P ř e r o v - Velmi špatně vstoupili do barážového utkání na Hané starší dorostenci Ústeckých Lvů. Utkání se nepovedlo hlavně první formaci, která byla u obou gólů soupeře. Než se ústečtí hráči na ledě rozkoukali, už se domácí radovali z první branky. Druhá branka padla dokonce při přesilové hře Ústeckých. Ve zbytku zápasu, ve kterém byla hra už vyrovnaná, dokázali Lvi jen snížit, když jediným střelcem byl Chovanec.
st 14. 3. 2012
HC ZUBR Přerov
2:1 2:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Dostálek (Zbořil, Rajnoch), 16. Dostálek (Rajnoch) - 57. Chovanec (Procházka). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Hrubec, Vengřín. Delegát: Kuba. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC ZUBR Přerov: Mánek - Zbořil, Kundrátek, Šťastný, Mašíček, Andrýsek, Tomiga - Gremlica, Spěvák, Šnirc, Karola, Kratochvíl, M. Novák, Dostálek, Čelko, Rajnoch

Ústecký Slovan s.r.o.: D. Novák - Křepelka, Šimanovský, Málek, Zdvořáček, Straka, Trončinský - Bačák, Musil, Jindřich - Janák, Strnad, Řídel - Chovanec, Vrba, Vondráček - Kopta, Procházka

Vstup do zápasu měli Zubři vynikající. Ještě neuběhla celá první minuta, když Zbořil našel přesnou přihrávkou u tyče osamoceného Vlastimila Dostálka, který pohotově trefil poloprázdnou branku. Poté následovala nevyužitá příležitost přerovského M. Nováka a v 6. minutě už poprvé zahrozil soupeř. Pěkný únik po křídle předvedl Musil, jenže jeho prudká střela šla nad Mánkovu svatyni.

Přerov byl stále aktivnější a k dispozici měl mnoho šancí. Po gólu hodně volalo přečíslení tří na jednoho, to však M. Novák zastavil nepřesnou přihrávkou. Ve 12. minutě byl blízko gólu také Karola, kterému výbornou střeleckou pozici připravil Kratochvíl, jenže ani z této šance Zubři neskórovali. Zvýšit vedení se jim podařilo až v polovině 16. minuty, dokonce v oslabení. Rajnoch vystihl rozehrávku hostů, poslal kotouč okamžitě před branku, kde číhal Vlastimil Dostálek a ten bombou z první parádně rozvlnil síťku za ústeckým brankářem.

Na začátku druhé třetiny se obraz hry příliš nezměnil. Kratochvílova šance ale nepřinesla gólový efekt a stejně dopadla na druhé straně také možnost Málka, který z mezikruží vypálil hodně tvrdě. Přerov měl v této pasáži zápasu dokonce dvě přesilovky, a tak se mohl třetím gólem více uklidnit. Místo navýšení stavu se však musel v polovině zápasu bránit a chvíli jen se třemi hráči. Oslabení zvládli Zubři dobře i díky brankáři Mánkovi, který lapačkou hasil pěknou a rychlou kombinaci v podání Janáka a Málka.

Po návratu dvou vyloučených se Přerov opět snažil svůj náskok zvýraznit, ale neujala se jak Rajnochova hezká teč Zbořilovy střely, tak i Karolou zakončená akce při přečíslení. Šancí, které zůstaly nevyužity, mohli Zubři v poslední minutě hodně litovat. Ústecký Chovanec se totiž protáhl přes dva obránce a byl před Mánkem zcela sám. Přerovský gólman však předvedl jeden ze svých vynikajících zákroků, proto i po čtyřiceti minutách byl stav 2:0.

Třetí třetina byla zahájena bleskovou příležitostí Dostálka, který však byl tísněn obráncem Křepelkou a díky tomu zakončoval jen do boční konstrukce branky. Ústí nad Labem se v této části hry začalo více probouzet a podniklo několik hodně nepříjemných útoků. Jeden takový musel Mánek opět likvidovat ostrým zákrokem. Řídel měl po Strnadově přihrávce před sebou dostatek prostoru na zakončení, ale neuspěl.

V posledních deseti minutách třetí periody se domácí borci hodně zatáhli do obrany a navíc v ní vytvořili několik chyb. Janákovu rychlou střelu z hranice kruhu schoval Mánek do své lapačky. Definitivní rozhodnutí mohla přinést v 53. minutě přesná přihrávka Šnirce na Gremlicu. Druhý jmenovaný najížděl sám na brankáře Nováka, jenže jeho blafák postrádal přesnost.

Přerov se tak o výsledek musel ještě hodně strachovat, protože čtyři minuty před koncem Mánkovi proklouzl kotouč mezi betony po teči Jana Chovance. Ústí nad Labem si v závěru vzalo dokonce oddechový čas, jenže o větší nápor se připravilo faulem. Těsné vedení 2:1 tak nakonec Přerov ubránil a díky tomu byl úspěšný také ve druhém barážovém klání.

Petr Školoud (HC ZUBR Přerov): Pro hráče to byl emotivní zápas, protože je přišla povzbudit spousta fanoušků, kterým za podporu všichni moc děkujeme. Začátek byl z naší strany hodně vydařený, vstřelili jsme pěkný gól, který se ukázal jako velmi důležitý. Celou první třetinu jsme byli jasně lepší a podařilo se nám v oslabení zvýšit náskok. Od druhé třetiny se hra už celkem vyrovnala. Soupeř hrál dobře takticky, byl hodně zatažený, s čímž jsme měli trošku problémy. Třetí třetinu jsme odehráli v úvodu aktivně, ale poté jsme začali v obraně chybovat a inkasovali jsme na 2:1. Drama v závěru jsme však zvládli, protože kluci měli velkou touhu uspět, hodně chtěli vyhrát. Závěr nám ukázal některé chyby, které rozhodně musíme do dalších zápasů odstranit.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Přerov byl dvě třetiny lepším týmem a přehrával nás jak bruslařsky, tak i fyzicky. Hned na začátku jsme udělali obrovskou chybu, po které domácí dali první gól a druhý jsme dostali dokonce při naší přesilovce. Od druhé třetiny jsme zlepšili obranu a Přerov už se tolik do šancí nedostával. Je škoda, že jsme neproměnili naši velkou příležitost v závěru druhé třetiny. Ve třetí se domácí začali trochu bát o výsledek a nám se podařilo vstřelit gól. Závěr ale byl špatný, zbytečným faulem jsme se připravili o lepší hru bez brankáře. Přerov sice vyhrál zaslouženě, ale ta těsná porážka nás mrzí.