31. kolo druhé nejvyšší tuzemské hokejové ligy nám nabídlo další severočeské derby kdy domácí HC Slovan Ústí nad Labem hostil HC Most. Prvního gólu se diváci dočkali až ve 40. minutě, kdy puk do volné brány domácích dopravil Ondřej Havlíček a dovedl tak hostující tým do vedení. Byla to jediná branka za celých 60 minut a tak se z výhry radují hráči Mostu.
st 3. 12. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
0:1 0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 40. Havlíček (Petruška). Rozhodčí: Bejček – Šmika, Bosák. Vyloučení: 4:5, navíc Havelka (MOS) TS [SEK]. Využití: 0:1. Diváci: 908. Střely na branku: 38:19 (13:5, 3:11, 22:3). Průběh utkání: 0:1. Zakázaná uvolnění: 1:3. Ofsajdy: 2:3, z toho úmyslné 1:1. Vyhraná vhazování: 31:29 (9:11, 11:11, 11:7). Nejlepší hráčí: Jan Pohl - Lukáš Horák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Pohl, Smetana - J. Kloz, Roubík, Rod - D. Tůma, D. Merta, Gengel - Pořický, M. Hanzl, T. Vávra - Martin Baránek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

MOSTEČTÍ LVI: Horák - Grin, Kousalík, T. Procházka, Kasal, Hora, Havelka, Marek Baránek - Slavíček, Alinč, Tauš - Petruška, Havlíček, P. Přeučil - Šrámek, Smolka, Jurčík - Bojer, Válek, Mical. Trenér: Václav Baďouček.

V první části se diváci branky nedočkali, hrálo se v opatrném tempu z obou stran. V úvodu měli domácí možnost hrát dvě přesilové hry, obě oslabení hosté přečkali. Také Most si vyzkoušel hru v početní převaze, avšak obranné kvarteto Slovanu ve čtyřech neinkasovalo.

Osmnáct sekund před první přestávkou zatopil ústecké defenzivě Zdeněk Tauš, který ale chybnou rozehrávku Martina Volkeho nepotrestal. Dorážet se ještě snažil Jan Alinč, jenž propasíroval kotouč za brankovou čáru, nýbrž po odpískání.

V minutě dvacáté šesté byl u šance opět Zdeněk Tauš, který z brejku recept na domácího hájce svatyně opět nenašel. O necelých osm minut později se do samostatného úniku dostali znovu hosté, když Ondřej Jurčík zamířil ve finální fázi vedle branky.

Další důležitý moment přinesla minuta třicátá osmá. Za sekání Jakuba Havelky nařídil hlavní rozhodčí Lukáš Bejček trestné střílení. Blafák faulovaného Ladislava Gengela ale z nájezdu na otevření skóre nestačil, touš skončil na betonu Lukáše Horáka.

Rozhodující moment celého střetnutí znamenal gól Mostu do šatny. Martin Volke nezvládl rozehrávku za vlastní brankou podle svých představ, když Patrik Petruška zpoza branky adresoval přesnou přihrávku exústeckému Ondřeji Havlíčkovi, který neměl se zakončením do odkryté svatyně potíže.

Dvacet vteřin po začátku třetí třetiny došlo na vyloučení hostů, konkrétně Petr Kousalík si musel odsedět dvě minuty za hákování. Slovan se v této přesilovce hodně snažil, ale ani jednu šanci nedokázal proměnit v úspěšnou.

V čase 45:57 min. na branku domácích vystřelil Petr Přeučil, ale jeho střela byla zblokována pozornou obranou nad. Nadále se hrálo převážně ze strany na stranu, chvílemi byly k viděné i pohledné brankové příležitosti.

V polovině čtyřicáté osmé minuty David Merta vystřelil od modré čáry na Lukáše Horáka, který ani tuto dělovku za svá záda nepustil.

Domácí ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, ale Baník již neinkasoval a odváží si domů tři body po fotbalové výhře 1:0.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Zápas se hodnotí těžko. Nepodali jsme optimální výkon. Měli jsme hodně šancí, abychom to otočili i za stavu 0:1, bohužel šance se nám nepovedly. Shořeli jsme na našich šancích. Kdybychom proměnili nájezd, tak bychom šli my do vedení 1:0, ale to se nám nepovedlo a poté jsme dostali hodně nešťastný gól."

Václav Baďouček (HC Most): "Myslím si, že se nehrál příliš dechberoucí hokej. Pro nás je důležité, že jsme získali tři body, což je vždy cenné. Naším cílem je bojovat o předkolo play-off, a to se každým zápasem daří více a více. Petr Přeučil je platný hráč. Znám ho z dob, kdy hrál právě za Most. Za výměnu jsem rád a určitě pro nás bude přínosem."