Ú s t í n/L. - Překvapení, o které nikdo z ústeckých fanoušků nestál. Slovan podlehl v severočeském derby po matném výkonu Kadani, na kterou nestačil po výsledku 2:4. Hosté v 5. minutě dostal do vedení Račuk. Přestože v úvodu třetí třetiny vykřesal naději snižující brankou na 1:2 Boháč, hosté posléze utekli do tříbrankového trháku. Až v 54. minutě korigoval na konečných 2:4 z ústeckého pohledu Handlovský.
po 14. 1. 2013, Zlatopramen Arena
SK Trhači Kadaň
2:4 0:1, 0:1, 2:2

Branky a nahrávky: 43. Daniel Boháč (Poživil, Kovář), 54. Handlovský (Matai, Pavlík) - 5. Račuk (Hafenrichter, Gajovský), 32. Gajovský, 48. Mazanec (Gajovský, Račuk), 52. Chlouba (Hafenrichter, Bartejs). Rozhodčí: P. Würtherle - Komárek, Krátký. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 1268. Střely na branku: 34:18 (12:4, 12:8, 10:6). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - L. Poživil, Sklenička, Vl. Brož, P. Hořava, F. Pavlík, Špelda, K. Černý, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - D. Tůma, Lapšanský, M. Čermák - Matai, Rod, Handlovský - P. Přeučil, V. Meidl, Daniel Boháč

SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Szakal, Schmidt, M. Mazanec, Opalek, Bartejs, Trefný, Hanták, Tejnor - P. Mainer, Charousek, K. Ton - Račuk, Gajovský, Hafenrichter - Andres, Chlouba, Hrabák - O. Kaše, Hammerbauer, Škorík

Do první vážnější šance se dostala Kadaň, jmenovitě Charousek, který nebezpečně vystřelil na rameno ústeckého brankáře Petráska. Další šance Kadaně už byla tentokrát gólová. Marek Račuk se v 5. minutě nejlépe zorientoval v ústeckém brankovišti a z bezprostřední blízkosti nedal domácímu gólmanovi Petráskovi šanci. Do první velké příležitosti domácích se dostal Lukáš Handlovský, který pálil hned třikrát, ale na hostujícího Hanuljaka si nepřišel. Ústečtí Lvi měli celkem třikrát možnost početní převahy, ale branku z toho nevytěžili.

Na začátku druhé třetiny se v zajímavé šanci objevil hostující Hafenrichter, který vypíchl přihrávku Skleničky a ujížděl sám na Petráska, který však bekhendový blafák vychytal. V polovině utkání se opět radovala Kadaň, když Nikola Gajovský zvyšoval ve 32. minutě na rozdíl dvou branek střelou z mezikruží. V přesilovce hostí se do velké příležitosti dostal Karel Ton, který tečoval puk před Petráskem těsně vedle tyče.

Ve třetí části si Ústečtí Lvi vyzkoušeli přesilovou hru pěti proti třem, kterou domácí po osmi vteřinách využili, když se ve 43. minutě Daniel Boháč dostal k odraženému puku a nadvakrát překonal hostujícího Hanuljaka. Ve 48. minutě však Kadaň odskočila opět na rozdíl dvou branek, když v přesilové hře napřáhl z mezikruží Martin Mazanec a svou střelu poslal přímo k tyči, kam už domácí brankář Petrásek nedosáhl. V 51. minutě už to bylo o tři branky. Nikým nehlídaný Roman Chlouba nedal střelou do protipohybu Petráskovi šanci. Konečné skóre uzavřel v 54. minutě domácí Lukáš Handlovský, který s nabídnutou příležitostí nezaváhal a střelou z první prostřelil Hanuljaka.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Kadaň hrála výborně, dobře bruslila, napadala nás, přijela k nám vyhrát a ukázat dobrou sérii, kterou má. Miroslav Hanuljak soupeře podržel. My jsme derby nezvládli, ke středečnímu utkání v Jihlavě musíme přistoupit jinak. Jestli proběhnou nějaké změny v sestavě, nedokážu momentálně říct."

Jiří Čelanský (SK Kadaň): "Tři body jsme získali ve Zlatopramen Areně zaslouženě. O našem vítězství rozhodla aktivní hra a bojovnost. Nepřijeli jsme do Ústí nad Labem bránit. Spokojenost s umístěním v tabulce a aktuálními výkony panuje, hrajeme s hodně mladým týmem. Hra mančaftu zatím sedí, a to přináší i body."