Ú s t í n/L. - Po vydařené přípravě a vstupu do sezóny se Slovan poprvé představil v mistrovském utkání na domácím ledě. V rámci druhého kola Ligy staršího dorostu Ústečtí hostili tým z Třemošné. Po vyrovnaném začátku však hosté vzali situaci na ledě do vlastních rukou a šesti góly sebrali Slovanu naději na body z utkání.
ne 18. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Meteor Třemošná
3:6 1:1, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky: 10. Batryn (Stuchlý), 27. Hruška (Dörner), 58. Hruška (Poulíček, Veselý) - 4. Šíma (Hajčman), 26. Hajčman (Sedlák), 28. Štolba (Houdek), 43. Procházka (Štolba), 59. Hajčman (Houdek), 60. Šíma (Hajčman). Rozhodčí: Vyštejn - Hubínek, Beneš. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 126. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Brňák - Poulíček, Opočenský, Štěpánek, Mareš, Vidlička, Tenkrát, Veselý, Dörner, Tolkačev, Batryn, Gottfried, Stuchlý, Chmela, Herák, Tošnar, Hruška, Dvořák.

HC Meteor Třemošná: Sedláček - Straka, Procházka, Markov, Šíma, Šucha, Hajčman, Bittner, Štolba, Šiška, Volf, Sloup, Soukup, Houdek, Beneš, Sedlák, Tichý, Šibra, Černoch.

Od úvodu byl na ledě k vidění vyrovnaný hokej. Jako první však svou šanci zužitkoval hostující celek. Ve čtvrté minutě utkání našel skulinku mezi Brňákovy betony Lukáš Šíma a poslal Třemošnou do vedení. Šance na vyrovnání pro Slovan přišla vzápětí, když Pavel Gottfried obkroužil branku a snažil se protlačit kotouč k pravé tyči.

Důraz domácích hokejistů před brankou ale přeci jen vedl k vyrovnávací trefě. V početní výhodě Dmytro Batryn propasíroval kotouč za záda Sedláčka a vrátil tak utkání do nerozhodného stavu. Konec třetiny nabídl ještě několik šancí na obou stranách, ovšem oba gólmani si situaci před svoji bránou pohlídali a hráči odjížděli do kabin po úvodní dvacetiminutovce za stavu 1:1.

Druhou třetinu odstartoval gól na straně hostí. Po střele Jiřího Sedláka měl Matěj Hajčman dostatek času umístit kotouč přesně nad rameno ústeckého gólmana. Důraz před brankou však i napodruhé vytěžil Slovanu vyrovnávací trefu, když se po necelé minutě prosadil Michal Hruška.

Také Třemošná však na inkasovanou branku dokázala rychle zareagovat a gólová přestřelka pokračovala. Po pohledné kombinaci s Michalem Houdkem umístil kotouč k tyči Adam Štolba a vrátil vedení na stranu Třemošné. Tlak Meteoru se v závěru Slovanu podařilo ustát a do třetí části si odnášel jednogólové manko.

Třemošná navázala na závěr druhé třetiny a nepustila Slovan do větší šance. Naopak po chybě domácí obrany dostal přesnou přihrávku mezi dva bránící hráče Jakub Procházka a otevřel se mu tak prostor ke střele. Na samém konci úniku přesně zakončil do pravého růžku brány a hosté odskočili na rozdíl dvou branek.

Slovan v závěru ještě zabojoval. Do tabulky střelců se podruhé v utkání zapsal Michal Hruška a přiblížil ústecké hokejisty k vyrovnání. Domácí vstřelená branka sice nabudila, ale rychlá odpověď v podobě pátého gólu přišla z hole Matěje Hajčmana, který nekompromisně zavěsil bekhendem pod horní tyč.

Definitivní tečku nedělnímu utkání dal následně v čase 59:59 Lukáš Šíma, když poslal kotouč do prázdné brány a rozhodl o konečném výsledku 3:6.

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnešní utkání bylo z naší strany hodně nepovedené. Nebruslili jsme a dělali jsme hrubé chyby. Doufám, že další zápas bude z naší strany lepší."