C h o m u t o v - Derby se vším všudy, právě to dnes shlédlo obecenstvo v Chomutově. V přímé bitvě o postavení v první čtyřce vlétl do utkání lépe Chomutov, čtyřmi brankami z minima šancí si zajistil dostatečné a nečekaně vysoké vedení už po první třetině. Jiskřičku naděje na zvrat si Ústečtí vypracovali dvěma góly ve druhé třetině. V poslední části bohaté zejména na sporná vyloučení chomutovských hráčů však domácí svůj náskok ještě pojistili a s přehledem získali tři cenné body.
so 7. 2. 2004
Piráti Chomutov
6:2 4:0, 0:2, 2:0

Branky: 3. Martenek (Polodna), 8. Kostourek (Jeslínek), 12. Jíra (Kostourek), 20. Charousek (Jíra, Kostourek), 51. Charousek (Jíra), 53. Jeslínek (Boušek) - 37. Koudelka (D. Tvrzník, Pavlas), 38. Hodek (D. Tvrzník, Koudelka). Rozhodčí: Chlupsa - Hauser, Bertlík. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 1700.

Piráti Chomutov: Fikrt (57. Podolka) - Plaček, Ambrož, Trefný, Maleček, Dráb, Szakal, Liška - Jeslínek, Šíp, Boušek - Kostourek, Charousek, Jíra - Polodna, Háhn, Martenek - Stoklásek, Slavík

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík (12. Zikmund) - Pavlas, Skuhrovec, Kočí, Pospíšil, Evan, Mrázek, Havlík, Staněk - Hodek, Koudelka, D. Tvrzník - M. Tvrzník, Buďa, Lipina - Appel, Sýkora, Kudrna - Zdráhal, Šulc, Dragoun

Chomutovským hokejistům se v závěru nadstavbové části rozrostla marodka, a tak se trenér Kýhos musel obejít bez několika klíčových hráčů. Naopak poprvé se letos před domácím publikem představil obránce Vladislav Dráb. Do branky domácích opět po dvou utkáních nastoupil Michal Fikrt a podal výborný výkon. Trenér Setikovský naopak postrádal obránce Kříže a Drábka, kteří se zotavují z nedávné autonehody.

První šanci zápasu si vypracoval hostující Hodek, ale bekhendem Fikrta nepřekonal. A když se tváři v tvář Fikrtovi neprosadil ani Daniel Tvrzník, ujali se vedení domácí. Ve 3. minutě přejel Tomáš Martenek útočnou modrou čáru a jeho tvrdá střela si našla cestu až do sítě – 1:0. O minutu později měli dobré příležitosti ke srovnání stavu Pavlas a následně Koudelka, ale Fikrt zůstal nepřekonán. Sérii ústeckých šancí ale Chomutov utnul druhou brankou v 8. minutě. Michal Jeslínek přihrál do jízdy Milanu Kostourkovi, jenž bekhendovým blafákem nedal Sáblíkovi šanci – 2:0. Na druhé straně se před branku probíjel Daniel Tvrzník, ale Szakal ho včas zastavil. V 11. minutě Fikrt vyrazil betonem Evanovu střelu a z protiútoku zvýšili domácí své vedení. Milan Kostourek vyjel zpoza brány, našel volného Petra Jíru, který vyhnal Sáblíka na střídačku. Do branky Ústí se proto postavil náhradník Zikmund. Chomutov v této části zápasu svého soupeře přehrával, hosté si vyloženou šanci nepřipravili ani ve dvou přesilových hrách. Až v 18. minutě se v obrovské šanci ocitl Zdráhal, ale na Fikrta nevyzrál. V poslední minutě první části hráli přesilovku také domácí a narozdíl od svého soupeře ji dokázali využít. Hned po třinácti vteřinách neudržel Zikmund střelu Jiřího Charouska z mezikruží – 2:0. Po první dvacetiminutovce tak Chomutov zaslouženě vedl 4:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté a hned od začátku tlačili Chomutov do defenzivy. Ve 22. minutě navíc hráli přesilovou hru, usadili se v útočné třetině a Fikrt měl plné ruce i nohy práce, aby uchránil čtyřbrankové vedení. Velkou šanci měl Šulc, ale svůj průnik zakončoval nepřesnou střelou bekhendem. S blížící se polovinou zápasu se hra vyrovnávala, mírně navrch však stále mělo Ústí. Ve 35. minutě střílel od modré Boušek, ale Zikmund schoval puk pod betonem. Z brejku zahrozil Zdráhal, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Ve 37. minutě se ale Lvi přeci jen dočkali. Tvrdou střelu od modré Fikrt vyrazil a číhající Martin Koudelka dorazil puk do brány – 4:1. Ještě v té samé minutě zmařil Zikmund dvěma výbornými zákroky šance Bouška a Jeslínka. Ve 38. minutě snížili hosté už na rozdíl dvou branek. Ve skrumáži před Fikrtovo svatyní se nejlépe zorientoval Daniel Hodek a s přispěním brusle jednoho z chomutovských obránců poslal puk za brankovou čáru – 4:2. Ještě před sirénou zahrozil střelou těsně vedle tyče Jeslínek. Po čtyřiceti minutách vedl Chomutov už pouze o dvě branky.

Na začátku poslední třetiny bylo postupně vyloučeno několik domácích hráčů a Ústí téměř osm minut v kuse hrálo přesilovou hru. Hosté toho využili ke snaze vstřelit kontaktní branku. Velkou šanci měl Daniel Tvrzník, ve 45. minutě dokonce Lipina trefil břevno Fikrtovy branky. Hosté byli v té době na koni, ale v chomutovské brance stál vynikající Michal Fikrt, který žádný puk za svá záda nepustil. Jakmile se síly na ledě vyrovnali, začali se domácí opět tlačit do útoku a podařilo se jim pátou brankou definitivně zlomit ústecký odpor. Roman Ambrož přihrál mezi kruhy Jiřímu Charouskovi, jenž si zpracoval puk a tvrdou střelou nedal Zikmundovi šanci – 5:2. Chomutov se znovu dostal do tempa a za další dvě minuty přidal i šestou branku. Dlouhý Bouškův pas převzal na útočné modré Michal Jeslínek, ujel obráncům a bekhendovým blafákem překonal Zikmunda – 6:2. Nutno dodat, že se puk odrazil od betonu a Zikmund ho ze vzduchu ukryl do lapačky. Podle názoru rozhodčího se tak stalo až za brankovou čarou. V 54. minutě hrál Chomutov přesilovku a ostřeloval Zikmunda ze všech pozic, ten už ale další změnu stavu nepřipustil. Ovšem hned jak byli hosté v pěti, ujížděl na Fikrta Hodek, který také zkoušel bekhendový blafák, jenže domácí gólman ho bravurně zneškodnil. V 57. minutě odešel za bouřlivého potlesku tribun Michal Fikrt na střídačku a zápas dochytal Michal Podolka. Mnoho práce už ale neměl. Zápas se v klidu dohrál a chomutovští se poprvé v sezoně mohli radovat ze skalpu ústeckých Lvů. Jejich radost ještě znásobil fakt, že stále mají naději dostat se před play off na první místo.

Vladimír Kýhos: "Já si myslím , že první třetina byla vyrovnaná, my jsme vstřelili z pěti střel čtyři góly. My jsme hráli zápas, který jsme chtěli a i přes to, že nám chyběli dva klíčoví centři, jsme dokázali zvítězit. Do týmu se vrátil Milan Hahn, to je kvalitní útočník, kterého jsme potřebovali a já si myslím, že nám v play off hodně pomůže."

Jindřich Setikovský: "Soupeř proměnil všechny šance co měl, blahopřeji mu, zaslouženě zvítězil. My jsme zaspali první třetinu, pak jsme měli nějakou šanci za stavu 4:2, ale Chomutov dnes hrál perfektně, proměnil vlastně všechno. Jestli nezačneme proměňovat šance, tak nemůžeme porazit nikoho, zvlášť ne Chomutov, který je silný a dobrý."