Ú s t í n/L. - V první třetině stav zůstával nerozhodný. V následující periodě padla jen branka na straně domácího celku, a tak Slovan poprvé v utkání prohrával. Na začátku třetí třetiny přišla rychlá smršť, o kterou se zasloužil Roubík a Severa, ale poté bohužel přišlo zcela zbytečné vyloučení Husáka, které domácí potrestali. V prodloužení to je buď a nebo, a tentokrát vyhrál na svém ledě Prostějov.
po 9. 10. 2017, Zimní stadion Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
3:2pp 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 29. Starý (Rudovský, M. Drtina), 55. Divíšek (Starý, Rudovský), 64. M. Drtina (Rudovský, Starý) – 41. Roubík (Husák, Melka), 42. Severa (Vrdlovec). Rozhodčí: Přikryl, Zbořil - Zídek, Springl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 245. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, Horyna, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Růžička – M. Zdvořáček, Vl. Brož, Hes, Husák, Bernad, Mlčoch, Macek – L. Volf, Smolka, Roubík – Melka, Dufek, Vrdlovec – Severa, D. Merta, Sladkovský

Hned v prvních vteřinách úvodní třetiny si šanci vypracoval Jaroslav Roubík, ale Neužil byl ve střehu. Vylučovalo se na obou stranách, několik vteřin ústečtí hráli oslabení 5 na 3, ale skvěle bránili a tak se Jestřábi do výraznější šance nedostali. Na začátku 13. minuty se sice koutouč ocitl za brankovou čárou Jana Růžičky, gól ale nebyl uznán a Jestřábi se radovali předčasně. Další přesilovku modrožlutých Prostějov ubránil a vypracoval si několik dobrých šancí, do konce třetiny ale stav zůstal 0:0.

V úvodu druhé třetiny domácí zvýšili tempo a Růžička musel zasahovat, kotouč ale za brankovou čáru nepustil, stejně jako Neužil na druhé straně. Za podražení se na trestnou lavici posadil Husák a přesilovku tentokrát Jestřábi využili, Jan Starý otevřel skóre na 1:0. Další přesilovky, po jedné na obou stranách, góly nepřinesly.

Ve dvou minutách třetí třetiny zaskočili ústěčtí hráči Jaroslav Roubík a Jiří Severa brankáře Neužila a hned zkraje šli do vedení. Prostějovu byly nabídnuty dvě přesilovky k vyrovnání, druhou využil Tomáš Divíšek, smazal jednogólové manko Jestřábů a vynutil si tím prodloužení. V tom rozhodl Tomáš Divíšek a zasloužil se tak o dva body pro Prostějov.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): V posledních zápasech jsme v Prostějově vždy bodovali, proto jsme sem jeli pro body i dnes. Získali jsme jeden a to je málo. V první třetině jsme měli dost šancí vstřelit branku, ale nedali jsme nic. Po druhé periodě jsme prohrávali 0:1 a do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme všechny kotouče dávat ze všech pozic směr brána. Podařilo se nám výsledek otočit, ale pak jsme se nechali dvakrát nesmyslně vyloučit a druhé oslabení se nám již nepodařilo ubránit. V prodlouženi jsme měli další tři vyložené šance, soupeř jednu, kterou využil. Musím říct, že jsme ztratily 2 body.