P r a h a - Odveta za domácí remízu vyšla starším dorostencům Ústeckých Lvů na výbornou. V odloženém utkání 18. kola ligy staršího dorostu si mladí hokejisté Slovanu dojeli pro dva body na led pražské Hvězdy a vrátili jim domácí ztrátu i s úroky. Ačkoliv byla hra obou týmů poměrně vyrovnaná, branky stříleli především hokejisté ze severu Čech.
pá 16. 12. 2011
HC Hvězda Praha
2:7 0:3, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 36. Jindra (Frodl), 51. Klíma (Zasidkovych, Stojka) - 4. Chovanec (Janák, Strnad), 11. Musil (Řídel), 12. Vrba (Jindřich), 34. Chovanec (Křepelka), 38. Strnad, 50. Řídel (TS), 58. Jindřich. Rozhodčí: Lacina - J. Štětina, D. Štětina. Vyloučení: 8:10, navíc V. Černý (HVP) a Zdvořáček (UNL) TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 43. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:7.

HC Hvězda Praha: Frodl - Mach, Vladyka, Stojka, Novák, Klíma, Vrchota, Sýkora, Bureš, Plachý, Doležal, Leština, Pečenka, Erbrt, Bartoš, Jindra, Černý V., Zasidkovych

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Procházka, Trončinský - Janák, Strnad, Chovanec - Bačák, Musil, Řídel - Vrba, Jindřich, Hajn

Obě mužstva vstoupila do utkání aktivně, šance byly na obou stranách. Góly ale stříleli pouze hosté. Hned ve 4. minutě se po akci celého útoku a nahrávce Janáka trefil do prázdné brány Chovanec - 0:1. V 11. minutě projel Musil mezi domácí obranou - 0:2. Hned minutu poté po střele Jindřicha dorážel Vrba – 0:3. Domácí nebyli horším týmem, ale štěstí se přiklonilo k Ústeckým.

Na začátku druhé třetiny se Ústečtí Lvi ubránili přesilovce 5 proti 3 a brzy nato nastřelil soupeř břevno Novákovy branky. Vzrůstající tlak domácích ale ústečtí hokejisté otupili v přesilovce. Po střele Křepelky a dorážce Chovance zvýšili vedení už na 4:0. Minutu a půl po té ale domácí Jindra střelou z blízka pod břevnou překazil Novákovi čisté konto - 1:4. Ústečtí se stále tlačili do útoku, Šimanovský nastřelil břevno. Před koncem druhé třetiny Strnad nahodil skrz brankoviště puk, a ten skončil po odrazu brusle domácího obránce v bráně – 1:5.

Na začátku závěrečné třetiny nevyužili ústečtí dorostenci dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V čase 49:49, ve vlastním oslabení, vyslal Musil do brejku Řídela, kterého nedovoleně zastavil domácí Vojtěch Černý. V následném trestném střílení zvýšil Řídel střelou na lapačku vedení hostů již na 6:1. Následovala další vyloučení hráčů hostujícího týmu, ze kterých ale domácí dokázali Klímou jen snížit na 2:6. Pět minut před koncem utkání se domácí útočník dostal do brejku. Obránce Slovanu Zdvořáček zatáhl za záchranou brzdu a následovalo opět trestné střílení, tentokrát na druhé straně. Střelu mezi betony však Novák zkušeně vykryl. V samotném závěru upravil stav na 7:2 z pohledu hostů Jindřich.