Ú s t í n/L. - Ústečtí se dokázali slávistickým útokům bránit jen polovinu první třetiny, kdy se poprvé trefil Bednář. Téměř dalších dvacet minut ještě žila naděje na zdramatizování zápasu, ale Bednář přidal druhou branku a vybídl tak své spoluhráče, aby ho napodobili. Konečné skóre se vyšplhalo až na konečných 6:0 - poslední tři branky padly v posledních pěti minutách zápasu.
út 23. 10. 2007, Sazka Arena
HC Slavia Praha
6:0 1:0, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 13. Bednář (Červenka), 32. Bednář (Kadlec), 34. Hlavačka (Vondrka), 55. Drtina (Duda), 56. Vondrka (Kolařík), 60. Doležal (Růžička). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:13. Využití: 2:0. Diváci: 4487. Střely na branku: 51:19. Průběh utkání: 6:0.

HC Slavia Praha: Svoboda - Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Hlavačka, Kolařík, Němeček - Tomica, Beránek, Hruška - Sup, Rataj, Micka - Vondrka, Červenka, Bednář - Duda, Růžička, Doležal

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - A. Novotný, Vágner, Houdek, Ficenc, Zeman, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Klobouček, Pazourek, Antoš - Špirko, T. Martinec, Klimt - Liščák, Přeučil, J. Heřman - Šaffer, F. Mrázek.

Rozjetá Slavia začala proti nováčkovi z Ústí již od počátku aktivně a nechtěla si připustit žádné podcenění soupeře. Ovšem Ústí dokázalo držet v úvodu krok a občas zahrozit i z brejků. Nejvážněji se jevila šance Klimta. V 10. minutě se mohli dostat Slávisté do vedení, avšak Zikmund skvělým reflexivním zákrokem zmařil Supovu příležitost. Ve 13. minutě se už domácí branky dočkali. Do vedení je poslal trefou z bezprostřední blízkosti Jaroslav Bednář po perfektní přihrávce Romana Červenky – 1:0. Hosté měli ideální příležitost ke srovnání v závěru první třetiny, když hlavní rozhodčí Šindler poslal Slávisty do tří. Jenže minutu a půl dlouhou dvojnásobnou početní převahu, kterou rozdělila přestávka, Lvi využít nedokázali.

Po ubráněném oslabení zářili znovu domácí hokejisté, Beránek však zamířil těsně vedle ústecké branky. Ve 32. minutě se už ale po postupném obléhání ústecké svatyně prosadili. Početní převahu využil svým druhým gólem v zápase Jaroslav Bednář, za další dvě minuty se podařilo obránci Martinu Hlavačkovi zvýšit již na 3:0. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak odcházeli Slávisté do kabin s vědomím, že už jim stačí pouze neudělat chybu a hlídat si výsledek.

Začátek poslední třetiny vypadal, jakoby se zápas dohrával již jen z povinnosti. Až v 55. minutě se znovu rozjel domácí brankostroj. a to opravdu naplno! Přesně do černého nejprve zamířil Jiří Drtina, vzápětí přidal pátý gól Michal Vondrka. Na konečných 6:0 pak upravil v poslední minutě zápasu forvard Jiří Doležal. Slavia tak po pohodlném vítězství slaví další zisk tří bodů a potvrzuje si svoji první pozici v tabulce, naopak oslabené Ústí odjíždí domů s nejvyšší porážkou v letošní sezoně. Velmi dobrou formu potvrdil domácí brankář Adam Svoboda, který v posledních čtyřech zápasech inkasoval pouze jedinou branku.