Ústí nad Labem - Přátelské utkání Slovanu s Benátkami nad Jizerou bylo v letošní přípravě odvetou. Také hokejisté Ústí nad Labem využili výhodu domácího prostředí a i díky dvěma přesným zásahům Daniela Vrdlovce zvítězili 4:2. Více než čtyři stovky fanoušků byly svědky také bitky, ve které změřili síly Ladislav Gengel s Patrikem Maierem.
út 29. 8. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
4:2 1:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Vrdlovec (Mrázek), 27. Vrdlovec (Hes, Merta), 33. Bernad (Mical), 50. Macek (Roubík, Severa) – 35. Hrníčko (Kunst, Dlouhý), 60. Wiencek. Rozhodčí: Knapík, Místecký – M. Biedermann, Janíček. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 422. Střely na branku: 30:29 (5:10, 15:4, 10:15). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2. Zakázaná uvolnění: 1:7. Ofsajdy: 2:3. Vyhraná vhazování: 44:36 (12:7, 15:8, 17:21).

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – M. Zdvořáček, Bernad, Vl. Brož, Mlčoch, Hes, R. Vaněk – Severa, Roubík, Macek – P. Mrázek, Vrdlovec, D. Merta – Dufek, L. Volf, P. Kousal – Flynn, Gengel, Mical. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Stezka – Kunst, Husa, Havlín, Turský, Tržický, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Jeník, R. Veselý, Psota – Průžek, Kuťák, Wiencek. Trenéři: Jiří Kudrna, Antonín Nečas.

Do první větší šance bitvy mezi Severočechy a Středočechy se ve čtvrté minutě dostal v oslabení Jaroslav Roubík, jenž na křižnou přihrávku Jiřího Severy z bezprostřední blízkosti nedosáhl. Další brankovou příležitost přichystal ústeckému kanonýrovi ve třinácté minutě zpoza branky Marek Macek, Jaroslav Roubík ale pro změnu přestřelil.

Ve stejné minutě se prezentoval dobrým důrazem na brankovišti Daniel Vrdlovec, který doslova dotlačil kotouč za záda Aleše Stezky. Časomíra neukrojila ani další minutu a Slovan mohl vést o dvě branky. Po střele Radomíra Vaňka se odmítl do listiny střelců zapsat Lukáš Volf, když posledně jmenovaný vysněný cíl minul.

Druhá část byla divácky atraktivnější. Před brankovištěm se v sedmadvacáté minutě nejlépe zorientoval Daniel Vrdlovec, jenž opět odražený touš dokázal protlačit za brankovou čáru.

O necelých šest minut později si od útočné modré čáry postupně sjížděl směrem k brance David Bernad, kterému nejprve prvotní střela nesedla, druhý pokus byl již učebnicový. Levý obránce první pětky zamířil přesně pod horní tyč. Po vstřelení branky se strhla bitka mezi Ladislavem Gengelem a Patrikem Maierem, ze které vzešel vítězně hokejista z defenzivy hostů. Následně oba aktéři vyfasovali dvojitý menší trest za hrubost.

Třicátá pátá minuta nabídla snížení Benátek nad Jizerou, o které se zasloužil Dominik Hrníčko. Pravé křídlo elitní formace nedalo Jakubu Soukupovi možnost zneškodnit střelu z předbrankového prostoru, a tak se do šaten odcházelo o druhé přestávce za stavu 3:1 z pohledu domácích.

Třetí dějství nezačalo pro Ústí nad Labem nejlépe, na rozdíl jediné branky mohl po chybě domácí obrany snížit Ondřej Chrtek. Ve čtyřicáté šesté minutě orazítkoval při dvojnásobné početní převaze tyčku Tomáš Havlín. Další šanci si připravily Benátky nad Jizerou již při klasické přesilové hře. Adam Dlouhý adresoval přihrávku k opačné tyči Ondřeji Chrtkovi, který si vylámal zuby na skvělém Jakubu Soukupovi.

Vítr z plachet sebral svěřencům Jiřího Kudrny a Antonína Nečase v padesáté minutě Marek Macek, který neměl potíže s trefením odkryté branky. Hosté se ještě dohadovali, zda gól byl opravdu vstřelen, neboť ani hlavní rozhodčí si nebyl zcela jistý. Po menší poradě byla branka nakonec správně uznána.

Definitivní hřebíček do rakve mohl Středočechům přibýt v čase 57:40 min. Pavel Kousal, jenž ze samostatného úniku ztroskotal na betonu Aleše Stezky. Poslední naději vykřesal pro svůj celek ještě čtyřicet jednu sekundu před koncem řádné hrací doby Petr Wiencek, který potrestal chybnou rozehrávku domácí defenzivy a upravil stav na 4:2 z pohledu Ústí nad Labem. Benátky nad Jizerou ještě využily možnost oddechového času a hry bez brankáře, skóre ale již zůstalo nezměněno.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Nám se ten zápas dnes líbil směrem dopředu. Od červené čáry k jejich bráně jsme hráli výborně. Bohužel od červené čáry k naší bráně jsme hráli hodně špatně. Na tom budeme muset zapracovat. Tam byly chyby v obraně. Dnes jsme měli čtyři zraněné hráče mimo hru a pořád je ta hra dozadu taková syrová. Na tréninku to stále nacvičujeme a věřím, že při prvním mistrovském zápase se to zlepší. Z těch přípravných zápasů byl ten dnešní asi nejlepší. Tento týden ještě trénujeme kondici, od příštího už budeme trénovat přesilovky, oslabení a nácviky různých akcí. Dnes jsme tu měli tři hráče z Boleslavi, kteří přišli na začátku týdne a myslím, že odvedli standard a že nehráli špatně. Uvidíme také, jestli se do posledního zápasu v Děčíně stihnou uzdravit Husák, Vágner, Melka a Smolka. Moc tomu ale nevěříme."

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): "Myslím si, že jsme zápas začali hodně slušně, hráli jsme hodně aktivně. V půlce první třetiny se nám nepovedla pasáž, kdy jsme dostali branku a myslím, že jsme domácí trochu posadili do sedla. Druhá třetina byla hodně poznamenaná množstvím vyloučení, tam jsme ztratili hodně sil dlouhým bráněním. I díky těm přesilovkám nás Slovan zatlačil, přidal gól a bylo těžké to dotáhnout. My jsme ale nesložili zbraně a ve třetí třetině jsme měli dostatek střeleckých příležitostí, abychom utkání zdramatizovali. Bohužel jsme šance nevyužili. Dnes to pro nás byl těžký zápas. I když máme některé kluky v Áčku, tak jsme přijeli s dobrou sestavou a utkání jsme chtěli vyhrát. Ve čtvrtek nás čeká poslední přípravný zápas a opět v něm budeme chtít vyhrát."