V rámci 37. kola odehrál Slovan utkání na venkovním ledě proti týmu LHK Jestřábi Prostějov. Po první vedli Jestřábi 1:0. Ve druhé třetině vstřelil Slovan 2 góly, Prostějov pouze jeden. Skóre bylo tak vyrovnané a šlo se do napínavé třetí třetiny. Tu otevřeli gólem Jestřábi. Slovan stihl vyrovnat, ale na gól v patnácté minutě již nestihl odpovědět. Tři body tak z dnešního zápasu bere Prostějov.
so 6. 1. 2018, Zimní stadion Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
4:3 1:0, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 20. Starý (Divíšek, Nouza), 39. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 42. Starý, 55. L. Luňák (Havlík, Fiala) – 23. Kružík, 35. Husák (L. Volf, M. Chalupa), 54. Roubík (Gengel, M. Vágner). Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1656. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, A. Holík, Havlík, Žovinec, Rašner – L. Luňák, Fiala, Švec – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Starý, Divíšek, Nouza – Nestrašil, V. Meidl, Prokeš.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Šenkeřík, Hes, M. Vágner, Husák, Vaněk, M. Zdvořáček – L. Volf, Roubík, M. Chalupa – D. Merta, Vrdlovec, Kružík – Navarra, Gengel, Severa – Macek, Najman, T. Jandus.

Domácí tým začal aktivněji, ale ke gólové šanci se nedostal. Už ve druhé minutě byl vyloučen Vaněk z Ústí, ale ani přesilovka domácím výraznější ohrožení branky Slovanu nepřinesla. Ústečtí dobře bránili a Jestřábům se nedařilo usadit v útočném pásmu. Naopak chyba na modré vedla k samostatnému úniku Daniela Kružíka, který ale vypálil mimo. Ani v dalších minutách na pozornou obranu hostí nenacházel Prostějov recept. Hra se postupně vyrovnávala, ale utkání bylo plné nepřesností a bez gólových šancí na jedné či druhé straně. A tak další dobrou příležitost k brance měl ve 13. minutě slovanský Daniel Kružík při přesilovce Ústí, ale brankář Neužil jeho střelu pokryl. Největší šanci domácích v dosavadním průběhu utkání spálil Marek Švec, který se po uklouznutí ústeckého brankáře dostal do brejku dva na jednoho, ale branku netrefil. Trochu ospalou první třetinu pak probudila až branka Jestřábů v závěru, kdy jim stačilo 6 sekund přesilové hry na vstřelení vedoucího gólu. Autorem branky byl Jan Starý za asistence Tomáše Divíška a Tomáše Nouzy. První třetina, jejíž tempo bylo ovlivněno 5-ti vyloučeními, tak skončila vítězstvím domácích - 1:0.

Druhá třetina začala pokračováním přesilové hry Jestřábů, když 5 sekund před koncem první třetiny byl vyloučen hráč Slovanu Ladislav Gengel. Domácí ale převahu nevyužili a naopak po jejich hrubé chybě se dostal do samostatného úniku Daniel Kružík, který svou další šanci již nepustil a překonal brankáře Neužila. Prostějov po obdržené brance zvýšil úsilí, hrál aktivně, ale musel si hlídat obranu, protože soupeř číhal na šance k protiútokům. Do souvislejšího tlaku se nedostával ani jeden tým, hra se více odehrávala ve středu hřiště než v obraných třetinách soupeřů. Ke změně skóre nevedly ani přesilové hry, na každé straně zůstaly nevyužity. Velkou šanci měl prostějovský Jan Starý, ale střelu poslal přímo do náruče brankáře Soukupa. Domácí měli optickou převahu, ale více vyložených šancí na svých hokejkách neměli. Naopak si museli hlídat protiútoky hostí. Ve 35. minutě při útoku Slovanu vystřelil ústecký Patrik Husák z vrcholu kruhů, brankář střelu vyrazil, ale Husák se dostal k vyražené střele a umístil ji pod břevno prostějovské branky. Slovan tak otočil zápas s Prostějovem ve svůj prospěch. Domácí fanoušci ale neúnavně hnali svůj tým a jejich povzbuzování neustávalo. V přesilové hře je pak rozjásal Marek Drtina, který střelil již po pár sekundách přesilovky vyrovnávací gól Prostějova. Stejně jako v první třetině se tedy Prostějov prosadil v závěru třetiny při přesilové hře. Po druhé třetině byl tedy nerozhodný stav - 2:2.

Třetí třetina začala dohráváním přesilovky hostí, která zůstala nevyužita. Pak se blýskl svou akcí Jan Starý, v obranné třetině soupeře dobruslil ke kotouči rychleji než obrana Slovanu, puk si zpracoval a tvrdou střelu poslal za záda brankáře Soukupa. Vedoucí branka nabudila Jestřáby, hráli aktivně a pokoušeli se navýšit své vedení. Jejich tlak byl ukončen vyloučením Marka Drtiny, ve kterém se nepodařilo Slovanu uspět. Hned po oslabení Jestřábi předvedli krásnou akci, kterou ale překombinovali. Vynutili si alespoň faul soupeře a přesilovou hru, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Svou převahu nedokázali Jestřábi zužitkovat. A tak znovu udeřil Slovan. Stačil jeden výjimečný útok, obrana Prostějova poněkud zaspala, hosté našli úplně volného Jaroslava Roubíka a ten u vzdálenější tyče nezaváhal. Bylo tedy opět srovnáno. S tím se ale domácí nechtěli smířit a rychle se hnali do útoku. Jestřábi si vytvořili velký tlak a střelu od modré tečoval Lukáš Luňák za záda brankáře Soukupa. Horko bylo domácím v následném oslabení, ale i za pomoci brankáře Neužila svou branku ubránili. V poslední minutě Jestřábi bránili své vítězství, Ústí toužilo vyrovnat a Prostějov opět podržel Jakub Neužil - 4:3.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Dnes jsme rádi za body. Zápas to určitě nebyl hezký, z naší strany hromada nepřesností, připadalo mi, že máme zbytečný strach z výsledku. Hokej by pro nás měl být radost, jak pro hráče, tak pro diváka, ne starost. Dnes tomu tak nebylo. Ve finále se počítají body a ty, jak jsem zmínil na záčátku, máme dnes tři.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes nás ztráta bodů mrzí dvojnásobně. Měli jsme dobrý vstup do utkáni, vytvořili jsme si minimálne čtyři jasné šance, bohužel jsme je neproměnili. Ve druhé třetině jsme otočili skóre, bohužel jsme udělali nějaké chyby, které domací potrestali. V následující periodě se nám podařilo vyrovnat, opět přišel náš nedůraz ve třetině a tím soupeř rozhodl. V posledních sekundách jsme ješte nastřelili břevno. Dnes rozhodla naše neproduktivita.