako je Ústí, už to nepouští. Byla otázka času, kdy si nás rozeberou, což se stalo, a tak si myslím, že i těch 6:0 je ještě celkem dobré. Ústí jde za svým cílem, hráči ví, co mají hrát. Chceme jim popřát, aby jim to konečně letos vyšlo. My už jsme za hry venku, takže jsme dali příležitost mladým juniorům, ti hráli trochu bázlivě, a výsledek je takový, jaký je. Nic jiného jsme nemohli čekat.“