Kadaň - Ke druhému mistrovskému utkání v letošní sezóně odcestoval výběr Jaromíra Šindela do nedaleké Kadaně. Slovan nevstoupil do střetnutí pravou nohou. Domácí se radovali již po pětačtyřiceti sekundách, překonat Zdeňka Orcta se podařilo Jiřímu Charouskovi. Ústečtí srovnali skóre o necelé čtyři minuty později, když trestné střílení proměnil nejproduktivnější hráč přípravy Tomáš Rod. Kadaňští do přestávky ještě jednou udeřili, a to zásluhou Marka Račuka. Ve druhé části shlédlo 350 diváků jedinou branku, gólem do šatny se prosadil Robin Kovář. Ve 47. minutě poslal Lvy do vedení Marek Laš, za šestašedesát sekund bylo opět vyrovnáno. Na rozdíl od úvodu žlutomodří bravurně ovládli závěr, přesný zásah Roubíka a následně i pojišťovací trefa Ludvíka rozhodla o zisku tří bodů pro Ústí nad Labem.
so 15. 9. 2012, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
3:5 2:1, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 1. Charousek (Jíra), 14. Račuk, 48. Stoklasa (Hrabák) - 5. Rod z TS, 39. Kovář (Ludvík, Roubík), 47. Laš (Kloz), 57. Roubík (Poživil), 59. Ludvík (Roubík, Kovář). Rozhodčí: Würtherle - Gerát, Ondraček. Vyloučení: 3:3, navíc Mazanec (KAD) TS [PODR]. Bez využití. Diváci: 350. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.

SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Schmidt, Mazanec, Trefný, Szakal, Opalek, Pavlas, Kolčava, Mainer - Jíra, Charousek, Gajovský - Hrabák, Kůs, Stoklasa - Račuk, Chlouba, K. Ton - Andres, Bursík, Mainer

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, K. Černý, F. Pavlík, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Rod, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - Kloz, Daniel Boháč, Laš

Domácí do zápasu naskočili velice svižně a po 45 sekundách se radovali z branky. Únik 3 proti 2 zakončil přesnou střelou Charousek. Na druhé straně střílel po zmatcích v obraně do odkryté klece Tůma, ale jeden z obránců dokázal střelu vytlačit nad branku. Ve 4. minutě se Kůs dostal před branku do zakončení, ale nepřekonal. Na druhé straně se do brejku dral Rod a Mazanec ho dokázal zastavit jen za cenu faulu. Následné trestné střílení sám postižený proměnil střelou mezi betony. Hosty branka jak se patří nabudila a připravili domácím těžké chvilky korunované přesilovou hrou. Kadaňští se ale brzy oklepali a znovu začali ohrožovat nejistě chytajícího Orcta. Ten po nahození Andrese zvednul tep trenérovi, protože si nechal lehké nahození vypadnout z výstroje, a to málem skončilo za brankovou čarou.

Ovšem nechybělo málo a z vedení by se radovali Ústečtí. Sýkora se po zmatcích v obraně dostal ke střele a ta skončila jen na tyči. Na druhé straně ihned z vhazování zkoušel pálit Chlouba, ale hostující strážce byl pozorný. Domácí ale ze zisku pásma vytěžili maximum. Račuk ukořistil puk, objel branku a ranou pod břevno vrátil vedení na stranu domácích. Lvi si to nechtěli nechat líbit, ale domácí obrana byla pozorná. A když už ne, zaúřadoval Hanuljak, který ať už přesným zákrokem, jako proti střele Laše nebo včasným vyjetím, které ho stálo masku, nepustil puk za svá záda. Kadaňští se v závěru třetiny dostali do přečíslení 3 na 1. Račuk ale vjel do offsidu a tak se do kabin šlo za stavu 2:1.

Hostující hráči zřejmě dostali v kabině nějaký proslov do duše, protože do druhé třetiny nastoupili velice aktivně a Hořava, Handlovský a Matai dělali domácí obraně velké problémy. Hořava dokonce střílel do odkryté branky, ale střela byla ztečována a on proto minul. Domácí se dostali do první příležitosti až v 26. minutě, když se k pokusu dostal Kůs. Ve 27. minutě se do obrovské šance dostal Kovář, na jehož střelu nedokázal brankář zareagovat a puk trefil levý beton. Následná dorážka skončila pod tělem domácího strážce svatyně. Hosté drželi otěže zápasu a domácí držel jen Hanuljak. V dalším pokusu Handlovský zakončoval do odkryté klece, ale puk skončil pouze pod betony. O minutu později se po chybě domácí obrany dostal k puku Boháč, ale Hanuljak jeho střelu vyrazil a následnou dorážku srazil jeden z obránců mimo branku.

Domácí se začali chytat až okolo 28. minuty, i nadále se ale nedostávali do ohrožení branky. Počet šancí hostí byl ale výrazně snížen. Kromě 33. minuty, kdy nejdříve Lašova střela protáhla Hanuljaka, následná akce skončila u Sýkory, který dorážel do odkryté branky, ale domácí brankář se natáhl a nepovolil mu skórovat. Na ledě se začalo výrazněji přiostřovat a potyčky po odpískání sporného offsidu nebo přerušení brankářem byly stále častější. Obešly se ale bez trestů. Velice blízko vyrovnání měli Lvi v přesilové hře 3 minuty před koncem třetiny. Hořavova střela skončila jen na břevnu a Boháčovo nahození z ostrého úhlu, které si domácí obrana málem srazila do vlastní branky. Ovšem tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. 90 vteřin před koncem se Ústečtí útočníci nacpali před branku a Robin dokázal dostat puk za čáru. Domácí se ještě 7 vteřin před koncem pokusili o rychlou akci, ale Hrabákova střela skončila nad brankou.

Poslední třetina nabídla pomalý rozjezd. Domácí zlepšili bruslení a začali hrát s Ústím znovu vyrovnanou partii. ve 44. minutě se ke střele z kruhu dostal Čermák, ale jeho stela minula branku. Na druhé straně to zkoušel Trefný, ale jeho pokus zablokovala obrana. Hosté svou převahu nakonec zúročili. Kloz zavezl puk za branku a přihrál volnému Lašovi, který přesnou střelou otočil stav zápasu. Neradovali se ale moc dlouho. O minutu později ujel hostující obraně Stoklasa a jeho prudká střela znamenala vyrovnání. Domácí byli i nadále při chuti. V polovině třetiny zkoušel střílet Chlouba, ale Orct byl pozorný. V 52. minutě se hosté drali před Hanuljaka a Boháč minul puk před poloodkrytou klecí. Ke konci zápasu přešly oba týmy k defenzivnějšímu pojetí hry, a proto jsme neviděli příliš mnoho akcí. I branka se zrodila fakticky z ničeho. Poživil vyslal Roubíka a ten svou střelou překvapil Hanuljaka, který si vybral slabší chvilku. Domácí se snažili najít odpověď, ale hosté zodpovědně bránili a brejky nepovolovali domácím závěrečný tlak. A z jednoho brejku udeřili. Ludvík si dobře najel do volného prostoru podél mantinelu a střelou nad Hanuljakovu lapačku zvýšil na 3:5. Domácím nepomohla ani závěrečná power-play.

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň): "Měli jsme dobrý začátek, hráli jsme aktivně, napadali jsme. Dostali jsme se i ke střelám, chodili jsme do brány tak, jak jsme chtěli a tím pádem jsme šli vedení. Ve druhé třetině jsme propadali a Ústí nad Labem nás přehrávalo a z naší strany to bylo špatné. Třetí část byla vyrovnaná až do závěru, kdy jsme dostali dvě slepené branky, které rozhodly o celém utkání. Co se týká druhé branky hostů, z dálky se mi to také zdálo divně, že rozhodčí nepíská. Já jsem myslel, že to má náš gólman pod betonem, a že už se bude pískat, ale rozhodčí nechal pokračovat. Akorát nevím, jestli viděl nebo neviděl puk, určitě je to na posouzení. Ze střídačky to bylo daleko, takže jsem to neviděl přesně. Rozhodčí byl u toho, a tak to asi viděl lépe."

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Za tři body jsme rádi, protože z počátku jsme soupeře pustili do hry. Kadaň hrála velice dobře, měli jsme s tím velké problémy. Nedařilo se nám vše ubránit, chybovali jsme, ale od druhé třetiny jsme už byli jednoznačně lepším mužstvem. Hanuljak chytal výborně, předvedl spoustu vynikajících zákroků. Co se týká naší druhé vstřelené branky, nemůžu se k tomu moc vyjadřovat. Brankový rozhodčí červené světlo rozsvítil, hlavní arbitr gól odpískal, takže asi branka platit měla."