Ú s t í n/L. - Lopotnou práci dal Ústeckým Lvům nováček první ligy Tábor. Slovan nakonec bere po dramatickém mači tři body, když soupeře přetlačil 3:2. Ale po dvou třetinách byl o krok zpět. Zápas otočil díky, trochu pardoxně, dvěma přesilovkám v polovině třetí třetiny. Přesilové hry se mu v utkání totiž příliš nevedly, jednou při nich dokonce inkasoval. Vítěznou dorážku zaznamenal Jan Heřman.
so 14. 11. 2009
HC Tábor
3:2 1:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Šagát (Novotný, Pajič), 48. Sklenička (Heřman, Pajič), 53. Heřman (Gýna, Sklenička) - 20. Nedorost (Poživil), 22. Červený (Mrkvička). Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Štrba 10 min (NESP). Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2260. Střely na branku: 35:19. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Novotný, Gýna, Sklenička - Hovorka, Alinč, Janků - Havlíček, Hanzl, Dragoun - Šagát, Pajič, Heřman - Pšurný M., Pšurný R., Mikulík

HC Tábor: Kovář - Havran, Černý, Kotaška, Lukáč, Poživil, Kanov, Vomela, Zíb - A. Padělek, Červený, Štrba - Koca, Voříšek, Nedorost - Rod, Kuchejda, Mařík - Mrkvička, Stejskal

V úvodních minutách zápasu Táborští aktivně napadali v útočném pásmu, ale ani jeden z brankářů nemusel zasahovat. V čase 2:46 nastřelil Stejskal tyč. První přesilovku si zahráli domácí – Lvi rozevřeli přesilovkový deštník, ale Němečkova střela mířila vysoko nad, poté byla Kloboučkova střela od modré sražena mimo branku hostí. V 6. minutě vyzkoušel Orctovu pozornost Kotaška. V čase 6:36 se Sklenička prodral až před hostujícího brankáře, ale ten včas zasáhl. V 8. minutě ujížděli Hovorka s Alinčem dva na jednoho, ale prvně jmenovaný si vybral střelu, která mířila mimo. V čase 8:27 mířil z mezikruží do připraveného Orcta Nedorost. V čase 9:24 se domácí dostali do vedení – Pajič nastřelil Kovářovy betony, k odraženému puku se dostal Šagát, který ho usměrnil do téměř prázdné brány. Ve 13. minutě si domácí zahráli další přesilovku – po nacvičeném signálu pálil Kříž, ale Pajičova dorážka se neujala, po něm střílel Gýna do připraveného Kováře. V 15. minutě se i hosté dočkali početní výhody – v první minutě se táborští hokejisté usadili v útočném pásmu, ale střelu Červeného chytil Orct do lapačky. V poslední minutě si Heřman nabruslil do mezikruží, ale i s jeho střelou si Kovář poradil. V čase 19:33 se i hosté dočkali vyrovnávacího gólu – v samostatném úniku pod horní tyčku mířil přesně Nedorost.

V úvodních minutách druhého dějství vyzkoušeli pozornost brankáře hostí Janků s Alinčem, když ujížděli dva na jednoho, ale Alinč mířil mimo branku. Ve 22. minutě si Slovan zahrál další přesilovku – v prvních třiceti sekundách uzamkl hosty v útočné třetině, ale ke střele se nikdo z útočníků nedostal, poté oklamal Červený ústeckou obranu a poslal hosty ve vlastním oslabení do vedení. V čase 23:55 stálo štěstí na straně hostí, protože se puk prohnal po brankové čáře, ale ani Dragoun, ani Hanzl ho nedokázali doklepnout do brány. V dalších miutách Táborští dobře napadali a domácím pěkně zatápěli. Ve 26. minutě se snažil Kováře zblízka překonat Mikulík, ale ani on nedokázal vyrovnat. V čase 27:45 si Jihočeši zahráli další přesilovku, ale nedokázali se usadit v útočném pásmu. Poté měli hosté další početní výhodu, ale domácí i toto oslabení ubránili. Ve 33. minutě mířil ihned po buly Šagát, ale Kovář byl připraven. Další šanci měli opět domácí – z rohu nahrával před bránu Janků, kde se ke střele dostal Alinč, po něm zachytil puk Hovorka, ale ani on hostujícího brankáře nepřekonal. V čase 34:36 byl vyloučen další z Lvů a hosté si zahráli dnes již několikátou přesilovku – v úvodních minutách domácí dobře bránili střední pásmo, poté se Táborští dostali ke střele, ale Orct byl včas na správném místě. V závěrečných minutách si i domácí vyzkoušeli hru v početní výhodě, ale jejich akci přerušila závěrečná siréna.

Na začátku poslední třetiny dohrávali domácí přesilovku z předešlého dějství, ale prosadit se nedokázali. Ve 42. minutě našlápl ve středním pásmu Janků, ale i s jeho střelou si Kovář poradil. Ale i Jihočeši dokázali zaútočit – Mařík vypíchl Skleničkovi puk, objel Orctovu bránu, ten ale zůstal pozorný a jeho střelu zneškodnil. Ve 46. minutě měli domácí opět o jednoho hráče v poli navíc – Lvi sice uzavřeli táborské hokejisty v útočné třetině, ale jejich zámek byl téměř bez střelby. V posledních minutách početní výhody nahodil puk před bránu Heřman a Sklenička tečí vyrovnal. Další početní výhodu měli opět hostující hráči, ale Lvi se dokázali ubránit. V čase 50:01 hráli tentokrát v početní výhodě domácí – v první minutě sice uzavřeli Tábor ve třetině, ale gól nepadl. V čase 51:22 byl vyloučen další táborský hráč a Lvi tak hráli ve dvojnásobné přesile, která byla téměř bez střelby. Při pokračující klasické přesilovce se prosadil Heřman. Táborští se ale nevzdávali a bojovali. Svou bojovností si vynutili další faul domácích. Ale netrvalo dlouho a na trestnou lavici odešel i hráč Tábora. Při hře čtyři na čtyři vyzkoušel Kovářovu pozornost Hovorka. Na druhé straně nebezpečně pálil Nedorost. V čase 58:36 šli domácí opět do čtyř – hosté k početní výhodě přidali ještě hru bez brankáře, ale Lvi i toto oslabení ubránili a se štěstím vyhráli.

Milan Skrbek, HC Slovan Ústečtí Lvi: Soupeř hrál velmi dobře. Naše hra postrádala přesnost a trošku lepší pohyb. Branka Tábora půl minuty před koncem první třetiny byla nešťastná. Tam jsme zapomněli na jednoho hráče. Pak nám brankový rozhodčí potvrdil, že ten gól nebyl a proto nesvítil. Uznával ho až čárový rozhodčí, který byl u naší střídačky. Nemohl to tedy vůbec vidět a také se neporadil s brankovým rozhodčím. Pak nám soupeř odskočil, ale nakonec jsme to díky třetí třetině zvládli.

Jaroslav Pařízek, HC Tábor: Odmítám komentovat tento zápas, který v podstatě rozhodla jediná osoba. Bohužel se k té osobě nesmíme vyjadřovat.