Ú s t í n/L. - V rámci osmnáctého kola RAKO extraligy staršího dorostu přicestoval do Ústí celek z nedalekého Litvínova. Lvíčata neměla dobrý vstup do zápasu,prohrávala 0:2. Postupem času se vyrovnala hra i skóre. Vítěznou branku utkání zaznamenal hostující Pospíšil.
po 21. 10. 2013
HC Verva Litvínov
3:4 2:3, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Amirov (Kašek), 18. Tůma (Navarra), 34. Navarra (Tůma, Kopta) – 3. Jícha (Dunko), 8. Stříbrný (Pospíšil, Kučera), 19. Pospíšil (Kučera, Stříbrný), 29. Pospíšil (Kučera, Jonák), 54. Sklenička (Dunko, Jícha). Rozhodčí: Orlický, Ptáček, Ševic. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina, Zvědělík – Hucek, Loukota, Melichar, Michajličenko, Zdvořáček – Drha, Navarra, Kopta, Tůma, Amirov, Kašek, Rubeš, Koval, Techl, Ozom

HC Verva Litvínov: Spěšný, Uher – Jonák, Šíp, Vostárek, Brzek, Najman, Moravec, Stříbrný, Pospíšil, Kučera, Chmelař, Sládek, Bárdoš, Sklenička, Jícha, Dunko

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu domácím nevyšel podle představ. Hosté byli všude o krok dřív a vyhrávali i osobní souboje. Litvínov se prosadil z první šance. Josef Jícha po přihrávce Moravce našel mezeru mezi betony brankáře Kosiny a hosté vedli. Za Slovan mohl vyrovnat Kašek nebo Drha, ale ani jeden v dobré šanci neuspěl. V osmé minutě to bylo 0:2. Pospíšil našel křížnou přihrávkou Josefa Stříbrného, který v brejku pohodlně překonal domácího brankáře střelou do horní části branky. Domácí zlepšili svůj výkon a dočkali se i snížení. Kašek vybojoval kotouč ve středním pásmu, našel volného Famila Amirova a ten pěknou střelou překonal brankáře hostů. Po dlouhé pasáži, která nepřinesla brankovou příležitost, skórovalo Ústí. Navarra zavezl kotouč do útočného pásma, přihrál Martinu Tůmovi, který střelou do odkryté branky vyrovnal. Na trestnou lavici putoval Hucek a Litvínov si vzal vedení zpět. Nedůslednost domácí obrany znamenala hodně času a prostoru pro Vlastimila Pospíšila, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 2:3.

Na začátku druhé třetiny si domácí zahráli sedm sekund přesilovou hru pět na tři. Během ní se však nedostali ani ke střele. Litvínov hrál aktivněji, na Kosinu vystřelil z velké blízkosti Jícha, ale neuspěl. V čase 28:44 se už hostující celek dočkal. Lvíčata si nepokryla soupeře a Vlastimil Pospíšil střelou do odkryté branky upravil na 2:4. Litvínov hrál stále lépe, zdálo se, že má vše pod kontrolou, ale neměl. Roman Navarra získal puk ve středním pásmu, okolo mantinelu si vybruslil před branku a blafákem překonal brankáře Spěšného. Vyrovnat mohl Kopta, ale v dobré pozici neuspěl. Více zajímavých momentů druhá třetina nepřinesla. Platil stav 3:4.

První polovina třetí třetiny patřila brankářům. Hostující Spěšný pochytal střely Kopty a Hucka, domácí Kosina zlikvidoval pokusy Skleničky a Stříbrného. Slovan postupně začínal myslet na vyrovnání, tlačil se spíše do útoku a na obranu nekladl důraz. Toho využil Jindřich Sklenička, který po pěkné akci Dunka a Jíchy poslal Litvínov rychlou střelou do vedení o dvě branky. Dvě minuty před koncem třetiny se nechal vyloučit hostující Kučera. Domácí si vzali oddechový čas. Všechny síly vsadili na útok. Kosina šel z ledu pryč, Ústí hrálo v šesti proti čtyřem. Ani hra bez brankáře nezměnila nic na prohře domácích 3:5.

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí): Podali jsme průměrný výkon. Udělali jsme chyby v obraně, které soupeř využil.

Josef Beránek (HC Litvínov): Do utkání jsme vstoupili dobře, dostali jsme se do rychlého vedení. Místo toho, aby nás to nějak nabudilo, tak se stal pravý opak. Měli jsme špatný pohyb, začali jsme vymýšlet věci, které do hokeje nepatří. Soupeř po zásluze vyrovnal na 2:2, poté jsme sice dali další dvě rychlé branky, ale zase nás to uspalo. Pořád se nám nedařilo dostat do hry jako v předchozích zápasech. V závěru třetí třetiny se nám opět podařilo odskočit do dvoubrankového vedení a výsledek už jsme si pohlídali. Z naší strany to nebylo dobré utkání, scházelo nám nasazení a bojovnost. Jsme rádi za tři body, ale předvedená hra nás zklamala.