Praha - V rámci dvacátého prvního kola RAKO extraligy staršího dorostu cestovala Lvíčata do Prahy, kde se utkali se Spartou. Ústí vystřelilo dvacet ran, ani jedna z nich neskončila v brance. Na Zvědělíka šlo padesát střel a dvě skončili za ním. Slovan tak padl 0:2.
pá 15. 11. 2013
HC Sparta Praha
2:0 0:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 21. Lojka (Hozák), 53. Györi (Polesný, Kazda). Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 15. Střely na branku: 50:20. Průběh utkání: 2:0.

HC Sparta Praha: Pírs – Kalina, Duben, Knobloch, Kazda, Kolář, Sedlák, Bureš – Jandus M., Jandus T., Svoboda, Zářecký, Lojka, Pšenička, Seniov, Györi, Polesný, Hozák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík – Hucek, Benda, Loukota, Michajličenko, Melichar – Kašek, Koval, Drha, Macek, Kopta (A), Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Amirov, Ozom.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

První třetina se nesla ve znamení nevyužitých přesilových her. Nejprve byl vyloučen domácí Bureš za nedovolené bránění. Lvíčata početní výhodu využít nedokázala. Sparťané si během deseti minut zahráli tři přesilovky. Na trestnou lavici putoval Melichar a Ústí se bránilo. Hosté to zvládli a deset vteřin hráli v plném počtu. Žlutomodří špatně střídali, hráli v šesti. Rubeš šel pykat. Slovan ani tentokrát neinkasoval. Minutu po návratu hráče s číslem 18 šel na lavici hanby za hákování sedět Jaroslav Benda. Ani tato přesilovka nebyla využita. Po první třetině platil stav 0:0.

Do druhé třetiny vlétli domácí a dostali se rychle do vedení. Hazák našel Lukáše Lojka, který prostřelil hostujícího brankáře Zvědělíka. Pražané mohli svůj náskok ještě navýšit, ale ani jedno ze dvou vyloučení Melichara nevyužili. Po druhé třetině vedli domácí 1:0.

Na začátku třetiny mohlo Ústí vyrovnat. Dostalo k dispozici dvě přesilové hry, ani jednu však nedokázalo využít. Nejprve byl vyloučen Polesný za hrubost, po něm Bureš za hrubost. Domácí oslabení přečkali, a pak přidali další gól. Kotouč putoval po ose Kazda – Polesný až na hůl Marka Györiho, který překonal gólmana Zvědělíka. Lvíčata prohrála 0:2.