Junioři: IHC Písek - Ústečtí Lvi 4:6. Zápas plný zvratů sehrálo Ústí nad Labem v Písku. Od 5. minuty prohrávalo, pak se dostalo do tříbrankového vedení. Domácí se však nevzdali a v 50. minutě dokázali vyrovnat. Ovšem útočník Slovanu Jan Kleč v 56. minutě vstřelil vítězný gól a pak ještě při power-play pečetil výhru hostů.
ne 14. 11. 2004
IHC Komterm Písek
4:6 1:2, 1:2, 2:2

Branky: 5. Stropnický (Oulík, Peroutka), 36. Kica (Jungbauer), 45. Jungbauer (Peroutka), 50. Oranský (Pangrác) – 13., 56. a 60. Kleč (2x Bašta, Chromý, Janus), 10. Bašta (Janus), 21. Janus (Bašta), 33. Jindřich (Lejek) Vyloučení: 3:3, navíc Kříž (UnL) 10 minut OT Využití: 1:1

Mezi tyče se v domách barvách postavil dorostenec Jakub Kovář, čerstvě obohacený o mezinárodní zkušenosti. Hned po čtyřech minutách se mohl spolu se svými staršími spoluhráči radovat z vedoucí branky. Peroutka sice pálil mimo, odraz puku od zadního mantinelu ale doputoval na hůl Oulíka, který provětral betony brankáře Davídka a dojíždějící Stropnický doklepl. Hostující Janus zanedlouho obral Jungbauera v obranném pásmu a nabídl pozici k vyrovnání Klečovi. Tento jeho pokus ještě skončil v Kovářově rychlé lapačce ale průnik přes Stropnického a Klase z 10. minuty zakončený přihrávkou na volného Baštu znamenal nerozhodný stav. Nakrátko. První vyloučení zápasu – Pangrácovo podražení – potrestal střelou od modré čáry Kleč. Kovář měl zakrytý výhled klubkem těl před svým brankovištěm. Krátce nato Lejek málem usekl Kicovi ruku a nabídl tak možnost početní výhody i domácím. Pětice Holec, Gajovský, Ondrejec, Filip Procházka a Peroutka ústeckým pěkně motala hlavu, ovšem uspěchané střely zejména posledního jmenovaného si nenašly cestu do sítě. Písek však v aktivitě pokračoval i nadále. Kica vydřel puk pro Růžičku, který tváří tvář Davídkovi trestuhodně neuspěl. Gajovský ve vlastním oslabení nabral vysokou rychlost (kterýžto jev, ve vší úctě k Nikolovi Gajovskému, nepatří zrovna mezi časté v jeho provedení), po pravé straně obletěl obránce Chromého a ohrozil branku soupeře. Bohužel neúspěšně.

Do druhé třetiny vstoupili domácí s vědomím, že měli jednoznačně více šancí na vstřelení branky, a tak, že se pokusí něco s nepříznivým stavem provést. A brzy také provedli. Ovšem ne ve svůj prospěch. Po zbytečném zakázaném uvolnění se vhazovalo po Kovářově levici. Bašta vyhrál kotouč na Januse, pro jehož následnou střelu nelze nalézt jiné slovo než bomba. Ze druhé třetiny ještě neuteklo ani čtvrt minuty a už byl stav 1:3. O odpověď se snažil Holec dorážkou střely Michala Procházky, byl ale vytlačen jedním z beků mimo střelecký prostor. Naproti tomu přihrávka z rohu v podání Lejka na najíždějícího Jindřicha znamenala zvýšení vedení Slovanu. Kováře vystřídal Dědič a to jako by byl prvotní impuls k tomu, něco vymyslet taky v útočném pásmu…

Jestli budou Petru Kicovi někdy stavět pomník, pak jistě bude stát mezi kruhy pro vhazování. Tam je totiž jeho vyhrazené místečko. Už hodně gólů dal “Píďa“ právě z mezikruží a tentokrát tomu nebylo jinak. Davídek se ani nestihl podívat, kdo že to proti němu tak pěkně vybruslil od mantinelu a už měl Kicovu vizitku nad vyrážečkou. Začátkem poslední části se domácí naplno pustili do dobývání soupeřovy klece. Nejaktivnější byli Růžička, kterému ovšem zatím na hokejku nenamontovali to správné zaměřování, a Kica, z jehož důrazu nakonec vytěžil Jungbauer třetí písecký úspěch, když z úhlu trefil odkrytou bránu.

Domácí však ani teď ještě neřekli poslední slovo. Pangrác našel na modré čáře Oranského, jehož střele sice ústecký gólman postavil do cesty betony, kotouč byl však vypálen takovou rychlostí, že se mu pod nohama nakonec přece jen doklouzal za brankovou čáru. Poté spící severočeskou obranu probudili do reality Gajovský s Holcem a Procházkou. Gajovského bekhend skončil na Davídkových chráničích a Holcova dorážka neměla patřičnou razanci. S tou přispěchal až Michal Procházka. Viděl puk ve skrumáži před bránou, a tak se rozjel ho uklidit do brány. Ve své snaze si počínal tak vehementně, že mírně nevybíravým způsobem povalil vše v cestě včetně brankáře hostí. Následoval dvouminutový trest. V oslabení Dědič fantasticky rybičkou vychytal Kupce při přečíslení, ovšem na další útočnou akci Slovanu byl už krátký…

Kleč se zmocnil ve vlastním obranném pásmu kotouče a mezi píseckými hráči se provezl jako sjezdový lyžař dráhou se žlutými brankami. Své spanilé jízdě navíc nasadil korunu tak, že si s přehledem položil Dědiče a pohodlně zasunul. Domácí na závěr poslali do pole šest mužů, avšak únik dvou Ústeckých na Peroutku zakončil dvě vteřiny před koncem do prázdné brány opět Kleč.