Benátky nad Jizerou - Ani do třetice se Ústeckým Lvům v letošní přípravě nepodařilo vyhrát venku. Svěřenci Jaromíra Šindela a Tomáše Mareše také dodrželi tradici jednoho vstřeleného gólu na ledě soupeře, když nestačili na Benátky nad Jizerou, kterým podlehli poměrem 1:3. Jedinou branku Ústí nad Labem obstaral loňský kapitán Jaroslav Roubík.
út 20. 8. 2013, Zimní stadion Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
3:1 0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 22. Bortňák (Plodek), 40. Kica (Ulrych, Bortňák), 52. Vlach (Mikyska, Ulrych) – 38. Roubík (Vobořil). Rozhodčí: Radek Wagner – Holec, Záhora. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. Diváci: 128. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Benátky nad Jizerou: J. Stejskal – Ulrych, Vitásek, Kajínek, Šimek, Jánošík, M. Pabiška, J. Říha – Klimt, J. Skořepa, Maďar - Kica, J. Plodek, Bortňák - Bittner, Chlapík, Skalický - D. Špaček, Mikyska, J. Vlach - Jech

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Grin, Vobořil, K. Černý, Vaněk, Vl. Brož, Tomáš, T. Procházka, Holomek - Budínský, Roubík, Rod - Vávra, V. Meidl, Daniel Boháč - Baránek, M. Hanzl, Pořický - D. Tůma, P. Přeučil, J. Šimíček

Už po necelé půlminutě hry si ústecká obrana vybrala slabší moment, když za svá záda pustila unikajícího Josefa Skořepu, jenž ovšem na Petráska nevyzrál. Pak měli hosté možnost zkrácené dvojnásobné přesilovky, ale příliš toho nevymysleli. V pokračující klasické početní výhodě už to bylo lepší, Milan Vobořil si vybruslil do ideální střelecké pozice, jenže branka pro jeho pokus byla příliš malá.

Také úvod druhé třetiny patřil benáteckému týmu. Josef Skořepa si vybruslil před Petráska, ale překonat se mu ho ještě nepodařilo. To se povedlo o pár vteřin později jeho spoluhráči Daliboru Bortňákovi, jehož bekhendový pokus v přesilovce z ostrého úhlu překvapil Petráska a puk se třepetal v síti - 1:0. Ve 29. minutě rozpoutali domácí před ústeckým brankářem docela slušné peklo. Zkoušeli to postupně Vlach, Klimt a Maďar, ale ani jednomu z nich se nepodařilo pohnout ukazatelem skóre.

Nestalo se tak ani při přečíslení dvou slovenských hokejistů Bortňák a Jánošíka. Naopak na druhé straně se zadařilo Slovanu. Vobořilovu střelu před Stejskalem ještě tečoval Jaroslav Roubík a bylo vyrovnáno - 1:1. Remízový stav však příliš dlouho nevydržel. Patnáct vteřin před druhou sirénou totiž Benátečtí vyšachovali bránící hráče soupeře a na konci povedené a pohledné akce byl do prázdné branky střílející Petr Kica - 2:1.

Vyrovnání měl v úvodní minutě třetí periody ujíždějící Václav Meidl, avšak Stejskal kryl jeho první střelu i následnou dorážku. Skóre se hnulo v 52. minutě, kdy benátecký důraz slavil úspěch. Jaroslav Vlach vypátral volný kotouč na brankovišti a dotlačil ho za brankovou čáru - 3:1. Jiří Stejskal byl pro tým oporou i v závěru utkání, kdy i v pozici vleže kryl několik střel a žádný kotouč už za svá záda nepustil. V samém závěru ještě z trestné lavice navrátivší se Jánošík neprostřelil Petráska.

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): "Ústí nad Labem je silný soupeř, který po dlouhá léta hraje špičku první ligy. Myslím si však, že jsme byli o krok výše než náš protivník. Pokud kluci budou plnit úkoly, které chceme, mohli bychom hrát dobrý hokej po celou sezónu."

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "V první třetině byla hra vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách, měli jsme třikrát výhodu přesilové hry, ale do pořádné šance jsme se nedostali. Na začátku druhé části jsme inkasovali v oslabení a od této chvíle byl soupeř lepší, především v osobních soubojích a v důrazu před oběma brankami. Před druhou přestávkou jsme snížili po teči Jaroslava Roubíka, ale patnáct sekund před koncem druhé třetiny po nedůrazu v brankovišti šel soupeř opět do vedení. Na začátku třetí dvacetiminutovky jsme měli čistou gólovou šanci, ale bohužel jsme ji neproměnili. Naopak soupeř v 52. minutě po dalším našem nedůrazu v brankovišti skóre navýšil na konečných 3:1."