Prostějov - Šesté kolo WSM Ligy odehrál Slovan s prostějovskými Jestřábi. Celé utkání bylo jako na houpačce, což se odrazilo i na výsledku. Po šedesáti odehraných minutách bylo skóre 3:3 a muselo následovat prodloužení. Za střetnutím udělali tlustou čáru Ústečtí, kteří se s domácím brankářem poradili už po devětatřiceti vteřinách od zahájení nastaveného času. Gól v prodloužení vstřelil Jan Kloz s pomocí od Daniela Vrdlovce.
st 21. 9. 2016, ZS Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
3:4pp 1:0, 1:2, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. A. Holík (Rudovský), 35. Venkrbec (Luňák), 58. Korhoň (Šlahař, Moskal) – 30. Merta (Z. Doležal, M. Vágner), 31. Dalecký (Moučka), 51. Moučka (Melka), 61. Kloz (Vrdlovec). Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1 286. Střely na branku: 31:28 (8:8, 10:10, 13:9 - 0:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil, Šafář – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Augustin – L. Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Jiří Vykoukal.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Vl. Brož, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Komárek, Melka, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

První šance v úvodu duelu mezi Jestřáby a Slovanem měli hosté, kteří dostali možnost přesilové hry 4 na 3, ti ale tuto početní výhodu nezužitkovali. Následovala hra ve čtyřech hráčích na obou stranách, která rovněž branku nepřinesla, takže na otevření skóre se muselo čekat do desáté minuty. Mezi kruhy si sjel Aleš Holík a na jeho střelu Soukup stačit nemohl. Následoval dobrý pokus Loskota, ale zde si připsal zákrok Kantor. V závěru třetiny měli Hanáci možnost přesilovky, ale místo tlaku v ní dvakrát faulovali, takže do kabin šli sice s těsným náskokem, zato ale s vidinou dvojnásobného oslabení na začátku druhé části.

Tuto těžkou situaci ale Jestřábi zvládli přežít, přesto nebyli z nejhoršího venku, Gengel následně pálil na Kantora a ten měl spoustu starotí se skákavým pukem u jeho brankoviště. Poté už přišly chvíle Slovanu, v přesilovce se k puku dostal David Merta a rázem bylo vyrovnáno. Uběhlo 43 sekund a Ústečtí se radovali podruhé, tentokrát se k dorážce dostal Jan Dalecký a vedení šlo na stranu žlutomodrých. Poté ale přišla využitá přesilovka i na domácí straně, kdy Luňákovu akci zakončil pohotovým doklepnutím puku Matouš Venkrbec a srovnal na 2:2. Slovan ještě před sirénou zahrozil v přečíslení, ale k další změně skóre po čtyřiceti minutách hry nedošlo.

Do třetí části vlétli lépe Jestřábi a ohrožovali často Soukupa, přesto zahrozili Ústečtí z přečíslení, které ale Poulíček nevyužil. To je však nemuselo moc mrzet, protože následně se ve středním pásmu chopil puku Jaroslav Moučka, který dokázal překvapit Kantora a poslat Slovan znovu do vedení. Jestřábi se tlačili za vyrovnáním a dostali možnost přesilovky, tu nevyužili, ale krátce po ní se k odraženému puku dostal Lubomír Korhoň, jehož dorážka nakonec rozhodla o prodloužení zápasu, přestože měli hosté k dispozici ještě jednu početní výhodu.

Prodloužení nemělo dlouhého trvání, pouhých 39 sekund trvalo, než domácí bek poslal kotouč na hůl hostujícího Jana Kloze, který tváří v tvář Kantorovi dokázal rozhodnout o bonusovém bodu pro ústecký Slovan.

Miroslav Mach (trenér HC Ústí nad Labem): Jsme šťastní, že si z Prostějova odvážíme dva body. Mohli jsem mít ale tři, udělali jsme ke konci zápasu ovšem dva zbytečné fauly a soupeř dokázal vyrovnat. V prodloužení jsme pak byli šťastnější my. Každopádně musíme my trenéři pochválit mužstvo, protože jsme dnes předvedli parádní výkon, hráli jsme poctivě dozadu a jsme za dva body opravdu rádi, protože si myslím, že z Prostějova se body moc vozit nebudou.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Dnes jsme podali nejhorší výkon v probíhající soutěži, utkání bylo z naší strany odehrané nezodpovědně a jsem z toho výkonu hodně zklamaný. Jak jsem předpokládal, tak soutěž je velmi vyrovnaná a dnešní výsledky dokazují, že každý může porazit každého. Na jednu stranu si vážím toho, že jsme po šesti kolech bez porážky v šedesáti minutách, ale kdybychom měli opakovat dnešní výkon, tak by brzy přišla a byla by asi pořádná.