Ú s t í n/L. - Po velice vyrovnaném utkání, v němž se oba soupeři přetahovali o vítězství tak dlouho, až se skóre po šedesáti minutách ustálilo na stavu 3:3, nakonec zvítězil Slovan. Nejprve hosté předvedli raketový vstup do utkání, posléze Kometa nepříznivý stav zvrátila a ujala se vedení, Slovan dvěma brankami sahal po vítězství, ale před koncem poslední třetiny Brno opět srovnalo. V prodloužení ale více zabojovali hosté a díky Jakubu Grofovi si na sever Čech odvážejí cenné dva body.

so 14. 10. 2006
HC Kometa Brno
3:4pp 1:1, 1:1, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 6. Hodek (Moskal), 32. Malena (Hodek), 58. Barus (Staněk) - 1. Klobouček (Grof), 38. Přeučil (Martinec), 43. Grof (Antoš), 63. Grof. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4671. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Kometa Brno: Maláč - Malena, Lhotský, Martínek, David, Karlíček, Vyrůbalík, Vyhlídal, Špelda - Moskal, Brančík, Hodek - Staněk, Barus, Sojčík - Meluzín, Černý, Šúrek - Hruška, Appel.

Ústecký Slovan s.r.o.: Fikrt - Ficenc, Grof, Hořava, Kolafa, Kudrna, Nádašdi, Zápotočný Pojkar - Hulva, Klobouček, Antoš - Ivan, Slížek, Klimt - Janků, Martinec, Vítek - Přeučil, Bauer, Jiří Kudrna.

Než si stačili diváci pohodlně usadit na sedačky haly Rondo už skončila první střela za zády domácího gólmana. Ústecký Klobouček si ve svém pásmu převzal puk a rychlými tempy se dostal až na svou útočnou modrou ze které vystřelil nebo spíše nahodil a překvapil studeného Maláče, který si po lehkém nahození srazil puk za záda, a to se psala patnáctá vteřina - 0:1. Zaskočená Kometa nesložila zbraně a vytvořila si v nástávajících minutách tlak. Ústí odolávalo jen s vypětím všech sil a nakonec se ubránilo jen za cenu faulu Pojkara. V přesilovce Kometa ostřelovala Fikrta ze všech pozic a až ta poslední střela se ujala, kdy z těžkého úhlu prostřelil Fikrta Daniel Hodek a v podstatě druhá kuriózní branka byla na světě - 1:1. Hosté byli nadále pod tlakem, což vyústilo v další oslabení, v němž se Kometě už tolik nedařilo a naopak Lvi zahrozili velkou šancí Grofa, který se řítil sám na Maláče, ale ten svou chybu z úvodu utkání napravil. Do konce třetiny měli šance oba týmy, ale gólmani a především Fikrt byli na svých místech stoprocentní. První část hry tedy 1:1.

Druhá třetina přinesla nadprůměrný prvoligový hokej, kdy šance střídala šanci na obou stranách. Jako první se zaskvěl Maláč, když pravým ramenem dokázal vytlačit pokus, dnes velmi aktivního, Grofa. Brňané svou velkou šanci narozdíl od Lvů proměnili, když v přesilovce pět na čtyři dokázala Kometa stlačit obranný čtyřúhelník hostů před Fikrta, který nahození Maleny od modré, přes klubko hráčů, neviděl - 2:1. Obdržený gól hosty vyburcoval ještě k většímu náporu a dnes ne zrovna nejistější Maláč musel předvést několik dobrých zákroků, zvlášť se zaskvěl při pokusu hostujícího Kloboučka, který se při vlastním oslabení objevil sám před strážcem domácí klece. Domácí hráli několik oslabení a právě v jednom z nich měli největší šanci v polovině zápasu. Staněk aktivně napadal a naservíroval puk do úniku Barusovi, který ovšem v samostatném nájezdu neuspěl. Lvům se nakonec přeci jen povedlo vyrovnat. Při vyrovnané hře se po vyhraném vhazování v obranném pásmu Komety dostal k puku Martinec, z jeho střelou si Maláč ještě dokázal poradit, ale na Přeučilovu dorážku nestačil - 2:2. V závěru druhé třetiny ukázal Appel svou rychlost a hosté ji dokázali zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku. V přesilovce dokázal Malena i Lhotský několikrát ohrozit Fikrta, ale bez gólového efektu. Druhá třetina tedy opět 1:1, celkově 2:2.

Ve třetí třetině se hrál opět svižný hokej. Lépe do ní vstoupili hosté z Ústí, kteří několikrát provětrali obranu domácích. Brno se ubránilo i za cenu nedovoleného zákroku, to ovšem pro domácí nebylo vše, když po obrovské hrubce Vyrůbalíka hasil požár Maláč a nedovoleným zákrokem Černý. V následné přesilovce pět na tři se hosté radovali po sražené střele koho jiného než Jakuba Grofa - 2:3. Kometa po obdržené brance působila poněkud rozpačitým dojmem, hosté ještě několikrát zahrozili. V druhé polovině třetí třetiny již převzala aktivitu domácí Kometa, a to když nejprve Barusovi nebyla uznána branka po zásahu vysokou holí, leč hráč s číslem osm se přeci jen dočkal. Staněk namazal do jízdy Barusovi, který si položil Fikrta na led a zavěsil - 3:3. Poté již oba týmy hlídaly bod a chystaly se na prodloužení. Třetí třetina skončila opět remízou.

Prodloužení začalo opatrně, první šanci měl Moskal, ale nedal. A z následného protiútoku prostřelil mezi betony Maláče opět Grof - 3:4. Brno má tedy zasloužený bodík, hosté si odváží body dva, i díky trošce štěstíčka.