Foto k zápasu">
Ú s t í n/L. - Po osmi minutách vedli Ústečtí nad Prostějovem v posledním zápase první poloviny základní části o dvě branky. Premiérové utkání ve žlutomodrém dresu si gólově osladil novic z Liberce Ctibor Jech. Nakonec byla jeho branka vítězná. Na korekci Procházky z poloviny utkání, odpověděli domácí Finkem po pěti a půl minutách. V závěru boj v poklidu kontrolovali. Ani v desátém utkání po sobě tak nepřišli v domácí aréně o body, zvítězili 4:1 a po další ztrátě Havířova již jejich náskok na vedoucí pozici činí jedenáct bodů.
Foto k zápasu
st 23. 11. 2005
LHK Jestřábi Prostějov
4:1 2:0, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Kuchler (Jan Kudrna), 8. Jech (Grof), 36. Fink (Jan Kudrna, Pazourek), 48. Eiselt (Klobouček, Slížek) – 30. Procházka (Filip Čech, Sedlák). Rozhodčí: Pešina - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 1540. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Střely na branku: 58:23 (19:11, 19:3, 20:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund - Pavlas, Mazanec, Kudrna Jan, Klobouček, Jelínek, Grof - Eiselt, Slížek, Kudrna Jiří - Antoš, Pazourek, Fink - Jankových, Sýkora, Klimt - Kuchler, Kysela, Jech - Kloz

LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra - Braniš, Dibelka, Čech F., Čech M., Kameš, Kučera, Kučírek, Luka, Piecha, Procházka, Saluga, Sedlák, Sabela, Švrček, Vaškovič, Vymazal, Řípa, Žibrta

Hned v 1. minutě prověřil Hrazdíru Jankových a Grof. V 6. minutě se kotouč odrazil za brankou hostí od hrazení, jeho směr ještě změnila branková konstrukce, a než se brankář Jestřábů zorientoval, Kuchler dotlačil puk do branky. O necelé 3 minuty později se z podobné situace trefil Jech. Po odrazu od zadního mantinelu hostující obránce jen promáchnul a najetý útočník Slovanu z první zavěsil - 2:0. Ve 12. minutě předvedli parádní souhru Fink s Pazourkem, ale Hrazdíru nepřelstili. Vzápětí provětral lapačku hostujícího brankáře Jan Kudrna. Ve 14. minutě neposedný kotouč přeskočil hokejku Klimtovi i Jelínkovi, do brejku se pustil Michal Čech, ale netrefil vůbec branku. Závěr třetiny okořenili slibnými šancemi Jankových a Klobouček na jedné straně a Saluga na straně druhé.

Hned v úvodu druhé třetiny hráli hosté přesilovku. Luka se dostal do šance, ale vzápětí ho fauloval Sýkora. Jestřábi tak dostali možnost hrát minutu a půl přesilovku 5 na 3. Výborná obrana domácích a velmi slabá střelba hostí ale znamenala minimální ohrožení domácí svatyně. Při oslabení ve 30. minutě se už ale za Zikmundem světlo červenalo. Procházka naznačil střelu od modré, Sýkora situaci trochu podcenil a umožnil tak prostějovskému útočníkovi sjet až mezi kruhy a odtud prostřelit vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Svou první přesilovku v zápase si domácí zahráli až ve 32. minutě. Nejprve zazvonilo za Hrazdírou břevno, brzy na to vynikla proti voleji Jankových i jeho lapačka. Přesilovku ještě opepřila Zikmundova minela za brankou a hosté byli velmi blízko vyrovnání, ale vše zhatila posunutá branka. Ve 36. minutě hráli domácí po nevybíravém zákroku na Kyselu další přesilovku. Zprava si vybruslil před branku Fink a na jeho bleskovou stahovačku byl Hrazdíra krátký - 3:1. O minutu později se ve slibné šanci ocitl Kysela. Nejprve dobře clonil a poté neúspěšně dorážel. Lahůdku na závěr prostřední třetiny připravili Klobouček s Finkem. Jejich hrátky ale na poslední chvíli zastavil efektním rozklekem Hrazdíra.

Brzy po úvodním vhazování prověřil Zikmundovu pozornost nepříjemnou střelou Procházka. Hrálo se s plným nasazením a ve vysokých obrátkách. Ve 48. minutě přinesla spolupráce bývalých spoluhráčů z Berouna nádherný gól. Do pásma zavezl puk Klobouček, posunul na Slížka, ten křížem našel najetého Eiselta, který si položil Hrazdíru a blafákem do prázdné branky upravil na konečných 4:1. O minutu později Zikmund zasáhl skvěle proti střele Salugy a dorážce Piechy. V 55. minutě, prakticky za rozhodnutého stavu, vyfasoval Antoš 2+2 minuty a za minutu ho na trestnou lavici následoval Klobouček. Ani další, tentokrát dvouminutová, dvojnásobná přesilovka však hostům branku nepřinesla.

Jaroslav Beck (HK Jestřábi Prostějov): "Když se prohraje, tak se to nikdy moc dobře nehodnotí. Myslím, že rozhodující je to, že hráči, které má Ústí k dispozici, jsou natolik šikovní a zkušení, že dokáží využít a potrestat každou chybu nebo zaváhání. To jsou hráči, kteří patří do extraligy. Největší rozdíl byl v koncovce. Neznamená to ale, že jsme sem přijeli na výlet nebo to zabalili. Trochu to ovlivnili ty první dva góly. Hlavně ten druhý. To byla kuriozita málokdy vídaná. Myslím, že jsme mohli domácí ještě trochu víc potrápit. Škoda těch dvou přesilovek 5 na 3. Trochu si v tom ještě nevěříme. Doma je to lepší, venku nám to nejde. Tito kluci, co na to chodí, jsou hodně mladí. Někdy se střelbou váhají, nevěří vlastní střele a snaží se dostat blíž k brance. Povedla se nám jen ta přesilovka 5 na 4. Hrajeme to na Procházku. Ten vzorec takhle je, že to udělal takhle perfektně, je věc druhá. Šance jsme měli nějaké i ve hře 5 na 5, bohužel ten rozdíl, jak už jsem říkal, byl v té koncovce."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Měli jsme dobrý vstup do utkání. Druhou třetinu hodně poznamenala ta vyloučení, kdy jsme se dostali i do tří.Obě dvojnásobné přesilovky měli hosté rozehrané dobře. Chyběla jim ale finální část a zakončení. Měli několik střel, kdy ale nikdo od nich nestál před bránou. My jsme dobře bránili, ale celkově ty dvě přesilovky hosté nesehráli dobře. Inkasovali jsme nakonec ve čtyřech. Tam ale byla hrubá individuální chyba Sýkory. Potom jsme dokázali opět odskočit na dvougólový rozdíl. Prostějov se tu prezentoval dobrým výkonem. Hodně bruslili a dohrávali osobní souboje a byli nepříjemní. Jsme rádi, že jsme utkání nepodcenili. S tím nebo s uspokojením bojujeme velmi často.  Tím, že Havířov prohrál, tak jsme zase odskočili v tabulce. To by mělo do mužstva přinést uklidnění a větší pohodu. Věřím, že to už nepustíme a že si to budeme hlídat. Před námi je půlka soutěže a stát se může cokoliv. Vloni se udělal rekordní počet bodů, což nikdo nečekal, a připadá mi, že hodně lidí, ať už funkcionářů nebo fanoušků, si myslelo, že to půjde samo. Zopakovat výbornou sezónu je vždy těžké. Vloni s námi nikdo nepočítal. Letos se mužstva dost obměnila a liga se více vyrovnala. Posílila hlavně mužstva z Moravy. Do utkání s Třebíčí by mohli být v pořádku Zápotočný s Válou, zpět bude i Drábek. Že je tu Jech na střídavý start jste slyšeli kde? Ten je tu na stálo, žádný střídavý start. Bude tu minimálně měsíc, ale domluvené je to do 31. ledna."