Ú s t í n/L. - Zcela zasloužené vítěství si připsali Ústečtí Lvi v utkání proti Olomouci. Ke třem bodům nakročili už po 40 sekundách, když se prosadil kanonýr Roubík. Ve 13. minutě ho pak gólově doplnil Sklenička. Hanáci sice snížili z hole Kucharczyka, další góly Slovanu ovšem přidali Hořava, Kovář a znovu Roubík. Ten proměnil trestné střílení.
st 26. 9. 2012, Zlatopramen Arena
HC Olomouc
5:1 2:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Roubík (Laš, Poživil), 13. Sklenička (Matai, Handlovský), 21. Hořava (Daniel Boháč, Sýkora), 25. Kovář (Roubík, Poživil), 55. Roubík z TS - 21. Kucharczyk (Hampl, Steněk). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Šperl, Jílek. Delegát: Veselý. Vyloučení: 5:6, navíc Bartoň (OLO) TS [HAK]. Využití: 1:0. Diváci: 1 682. Střely na branku: 43:23 (15:6, 16:7, 12:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Koutský - L. Poživil, Vobořil, K. Černý, Sklenička, P. Hořava, Špelda, Vl. Brož, Holomek - R. Kovář, Roubík, Handlovský - Matai, Rod, Hess - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš

HC Olomouc: Kašík (13. Halázs) - Houdek, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, R. Staněk - Kucharczyk, R. Diviš, Hampl - Pekr, Řípa, Herman - Švaňhal, Kolouch, Selingr - Rác, Heža, Vodný

Nejprve se do útočného pásma vrhli s pukem hosté. Lvi se ale okamžitě dostali do protiútoku a jen malou chvíli kombinovali před Kašíkem, jehož z levého kruhu pro vhazování propálil kapitán JAROSLAV ROUBÍK. V prvních vteřinách tak Ústí vedlo 1:0. Hra se pak odehrávala ve středním pásmu. Gól však měl později na hokejce i Hořava, který najížděl sám před bránu, ale jeho bekhend zachytil olomoucký gólman betonem. Moravané měli šanci vyrovnat při přesilové hře. I přesto, že se na pár okamžiků usadili v útočném pásmu, jejich střely od modré úspěšně mařila ústecká defenziva. Ve třinácté minutě přišlo navýšení stavu. Žlutomodří zkoušeli štěstí opět před Kašíkem, když rozhodčí signalizoval trest pro hosty. Mataiovi se v tu chvíli podařilo z rohu přihrát ZBYŇKOVI SKLENIČKOVI, který neváhal a ze stejného místa jako na začátku Roubík poslal puk rovnou do sítě soupeře – 2:0. Po této brance se bíločervení rozhodli pro změnu brankáře a do klece se postavil Halász. Domácím jako by tento moment zvedl sebevědomí a stále více útočili. I Olomouc ještě měla několik málo šancí. Ty měl však Koutský pod kontrolou.

Stejně jako v předchozí třetině padl hned v úvodní minutě gól. Tentokrát to ovšem byli hosté, kdo vsítil. Na 2:1 snižoval po přihrávce Hampla RADIM KUCHARCZYK. Slovan měl na tento gól rychlou odpověď. Sýkora s Boháčem získali kotouč za olomouckou branku, přičemž první jmenovaný poslal vybojovanou kořist PETRU HOŘAVOVI na modrou čáru, který se prudkou střelou trefil přímo do černého – 3:1. Ústečtí Lvi si chvíli poté zahráli necelou minutu v početní výhodě 5 na 3. I přesto, že mělo pár žlutomodrých hokejistů několik šancí, Halász si svou svatyni dokázal ohlídat. Jenže to se mu povedlo jen za stavu, kdy Moravané hráli ve třech. Když totiž naskočil na led jejich čtvrtý hráč, domácí paradoxně skórovali. ROBIN KOVÁŘ vystřelil puk takovým způsobem, že mířil zezadu na brusle bíločerveného brankáře a od nich se pak odrazil za brankovou čáru – 4:1. Hosté se u časoměřičů střídali první polovinu této třetiny jako na běžícím pásu. Slovan ale této výhody využil pouze jednou. V obranné části Ústí se téměř nehrálo, dokonce se díky tomu vytvořila v této části kluziště mlha.

Na úvod třetí periody si Olomouc zahrála přesilovou hru, když na trestnou lavici usedl Brož. I přesto, že si tým z Moravy držel delší dobu útočné pásmo, nepodařilo se mu snížit stav. Situace se opakovala i o chvíli později a skončila naprosto stejně – přesilovka hostí nevyužita. Bíločervení byli v této třetině aktivnější než domácí a Koutský se tak v bráně pěkně zapotil. Hra se několik minut před koncem přelévala ze strany na stranu a pro diváky nebyla nikterak atraktivní. Vše se změnilo, když si nedovoleným zákrokem pomohl jeden z olomouckých hokejistů. V důsledku tohoto zákroku bylo nařízeno trestné střílení, které provedl JAROSLAV ROUBÍK. Ten na Halásze vytáhl perfektní kličku a zvýšil stav na 5:1. V samotném závěru se již nic převratného nestalo a domácí si tak díky výhře připíšou do tabulky další body.

Jiří Mička (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Hráli jsme čtvrtý domácí zápas a pokaždé jsme v něm šli do vedení, což je dobře. Dnes se nám podařilo dát gól v první minutě. Pak jsme byli nějakých sedm minut u nás ve třetině, kdy jsme ten tlak Olomouce se štěstím ubránili, a pak jsme z protiútoku dali gól na 2:0. Ten nás uklidnil a zbytek třetiny jsme odehráli slušně. Na začátku druhé třetiny jsme po individuální chybě dostali gól na 2:1. To bylo velice nepříjemné, ale pak byl strašně důležitý gól Hořavy na 3:1, který si myslím, že byl pro vývoj zápasu klíčový. Od té doby jsme to měli v plné režii a zaslouženě jsme vyhráli. 5:1 s Olomoucí je pěkný výsledek."

Petr Fiala (HC Olomouc): "Dnes jsme na všech postech byli horší než domácí. Když už jsme tam nějaké šance měli, tak jsme je lehkovážně ztratili. Postrádal jsem tam důraz, nehráli jsme vůbec kontaktní hokej, což na nás platilo. Vůbec jsme se neprosadili jeden na jednoho. Domácí ten zápas naprosto opanovali. Takhle ty další zápasy nemůžeme hrát, ta naše hra by na nikoho neplatila. Možná kdybychom nějakou tu šanci dotáhli do konce, mohli jsme utkání zdramatizovat. Domácím jsme to hodně ulehčili tím, že jsme ani moc nestříleli. Chtěli jsme si pořád přihrávat a každou chvíli jsme někoho trefili. Když jsme snížili na 1:2, hned jsme dostali gól, a to se pak špatně hraje. S výkonem nemůžeme být spokojeni a výsledek 1:5 je opravdu nálož."