Ú s t í n/L. - Slovan od poloviny druhé třetiny prohrával o jednu branku. Do zápasu tým vrátil Ladislav Gengel 12 minut před koncem utkání. Týmy udržely stav 1:1 do konce hrací doby a následovalo tedy prodloužení. Po vyloučení hráče Slovanu za příliš mnoho hráčů na ledě skóroval David Tůma a Kladno tak utržilo o jeden bod víc.
so 23. 9. 2017, ČEZ Stadion, Kladno
Rytíři Kladno
2:1pp 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 33. Machač, 63. D. Tůma (Štich, R. Přikryl) – 49. Gengel. Rozhodčí: Luczków, Obadal – Votrubec, Doležal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 2 021. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Rytíři Kladno: Cikánek – P. Hořava, F. Matula, Kehar, Zelingr, Lenďák, Štich – J. Kloz, Machač, D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Svedlund – Zikmund, T. Kaut, Lorraine – Redlich, Kubík, Kružík

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Husák, Macek, Vaněk, M. Zdvořáček, Hes – Smolka, Roubík, Melka – Dufek, Vrdlovec, D. Merta – Flynn, L. Volf, Gengel – Markulinec, Severa, Mical

Od úvodních vteřin předváděli domácí velmi sebevědomou a aktivní hru, což jen potvrdil Přikyl, který dlouho podržel puk, vybruslil si až do mezikruží a bekhendem zasáhl tyč za Soukupovými zády. Rytíři si navíc udrželi tlak i nadále a po Zikmundově dobrém forčekingu pálil Lorraine, tentokrát byl však hostující brankář na svém místě. Zakrátko rozjeli Kladenští další kolotoč přihrávek kolem soupeřovy branky a v dobré pozici se ocitl Kaut. Ten ale nevypálil dostatečně důrazně a zasáhl jen Soukupa. Další dobrou možnost do sbírky přidal hned nato Machač, který pláchl za obranu a nasunul puk po ledě jen do betonu hostujícího gólmana. Za Ústí pak jako první zahrozil v zajímavé pozici Merta, jenž z blízkosti zasáhl Cikánka do hrudi. Domácí pak zůstali až do první sirény aktivnější, svoji dobrou hru ovšem ve vedoucí branku nepřeměnili, přestože Tůma ještě dvakrát střílel hodně nebezpečně.

Do prostředního dějství si Rytíři přenesli přesilovou hru, během níž se jim kombinační hra příliš nedařila. Po zaváhání hostující obrany ujížděli hned dva kladenští hráči sami na bránu, ale Kubík, který vzal zakončení na sebe, zasáhl jen Soukupovo rameno. Další početní výhoda už se Kladnu moc nevyvedla a většina z ní se odehrála před Cikánkem nebo ve středním pásmu. Až při hře pět na pět se opřel do puku tvrdě Kružík, puk ovšem zaplul opět do výstroje ústeckého brankáře. Do obrovské možnosti se po chvíli dostal Flynn, který využil Keharovy špatné rozehrávky a procpal se do úniku, jenže následně byl vracejícím se bekem rozhozen a nezakončil. Rytíři vzápětí ale odpověděli pádně a dostali se do vedení. Patrik Machač vypálil z pravé strany a kotouč propadl až za Soukupova záda – 1:0. Hned nato předvedli modrobílí navíc krásnou kombinaci na malém prostoru před brankou a Tůma měl gól na holi. Soukup se však výtečně přesunul a zabránil téměř jisté brance. Tři minuty před koncem pak ještě zahrozil z mezikruží aktivně hrající Kružík a dělovkou rozezněl horní tyč za Soukupovými zády.

Ve třetí třetině byla k vidění zlepšená hra ze strany Severočechů, kteří se snažili stáhnout jednobrankovou ztrátu. Před Cikánkem se nejprve zjevil v nebezpečné pozici Severa, který neuspěl, a veliký závar před brankovištěm pak přerušil až hvizd sudího ohlašující postavení útočícího hráče v brankovišti. Před odkrytou klec pak na druhé straně naservíroval kotouč Matulovi Kubík, kladenskému bekovi ale chybělo několik centimetrů, aby na puk dosáhl. Slovan tak dostal po několika minutách další možnost a srovnal. Ladislav Gengel vybojoval kotouč za brankou a než se Cikánek zorientoval, tak mu jej zasunul k odkryté tyči – 1:1. Následně usedl na trestnou lavici Kehar a před oběma brankáři to zavánělo gólem. Gengela nejprve v tutovce vychytal výborně Cikánek a Strnadovi vzápětí na poslední chvíli sáhla obrana v úniku do kotouče. Protože ani ze závěrečného náporu domácí nic nevytěžili, dospěl zápas až do prodloužení.

Nastavené minuty hry tří proti třem přinesly opět jednu šanci za druhou – Klozovu ránu nejprve vytáhl Soukup lapačkou, Hořava jej pak dělovkou z mezikruží zasáhl do masky. Pak ovšem přišel trest pro hosty za přílis mnoho hráčů na ledě a Kladno rozhodlo. David Tůma si počkal před brankovištěm na Štichovu vyraženou střelu a dorazil chladnokrevně do sítě – 2:1.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Po dvou třetinách to mělo být 7:0 nebo 8:0. Za stavu 1:0 jsme ale byli hrozně lehkovážní v zakončení a snažili jsme si to dávat do prázdné branky. To se nesmí stávat. Ústí nás spravedlivě potrestalo. Samozřejmě musíme kluky pochválit za první dvě třetiny. Kromě zakončení vypadala hra velmi dobře a jsme s ní spokojení. Dva body si myslím, že jsme si zasloužili, protože jsme byli po většinu zápasu lepším týmem.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme dnes měli veliké štěstí a zachytal nám Kuba Soukup. Kdyby to po dvou třetinách bylo 7:0 nebo 8:0 pro Kladno, tak by se nemohl nikdo divit. Pak jsme dali náhodného góla na 1:1, hra se otočila, ještě nějaké šance jsme měli a možná jsme mohli urvat ještě nějaký bodík. S jedním bodem jsme ale spokojeni, když zvážíme předvedený výkon.