Zápas s Kláštercem nad Ohří skončil výsledkem, který jasně ukázal, kdo je na ústeckém zimním stadionu doma. Ačkoli bylo utkání v první třetině vyrovnané, žlutomodří v pátek 13.1.2017 porazili Klášterec 7:1.
pá 13. 1. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Klášterec nad Ohří
7:1 2:1, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 2. Veselý (Amirov, Zdvořáček), 13. Navarra (Amirov, Hucek), 29. Navarra (Kopta), 46. Dörner (Kopta, Veselý), 47. Tomáš (Amirov, Navarra), 49. Trmal (Gottfried, Magasanik), 49. Trmal (Magasanik, Loukota) - 12. Videv (Šmejc). Rozhodčí: Místecký - Michajlčenko, Lichtenberk. Vyloučení: 4:4. Diváci: 166. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Loukota, Vytejček, Hucek, Zdvořáček, Veselý, Brňák, Gottfried, Trmal, Tomáš, Dörner, Amirov, Kopta, Magasanik, Navarra.

HC Klášterec nad Ohří: Mědílek - Khůn, Kopica, Nerad, Špiegl, Starý, Dejmek, Šmejc, Haluška, Kšíkal, Videv, Berky, Bittner, Zlámal.

Páteční zápas začal pro Slovan úspěšně. Ústečtí od začátku vyvíjeli nátlak na branku hostí a první gól na sebe nenechal dlouho čekat - ve 2. minutě se trefil Veselý, s asistencí Amirova a Zdvořáčka. Později se ale kláštereckým podařilo vyrovnat. O branku se zasloužil Videv a oba týmy hrály vyrovnanou hru. Později dostal Ústí do vedení Navarra. Od 18. minuty hráli domácí v oslabení. Přesilovou hru se ale Klášterci nepodařilo využít a tak třetina skončila pro Slovan příznivým skóre 2:1.

Na začátku druhé třetiny se do oslabení dostal dvakrát za sebou tým Klášterce. První přesilová hra Ústí proběhla bez gólů, v té druhé se Navarra postaral o další branku domácích. Hra se stává agresivnější a zanedlouho dostávají hosté šanci v podobě přesilové hry, tu ale nevyužijí. Ani žlutomodrým se nedaří využít dvě nastávající přesilové hry, a tak do poslední části utkání vstupují za stavu 3:1.

Od začátku poslední třetiny měly oba týmy mnoho šancí. Naneštěstí pro klášterecké se jako další prosazuje opět hráč domácích, a to Dörner, kterému asistují Kopta a Veselý. Další branka přichází vzápětí od Tomáše a Slovan zvyšuje své vedení na 5:1. Poslední dva góly přišly opět od hráče domácího týmu, Trmala (kterému ke dvěma brankám pomohli Magasanik, Loukota a Gottfried). Na konci utkání hosté hráli poslední přesilovou hru, ale stav zůstal nezměněn. Zápas tak skončil vysokou výhrou domácích 7:1.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas samozřejmě zhodnotím kladně. Jsme rádi, že jsme porazili Klášterec, mají houževnaté mužstvo, silné hráče, kteří dobře bruslili. Do 30. minuty byl zápas opravdu vyrovnaný. Soupeře jsme zlomili až v poslední třetině a myslím, že tam jsme byli jasně lepší, Klášterec jsme přebruslili i přehráli. Hráli jsme také dobře kombinačně a tím se v poslední třetině zápas rozhodl.

Zdeněk Jaroš (HC Klášterec nad Ohří): bez komentáře.