V rámci devatenáctého kola WSM Ligy zajížděl Slovan na stadion silného Přerova. V první polovině první třetiny domáci nepustili Slovan prakticky do ničeho, a v desáté minutě dokonce skórovali. Ústečtí hráči se po inkasované brance probudili, ale srovnat nedokázali. Na konci druhé třetiny dali Přerovští gól do šatny, což byla velká škoda, protože se hrál velmi vyrovnaný hokej. Slovan dokázal ve třetí třetině snížit, ale následné power-play se vůbec nepovedlo a Zubři si poté pojistili výhru třetím gólem.
po 30. 10. 2017, Zimní stadion Přerov
HC ZUBR Přerov
3:1 1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Václavek (Navrátil, Plášek), 40. Plášek (Pala, Chmelíř), 60. T. Sýkora (M. Novotný, Čáp) – 51. D. Merta (Husák, Bernad). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Bryška, Konvička. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0.V oslabení: 0:0. Diváci: 1592. Střely na branku: 37:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Koblar, Gago, F. Dvořák – Plášek (A), Václavek, Navrátil

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Hrdinka, Husák, M. Vágner (C), Vl. Brož, Hes, Mlčoch, Vaněk – Gengel, Roubík (A), Melka – P. Kousal, Vrdlovec (A), D. Merta – Severa, Sladkovský, Navarra.

Přerov do zápasu vkročil aktivněji a už po dvou minutách skóroval. Branky však jeho hráči dosáhli rukou a nemohla tak být uznána. V 6. minutě Chmelíř nevyužil odkryté klece, na druhé straně zahodil dobrou pozici Kousal. K půli třetiny už Zubři slavili oprávněně. Po skvělé práci Pláška se v chaosu u Soukupovy levé tyče prosadil Jan Václavek, jenž za Hanáky zapsal svou první trefu.

Brankář Klimeš dosud moc práce neměl. Ústečtí se do zápasu dostávali poněkud pomaleji a veškeré nebezpečí přicházející z jejich střídačky bylo domácí defenzivou včas zažehnáno. Hanáci zůstávali lepším týmem po celou třetinu, k jejímu konci však mohli hosté srovnat. Odražený puk Severa za Klimeše ale nedostal.

Druhá perioda rychle přinesla první vyloučení. Hostujícího Mertu brzy následoval Chmelíř a pokračovalo se ve čtyřech. Slovan svou hru zlepšil, to Zubři působili mírně zataženě. Příliš ofenzivy k vidění nebylo, Přerovu tak mohla další přesilovka přijít vhod. Na jejím konci však čekal stejný scénář hry čtyř proti čtyřem.

Polovinu hrací doby proložila pasáž s častým přerušováním a fauly. Bergerova šikovná teč za Soukupem neskončila a hosté nezužitkovali další početní výhodu. Většina pokusů z domácích „hokejek“ končila mimo, na konci druhé dvacetiminutovky si pak krátce zahrály proti třem. Další branku však Přerov přidal až 16 vteřin před sirénou. Zubři byli opět tím dravější v předbrankovém prostoru, kde pohotově úřadoval Karel Plášek.

Také třetí třetinu zahájil faul, na trestnou lavici usedl Goiš. Jeho prohřešek ale Ústí nepotrestalo. Větší aktivita domácích se promítla i do střeleckých statistik, zatímco Ústečtí se do útoku dostávali jen sporadicky. V 50. minutě se do průniku dostal Pšurný, obratem se jeho tým oslabil. Slovan přesilovku tentokráte využil, když Husák napřáhl na modré a jeho střelu do branky protečoval clonící David Merta.

Stejnou možnost domácí hokejisté nevyužili, nadále však drželi kotouč primárně v útočném pásmu. Dobře chytajícího Soukupa nadále prověřovali, v celém zápase na něj vyslali celkem 42 střel, zatímco hosté zapsali střel jen 14. Kdo očekával dramatický závěr v režii ústeckého celku, mýlil se. Chvíli před koncem se Slovan opět vyfauloval a ani oddechový čas spojený s následující power-play mu k vyrovnání nepomohl. Všechny tři body tak zůstaly na Hané i podruhé, výhru 3:1 totiž do odkryté klece pojistil Tomáš Sýkora.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Už tím, že jsme dnes dali tři góly, se to hodnotí podstatně lépe. Odehráli jsme další vyrovnané utkání, ve kterém se neskutečně nadřeme na každý gól. Už v první třetině jsme měli hodně šancí. Kdybychom vedli 2:0 nebo 3:0, tak se zápas vyvíjí úplně jinak. Bohužel se tak nestává a musíme to takhle dobojovat až do konce. Smekám před klukama, že jsou schopní hrát celých 60 minut zodpovědně a disciplinovaně. Samozřejmě se sem tam nějaká chyba objeví, ale brankáři nám chytají výborně.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Musím naše kluky pochválit, protože jsme zápas dohrávali na třináct lidí. S tím, co s námi dnes předvedli, by tady nevyhrálo ani CSKA Moskva, ani Boston Bruins.