Ústí nad Labem - První mistrovský zápas v roce 2012 sehrál ve Zlatopramen Areně proti Ústeckým Lvům tým z Vysočiny, HC Dukla Jihlava. V utkání 36. kola I. hokejové ligy ČR hostil lídr tabulky čtvrtý celek, bodový rozdíl mezi oběma mužstvy činil před duelem 19 bodů. Slovan po šedesátiminutové bitvě porazil Duklu Jihlava v poměru 7:3. K vítězství výrazně přispěly i jisté zákroky Vladislava Koutského.
st 4. 1. 2012, Zlatopramen Arena
HC Dukla Jihlava
7:3 3:1, 4:1, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Čurilla (M. Čermák), 13. Ludvík (Roubík, K. Černý), 16. Handlovský (R. Kovář), 22. Třetina (Gureň, Daniel Boháč), 28. Roubík, 30. Sklenička (Třetina), 31. Ludvík (Roubík, Šagát) - 12. A. Zeman (Kaláb), 38. Bezděk (Maliník), 47. Čachotský (A. Zeman). Rozhodčí: Zubzanda - Beneš, Štofa. Delegát: Stulák. Vyloučení: 9:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 065. Střely na branku: 32:24 (12:6, 11:11, 9:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:3. Zakázaná uvolnění: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Vyhraná vhazování: 31:27 (15:8, 11:10, 5:9).

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Jiří Suchý, Dominik Boháč - Šagát, do 40. Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Handlovský - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - Laš, Čurilla, M. Čermák.

HC Dukla Jihlava: Halmoši (22. F. Novotný) - Ficenc, Malena, Kolafa, M. Drtina, Dobrovolný, Zadražil, Grundmanis, Kaláb - Hodek, R. Hubáček, Čachotský - Jeslínek, P. Domin, Mrňa - A. Zeman, Maliník, Vysloužil - Prokš, Pometlo, Bezděk.

Utkání začala obě mužstva opatrně. Už po dvou minutách si hosté vyzkoušeli hru v početní výhodě. Ale byli to právě oslabení Lvi, kteří se dokázali prosadit - navrátilec ze Slovenska Marek Čurilla po vhazování sebral puk a řítil se sám na hostujícího brankáře, který nakonec proti jeho střele kapituloval - 1:0. I další plnohodnotnou přesilovku si zahráli Jihlavští - jenže se neokázali pořádně usadit v útočném pásmu, takže k většímu ohrožení domácí branky nedošlo. Přesně v polovině první třetiny vyslal Poživil na Halmošiho nebezpečnou střelu, ten si s pukem nakonec poradil. Útočilo se i na druhé straně kluziště. Ale ani Koutský neměl se střelou Drtiny větší problém. V čase 11:46 domácí brankář kapituloval poprvé proti střele Zemana - 1:1. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat - v čase 12:25 předvedli krásnou akci na jeden dotek Černý, Roubík a Ludvík. Na konci této gólové akce stál Ludvík a Ústí tak odskočilo o jednu branku - 2:1. Čtyři minuty před koncem třetiny dostal Handlovský přihrávku do mezikruží a přesnou trefou do šibenice překonal Halmošiho - 3:1. I jihlavští hokejisté se snažili, ale Ústečtí s přehledem všechny jejich útoky odráželi.

Druhá třetina začala poněkud svižně. Už v prvních sekundách hry musel Halmoši zasahovat proti několika střelám ústeckých hráčů. V čase 21:09 neuznal rozhodčí Slovanu branku, protože byl puk zasažen tělem nikoli hokejkou. Ale jako zadostiučinění se Lvi strefili znovu, tentokrát v souladu s pravidly - na 4:1 zvyšoval Třetina. Čtvrtý gól vyhnal Halmnošiho z branky, místo něj nastoupil Novotný. Další střely se jen hrnuly. Nejdříve střílel Ludvík, ale kotouč vytěsnil Novotný nad branku. Po něm se chtěl gólově prosadit jihlavský Malena, ale ani Koutský se nemýlil. Ve 26. minutě si domácí vyzkoušeli přesilovku a dvacet sekund před vypršením jí dokázali proměnit - tentokrát byl šťastným střelcem Roubík - 5:1. Gólová nadílka ústeckých hokejistů ale pokračovala dál - Třetina přesně přihrál před branku Skleničkovi, který prostřelil Novotného - 6:1. Ani na šestém gólu se Slovan nezastavil a za chvíli přidal sedmý - s jihlavským brankářem si už podruhé pohrál Ludvík - 7:1. Jihlava se sice nevzdávala, ale Domin mířil nad ústeckou branku a ani s Hodkovou střelou neměl Koutský problém. Pět minut před koncem druhé třetiny si Jihlavští zahráli zkrácenou přesilovku 4 na 3, ale proměnit jí nedokázali. I další branku v jihlavské síti rozhodčí neuznal pro vychýlení brankové konstrukce mimo brankoviště. V čase 36:15 vytáhl Koutský proti Mrňově střele parádní zákrok. Dvě minuty před koncem druhého dějství se Bezděkovi se štěstím podařilo snížit na 7:2.

Závěrečné dějství začalo opatrně. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat zbytečnou chybu. Hrálo se převážně ve středním pásmu, i když náznaky útočných akcí měli jak Jihlavští, tak i Ústečtí. Do samostatného úniku se málem dostal Maliník, ale Klobouček ho stihl včas dobruslit. Na druhé straně vyslal puk na jihlavského brankáře Handlovský, ale Novotný ho vytěsnil ramenem. V čase 46:42 se Jihlavě podařilo vstřelit třetí branku - Zeman nahrál přes brankoviště Čachotskému, který prostřelil domácího brankáře - 7:3. Jihlava společně se třetím gólem začala vystrkovat růžky. Ústecká obrana zapomněla na Vysloužila, který ujížděl sám na Koutského, ten ale jeho střelu vytěsnil betonem. Jako další střílel Čachotský, ale mířil nad branku. Další přesilovku si zahráli opět hosté - dokázali se usadit v útočném pásmu a ostřelovali Koutského branku jako o život, ten ale zůstal neprůstřelný. Čtyři minuty před koncem třetiny byl vyloučen další Lev, tak měla Dukla k dispozici přesilovku - opět se jihlavští hráči dokázali usadit v útočném pásmu, ale ani tentokrát nepustil Koutský puk za svá záda. V závěru zápasu se ještě Lvi snažili svůj náskok zvýšit, ale červené světlo za Novotného brankou se již nerozsvítilo.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Vrátili se nám obránci a bylo znát, že kádr je početnější. O vánoční přestávce jsme se při trénincích zaměřili na fyzickou kondici a na obrannou činnost. V utkání s Jihlavou jsme měli dobrý vstup do utkání. Zápas rozhodly slepené góly, které jsme vstřelili ve druhé třetině. Čekal jsem, že po Vánocích přijde více fanoušků, ale lidé, kteří přišli, fandili na výbornou. Pardubický gólman Vladislav Koutský nás nezklamal. Zdravotní stav Roka Pajiče je již lepší, Pajič s námi již začal trénovat. Kdy náš útočník nastoupí, ale nedokážu říct. Jiří Zeman chyběl kvůli zablokovaným zádům. V Plzni Martin Straka svolává čtyřicátníky, a tak bude mít dostatek hráčů. Do týmu přibyl z NHL i Jaroslav Modrý, jenže žádnou domluvu s Plzní nemáme. Jen se obávám toho, aby nepovolal také mě (smích)."

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): "Přijeli jsme s cílem dobře bránit, to se bohužel nepovedlo. O vánoční pauze jsme pilovali hru v obranném pásmu, v souboji s Ústím nad Labem se to však nijak neprojevilo. Klání jsme nezačali špatně, měli jsme v úvodu k dispozici přesilovou hru. Do kolen nás dostaly individuální chyby, ze kterých jsme obdrželi většinu zásahů. Dokázali jsme v první třetině i vyrovnat na 1:1, ale vzápětí jsme inkasovali druhý gól do prázdné branky a k tomu není, co dodat. V letošním ročníku se chceme dostat, co nejdále, ale to budeme muset změnit přístup."