Ú s t í n/L. - V rámci 26. kola WSM ligy se utkal Slovan na domácím ledě proti Frýdku-Místku. Do zápasu vstoupil velice zdárně s dvougólovým náskokem. Ten však Frýdek dorovnal a šel do vedení 3:2. Ke konci třetiny se ale Slovanu podařilo vyrovnat. Druhá třetina nabídla jen jeden gól a Frýdek šel do vedení. Ve třetí třetině za to Slovan vzal, dal dva góly a stav 5:4 udržel do konce utkání.
so 25. 11. 2017, Zimní stadion Ústí n. L.
HC Frýdek-Místek
5:4 3:3, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 6. Gengel (Kuběna, M. Zdvořáček), 9. Vachovec (Vl. Brož, Bernad), 20. D. Merta (Vl. Brož, Vrdlovec), 42. D. Merta (Vrdlovec), 45. Vrdlovec (D. Merta) – 12. J. Kalus (Bartko, Bajtek), 17. Kvasnica, 19. Harkabus (Bartko), 23. Peterek (Raška, Kvasnica). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Tomáš Luczków – Richard Coubal, Jan Toman. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 914. Střely na branku: 22:19. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Smolka – D. Merta, Vrdlovec, Jandus – Vachovec, Gengel, Kuběna – Navarra, Severa.

HC Frýdek-Místek: Strmeň – Zahradníček, Ovčačík, Matyáš, Haman, Piegl, Bartko – J. Kalus, Pechanec, Bajtek – Christov, Osmík, Harkabus – Kafka, Przybyla, Klimša – Raška, Peterek, Kvasnica.

Hned v úvodu utkání putoval na trestnou lavici z Frýdku-Místku Martin Osmík, a domácí celek tak měl početní výhodu, ale žádná změna skóre nenastala. V šesté minutě přišla první branka utkání, o kterou se postaral Ladislav Gengel. O tři minuty později se prosadil opět celek Slovanu, konkrétně Michal Vachovec. Hosté se rychlého prohrávání nezalekli a také dokázali poslat puk za Volkeho záda, nejprve ve dvanácté minutě Jan Kalus, poté o pět minut později Michal Kvasnica. To stále se střílením branek nebyl konec, další branku hostů vstřelil Tomáš Harkabus. Těsně před koncem dokázal odpovědět David Merta, a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. - 3:3.

Druhá třetina nám nabídla poměrně méně gólů než ta první. Dokázal se prosadit pouze hostující Jonáš Peterek. Frýdek byl tuto třetinu o něco aktivnějším týmem. Do poslední třetiny vstoupil domácí celek s přesilovou hrou. - 3:4.

Přesilová hra byla využita díky Davidu Mertovi. Vzápětí se rozhodčím nelíbily dva zákroky různých hráčů z hostujícího týmu, a tak Slovan měl výhodu přesilovky 5 na 3, kterou dokázal využít Daniel Vrdlovec, a rázem žlutomodří opět tahali za delší konec. Ústecký kanonýr Jaroslav Roubík dal Frýdku k dispozici dvě přesilové hry díky jeho faulům, ale celek z dálného Moravskoslezkého kraje tyto možnosti nevyužil. V závěru utkání se hosté sami obrali o možnost vyrovnat výsledek, jelikož jejich nedisciplinovaností nemohli hrát ani bez brankáře. - 5:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Chtěli jsme hrát aktivně, střílet z každé pozice. To se nám podařilo. Dobré mužstvo tu třetinu muselo odehrát na 2:0. Nám za dvoubrankového vedení chyběla pokora a hrubě se nám to vymstilo. Soupeř se dostal do vedení 2:3. Ve třetí třetině jsme stav zápasu otočili, pomohly nám přesilové hry, proměnili jsme konečně dvě. To byl klíčový moment zápasu.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): My jsme do Ústí přijeli bodovat. Je sice pěkné, že jsme otočili zápas z 0:2 na 3:2, ale vedení jsme neudrželi. Nemůžeme být spokojení. Vedení jsme neudrželi po hrubých chybách a zbytečných vyloučeních.