Ú s t í n/L. - Nadějné poslední představení Lvů v domácí aréně nemělo po Novém roce pokračování. V důležitém souboji darovali body Zlínu, předposlednímu celku tabulky, po prohře 2:5. Jejich odstup na chvostu opět narostl a už těžko jej budou dohánět. Dnes si šanci na dobrý výsledek utnuli hned v začátku, kdy brzy hráli ve dvojnásobném oslabení. To nezvládli a hned v pokračující klasické přesilovce hosté odskočili na dvoubrankový rozdíl. Ústečtí sice ještě v první části Adamem Šafferem snížili. To však bylo z jejich strany vše. Na další Balaštíkův zásah z kraje druhé části kontrovat nedokázali ani při devítiminutovém pobytu v početní výhodě. A tak body vybojovat nemohli.
pá 4. 1. 2008
PSG Zlín
2:5 1:2, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Šaffer, 59. Míka (Nedorost) - 5. Andrašovský , 5. Mokrejš (Andrašovský), 21. Balštík (Záhorovský), 34. F. Čech (R. Pšurný), 59. Kubiš (Vosátko) . Rozhodčí: Hodek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: . Diváci: 4526. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl - Pojkar, Gýna, Zeman, Procházka, Novotný, Evan, Klobouček - Čaloun, Martinec, Havel - Nedorost, Pazourek, Hašek - Novák, Špirko, Šaffer - Janků, Míka, Šagát

PSG Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Vosátko, Klouček - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - Kubiš, Mokrejš, Andrašovský - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný - Čech F.

Zápas nezačal pro Lvy vůbec dobře, na začátku 5. minuty využil dvojnásobnou přesilovku zlínský Dušan Andrašovský, který se prosadil v chumlu před brankářem Přikrylem, ten přes hokejky soupeřů nedokázal puk zkrotit. Ještě hůře bylo domácím o pár vteřin později, to v dobíhající výhodě jednoho hráče hostí v poli opět Dušan Andrašovský využil přesnou přihrávku Mokrejše a z mezikruží trefil horní růžek Přikrylovy branky. O něco veselejší byli ústečtí diváci v 11. minutě, Novák se Špirkem zavezli puk do útočné třetiny, kde se snažili prosadit přes bránící zlínské obránce, k puku se dostal Adam Šaffer a jeho přesná trefa znamenala snížení na 1:2. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, přesilovkovou střelu Gýny od modré tečoval před Bieglem těsně nad Čaloun. Domácí byli při chuti, o chvíli později nedokázal dorazit puk za zlínského gólmana Pazourek. V 15. minutě předvedl pohlednou individuální akci Nedorost, který se uvolnil přes dva hráče, přiťukl Haškovi, který mu puk naservíroval až před Biegla, toho už však Nedorost z první nepřelstil. Zlínský gólman se vyznamenal i o minutu později, kdy musel likvidovat několik střel lajny vedené Novákem. Šance ale byly i na druhé straně, nejdřív měl Přikryl plné ruce práce s tečovanou střelou, která mu přeskočila přes rameno, minutu před koncem ještě musel zachraňovat před dotírajícím Balaštíkem.

Ani začátek druhé části Lvům příliš nevyšel, přesný pas za ústeckou obranu dostal Jaroslav Balaštík, který se v nájezdu nemýlil a po 27 sekundách hry zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Domácí se snažili o vyrovnáni, krátce po sobě se jim naskytly dvě přesilovky, ani jednu z nich však využít nedokázali, největší šanci měl krátce po skončení výhody Novák, který neuspěl se střelou mezi Bieglovy betony. Ve 28. minutě nepěkně fauloval u mantinelu Novotného Tomáš Klouček, který si za svůj zákrok vysloužil pětiminutový trest. Domácím se však ani tato pětiminutová výhoda nepovedla zužitkovat, když se více než před Bieglem hrálo díky nepřesnostem Lvů ve středním pásmu. Ve 34. minutě tak přišel trest, pro Filipa Čecha nebylo problém trefit odkrytou bránu a zvýšit na 4:1 z pohledu hostů. Čtvrtý gól hostí se značně podepsal na dalším průběhu hry, kdy už si značně nervózní Ústečtí nedokázali vytvořit žádnou větší šanci, Přikryl na druhé straně musel krátce před koncem řešit tvrdou střelu vyslanou Hamrlíkem.

V úvodu třetí části šli domácí do tří, Balaštík v jasné části netrefil prázdnou bránu, v další šanci vychytal Noska Přikryl. Ve 46. minutě volala po snížení přesilovková akce první ústecké lajny, puk se však za překonaným Bieglem odkutálel jen těsně vedle tyče. V další akci neuspěl ani z pravého kruhu střílející Novotný. 51. minuta přinesla nebezpečí před Přikrylem, Rachůnkovu střílenou přihrávku jemně tečoval Balán a střela se otřela o tyč. O dvě minuty později se do zakončení dostal Čaloun, jeho střelu zpoza obránce sice Biegl nezkrotil, pomohli mu v tom však dojíždějící obránci. Pozornost brankáře hostí vyzkoušel tvrdou střelou i Procházka, ani on však neuspěl. Alespoň zkorigování stavu se Lvi dočkali v 59. minutě, Andrej Nedorost se prokličkoval až před Biegla, jeho vyraženou střelu do odkryté brány dorazil Petr Míka. Domácí se poté odhodlali ke hře bez gólmana, ani tentokrát však úspěšní nebyli, po pár vteřinách vrátil Beranům třígolový náskok Pavel Kubiš.

Jan Votruba (Ústí): "Soupeř nás jasně přehrál. Místo abychom po dnešku ztráceli na soupeře šest bodů, zvýšil se mezi námi rozdíl na 12 bodů. Abychom se vyhnuli baráži, museli bychom vyhrát víckrát za sebou a dostat se na vítěznou vlnu. Ale máme příliš mnoho zraněných."

Rostislav Vlach (Zlín): "Byli jsme dnes lepším týmem a naše vítězství je zasloužené. Dostali jsme se brzy do vedení a průběh zápasu jsme pak jednoznačně kontrolovali."