Ú s t í n/L. - Na sever Čech přijel tým Kobra Praha. Domácí do zápasu vstoupili bez nervů, postup do nejvyšší soutěže si zajistili s předstihem. Lvíčata hrála v oslabené sestavě, dopouštěla se velkých chyb. Domácí zvládli vyrovnat na 3:3, na víc se nezmohli. Ústí prohrálo 3:6.
čt 14. 3. 2013
HC Kobra Praha
3:6 1:2, 2:3, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Amirov (Rubeš), 28. Rubeš (Amirov), 36. Rubeš (Zdvořáček) – 15. Sovík (Šrámek, Davídek), 18. Sovík (Louko, Davídek), 33. Šrámek (Dubský, Kafka), 37. Hofman (Šrámek), 39. Davídek (Dubský), 59. Hána (Dubský). Rozhodčí: Střelka - Místecký, Holada. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 237. Střely na branku: 42:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář, od 30. Holý K. - Janíček, Loukota, Spálenka, Holý T., Hruška, Komár, Vytejček - Amirov, Dörner, Rubeš - Bejček, Vaněk, Zdvořáček - Kordule, Leitner, Vico - Tomáš

HC Kobra Praha: Haupt, od 33. Hofmann - Hodonský, Hrábě, Hofman, Sovík, Louko, Davídek, Pechar, Kafka, Šrámek, Dubský, Okegawa, Hána, Hnátek, kadlec, Bulín.

V úvodu zápasu dostala Lvíčata možnost přesilové hry. Tu ovšem nevyužila. Zdvořáček fauloval, a tak šel na trestnou lavici. Ani Kobra početní výhodu nezužitkovala. Pražané byli aktivnější než domácí. Žlutomodří se také dostali do slibných šancí, ale nedokázali přesně zakončit. Ve 12. minutě se zrodila první gólová akce. Rubeš přihrál na hůl Amirova, který trefil odkrytou část branky. V 15. minutě vyrovnal Sovík. Tato branka také padla v přesilové hře. V čase 17:04 zaváhání domácí obrany využil Sovík. Po první třetině vedla Kobra 2:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, snažili se vyrovnat. To se jim podařilo ve 28. minutě. Mezi střelce se zapsal Rubeš. Krátce po polovině zápasu se znovu prosadili hosté, jmenovitě Šrámek. Ve 36. minutě vyrovnal parádní střelou z mezikruží Rubeš. Ve zbylých minutách druhé třetiny se prosadil Davídek a Hofman. Po dvou třetinách vedli hosté 5:3.

Poslední perioda se nesla v duchu tvrdých soubojů, po jednom ze střetů domácí bek Komár mírně otřesen. Hosté se nikam netlačili a domácí se nemohli prosadit proti dobře hrající obraně Kobry. Dvě minuty před koncem zápasu zkusilo Ústí hru bez gólmana. Do prázdné branky se trefil Hána. Za stavu 3:6 zápas skončil.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Do zápasu jsme vstoupili s oslabenou sestavou. Dostali prostor tři žáci (Vaněk, Dörner a Kordule), kteří se v létě poperou o místo v kádru. S jejich hrou jsem spokojený. Podle mého se nejlépe jevil Sebastian Dörner, který je velmi dobře hokejově vybavený.