Ústí nad Labem - Třebíč vstoupila do zápasu aktivně, v osmé minutě šla dokonce do vedení zásluhou Patrika Petrušky. Před první sirénou stačili Lvi utkání strhnout na svou stranu, prosadili se Jaroslav Roubík a Martin Šagát. Ve druhém dějsví zvýšil náskok Slovanu v oslabení Rok Pajič. Do listiny střelců se zapsali rovněž kapitán Jan Klobouček a podruhé v duelu Jaroslav Roubík. Zaváhání ústecké obrany trestala Horácká Slavia zásahem do šatny, Martin Čech vyzrál na Vladislava Koutského. V závěrečné dvacetiminutovce upravili kosmeticky skóre Jakub Lev, druhý dvougólový střelec Rok Pajič a Sacha Treille. Stav čtvrtfinálové série je 2:0 na zápasy z pohledu Ústí nad Labem.
út 28. 2. 2012, Zlatopramen Arena
SK Horácká Slavia Třebíč
8:2 2:1, 3:1, 3:0

Branky a nahrávky: 11. Roubík (Zeman), 14. Šagát (Roubík), 23. Pajič (Čermák), 29. Klobouček (Alinč, Treille), 39. Roubík (Zeman), 44. Lev (Hanzl, Handlovský), 52. Pajič (Čermák, Pavlík), 60. Treille (Hořava, Poživil) - 8. Petruška (Látal, Kaut), 40. Čech (Vondráček). Rozhodčí: J. Dvořák, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 576. Střely na branku: 54:29 (23:7, 13:13, 18:9). Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 8:2. Zakázaná uvolnění: 3:2. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 41:24 (14:7, 15:7, 12:10).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, J. Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, K. Černý, F. Pavlík, Dan Růžička - Šagát, Roubík, Ludvík - S. Treille, Alinč, Daniel Boháč - Lev, R. Hanzl, Handlovský - Třetina, Pajič, M. Čermák.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Vl. Brož, Kadela, Kania, L. Sláma, T. Valenta, od 30. navíc Sobotka - P. Sedláček, Dolníček, Laš - T. Vondráček, Dočekal, M. Čech - Petruška, Kaut, O. Látal - Paták, Vítek, M. Přibyl.

Po úvodním vhazování šel kotouč do obranného pásma domácích, ale jediným menším ohrožením ústecké branky byla Dietzova střela od modré. Hra se poté přesunula na druhý konec kluziště, kde se třebíčskou defenzivou prokličkoval Handlovský, jemuž při zakončení odskočil puk od hokejky. Ani další šance neskončila brankou, ve které Handlovský nahrával k levému kruhu Černému, který zcela osamocen nepropálil obezřetného Hrubce. I přesto, že se Moravané téměř nedostávali přes střední pásmo, byli to právě oni, kdo jako první vstřelili branku. Po střele Tomáše Kauta z mezikruží se puk odrazil před Vladislava Koutského, kde číhal připravený PATRIK PETRUŠKA, jenž uklidil kotouč za záda ústeckého gólmana. Lvi si o pár vteřin později zahráli v početní výhodě, při které se mohl prosadit například Čermák. Miloslav Čermák nedokázal prostrčit puk mezi betony hostujícího brankáře, a tak přesilovka zůstala nevyužita. Slovan chvíli po jejím skončení vyrovnal stav na 1:1. Po střele Jiřího Zemana od modré se puk odrazil od Šimona Hrubce přímo k JAROSLAVU ROUBÍKOVI, který vystřelil téměř z nulového úhlu. Ke smůle hostí šel puk přímo do brusle třebíčského gólmana a od ní poté už rovnou do sítě. Netrvalo dlouho a červenobílí měli na ledě opět o muže méně, a tak je čekalo dvouminutové rušno, ve kterém Ústečtí sice dobře kombinovali, ale branka padla opět až po přesilové hře. Tentokrát při situaci, kdy Lukáš Sláma před vlastní svatyní nechtěně namazal na hůl MARTINU ŠAGÁTOVI, který svým důrazem nakonec protlačil puk až do branky. V závěru první části se mohl prosadit i Třetina, jehož střela jen "lízla" brankovou konstrukci. V posledních dvou minutách třetiny si Lvi zahráli ještě jednu přesilovku, již třetí v tomto utkání. Po mele před Hrubcem se nadvakrát neprosadil Boháč.

Do druhé periody vstoupilo sice aktivněji Ústí nad Labem, ale po necelých dvou minutách si hosté zahráli svou první početní výhodu druhého čtvrtfinálového zápasu. Přesilovou hru sice Horáci nevyužili, ale prosadit se mohl například Brož. Naopak žlutomodří skórovali ve vlastním oslabení. Puk do útočné třetiny zavezl Čermák, jenže nevystřelil a posunul kotouč za sebe na ROKA PAJIČE, který dělovkou propálil Hrubce. Moravané se mohli prosadit v osmadvacáté minutě, kdy několikrát ohrozili svatyni Koutského. Jedním z hráčů Třebíče, kteří ohrozili branku, byl Dočekal, ale ani on úspěšný nebyl. Zato Ústečané zvýšili v polovině třetiny na 4:1 gólem JANA KLOBOUČKA, který dostal dlouhý pas od Jana Alinče, po němž pokračoval ústecký kapitán zcela sám na Šimona Hrubce. Hájce třebíčské svatyně prostřelil mazaně mezi nohy. Ani ve druhé přesilovce se hostům nepodařilo snížit. Domácí několikrát úspěšně vyhodili kotouč z obranné třetiny nebo své umění v bráně předvedl skvělými zákroky Koutský. Zbytek druhé části se odehrál převážně ve středním pásmu, ale nakonec stihli Lvi navýšit ještě na 5:1, když zpoza branky vybruslil JAROSLAV ROUBÍK, který se prokličkoval obranou hostí až k zadním hranicím kruhů a svou prudkou střelou prostřelil Šimona Hrubce. Ústečtí se už viděli pravděpodobně v kabině, a tak zaváhání ústecké obrany trestal z bezprostřední blízkosti nikým nehlídaný MARTIN ČECH.

Za domácí se mohl hned v úvodu třetí třetiny prosadit Ludvík. Ústecký útočník nadvakrát neprostřelil hostujícího gólmana. Je sice pravda, že s větším nasazením vstoupila do třetí dvacetiminutovky Třebíč, což dokazovalo například Čechovo nebezpečné atakování Koutského svatyně. Gól ve třetí části vstřelili první žlutomodří. Po přihrávce Robina Hanzla se trefil svižnou střelou z mezikruží přímo do sítě JAKUB LEV. Další, kdo mohl navýšit skóre, byl například Roubík nebo Ludvík. Jejich zakončení ale úspěšné nebylo. Červenobílí se poté ke Koutskému téměř nedostávali a Slovan jasně dominoval. Lvi přidali sedmou branku osm minut před koncem, když z levého kruhu vyslal dělovku na Šimona Hrubce ROK PAJIČ, jehož střela prorazila vše, co jí stálo v cestě a prosvištěla až do sítě. Moravané zkoušeli ohrozit domácího brankáře, ale ústecká defenziva byla pozorná a vše měla pod kontrolou. Třicet šest sekund před koncem řádné hrací doby navýšil skóre SACHA TREILLE, který v ústeckém dresu zaznamenal svou první branku, když projel po levém křídle, obelstil obránce a nakonec i lapačku Šimona Hrubce.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Uhráli jsme dobrý výsledek, ale pro nás je důležité vedení 2:0 na zápasy. Nyní jedeme do Třebíče, kde nás čekají dvě těžká utkání. Na Vysočinu musíme odjet s pokorou. Gólmany budeme střídat i nadále po jednom duelu."

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): "V úvodu utkání jsme byli aktivní, vstřelili jsme první gól. Poté jsme se dopustili třech zbytečných faulů a hrát šest minut ve čtyřech proti Ústí nad Labem je sebevražda. Ve druhé třetině jsme si vytvořili slibné šance, které jsme neproměnili. Domácím vycházelo vše. V sezóně měli Lvi problémy s produktivitou, v úterý jim tam toho spadlo hodně. O našem neúspěchu rozhodly obrovské individuální chyby v zadních řadách. V útočné fázi jsme byli více nebezpeční než v pondělí a kdybychom se prosadili za rozumného stavu, možná by nás to nakoplo. Klíčovým momentem duelu byla inkasovaná branka ve vlastní přesilové hře. Ve dvou volných dnech zregenerujeme a potrénujeme, stále nám chybí síly z minulého náročného týdne. Věříme, že nám v domácím prostředí pomůžou diváci a některé hráče to nakopne. Chtěli bychom sehrát vyrovnanější střetnutí. Doufáme, že se zvedneme a dohrajeme sérii se ctí. V Třebíči si diváci zaslouží od nás lepší výkon, snad nám jejich přítomnost pomůže a my se jim náležitě odvděčíme."