WSM Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 1:3 MDO: HC Slovan Ústí n/L - HC Energie Karlovy Vary 2:4

Síň slávy

Jan ALINČ

Rodák z Loun nastoupil ke 200 utkáním v barvách ústeckého Slovanu a připsal si 175 kanadských bodů. Od roku 2009 byl hlavním tahounem žlutomodrých. Jeho píle a bojovnost přinášela tehdejším Lvům radostné chvíle. Byl na ZOH v norském Lillehammeru, kde se s reprezentací umístil na 5. místě.

Milan ANTOŠ

Byl při první snaze o postup do tehdejší 02 extraligy, což se nepovedlo, ale o rok později už mohl tento šikovný útočník slavit. Slovan okusil poprvé nejvyšší hokejovou soutěž v České republice. Za tři uplynulé sezony si připsal 43 branek. A velice zajímavé číslo u jeho jména najdeme i v roce 2006, kdy v základní části dokázal nasbírat 115 trestných minut.

Jan ČALOUN

Toto jméno všichni Ústečani moc dobře znají. Jeho hokejová kariéra sahá až do světa. Na ZOH 1998 v Naganu získal zlatou medaili a o rok později držel medaili ze stejného kovu, tentokrát se ji vybojoval na Mistrovství světa. Jakmile Slovan postoupil do O2 extraligy, přešel pod křídla tehdejších Lvů. Jeho hokejová kariéra skončila v roce 2009.

Vlastimil DAVÍDEK

Vlastimil Davídek se vůbec poprvé dostal do Ústí nad Labem jako hráč Dukly Liberec. Proti Ústí nastoupil na nekrytém stadionu v Povrlech. Hokejový život jej stabilně přivedl do Ústí v květnu 1974. Byl nebývale produktivním obráncem, během sezóny zaznamenal třiadvacet branek. Od té doby spojil svůj život s Ústím. Nejprve jako hráč, později jako trenér.

Dietmar GROSS

Byl součástí týmu, který po vydařené sezóně dokázal v roce 1966 vybojovat postup přes kvalifikaci do II. ligy. V sezóně 1982-1983 vedl spolu s Jaroslavem Marešem hlavní tým Slovanu.

Antonín HANZL

První zmínky o působení Antonína Hanzla v hlavním týmu Slovanu pochází z počátku osmdesátých let minulého století. V sezóně 1982-1983, kterou zde Hanzl odehrál, Ústí vyhrálo základní skupinu soutěže, ale ve finálové části se už tolik nedařilo, bylo z toho čtvrté místo. V sezóně 1988-1989 vyhrál Slovan základní skupinu, a tak postoupil do kvalifikace o i. NHL (Národní Hokejovou Ligu). Kvalifikace se nepovedla. V rámci oslav 70. výročí ligové sezóny nastoupil do zápasu hvězd se svými syny.

Pavel JANKŮ

Všichni moc dobře známe lajnu Janků – Alinč – Pazourek. Tato lajna předváděla opravdu úžasné kousky a fanoušky tak dostávala do varu. Moravský útočník přišel do Slovanu v roce 2006 a odehrál zde pět sezon. Byl u postupu i sestupu z O2 extraligy. V roce 1995 byl ve Švédsku na Mistrovství světa, kde se umístil na nepopulárním 4. místě.

Čestmír KODRLE

S hokejem začínal nebývale pozdě, v patnácti letech. O to obtížnější byly jeho začátky, ale zvládl je, a tak Čestmíra Kodrleho v roce 1968 přivedl do Slovanu trenér Jiří Vrba. Kodrle ve Slovanu patřil z nejlepším hráčům v týmu i v celé soutěži. Dlouhých deset let oblékal dres Ústí a bojoval za klub. Nejraději vzpomíná na své spoluhráče z útočné formace – Jaroslav Mareš a Radomír Mikeš.

Karel KREMLÍK

K hokejovému klubu v Ústí přišel okolo roku 1974. Začínal zde jako sekretář, hospodář. Právě k němu chodili žadonit i hokejky a další potřebné vybavení mladí hokejisté, ale také zkušení harcovníci. Legendární jsou například dohady s Vlastimilem Davídkem o nové hokejky. Dnes se na tyto události vzpomíná s úsměvem. V současné době Karel Kremlík navštěvuje zápasy Slovanu a stále se zajímá o dění v klubu.

Jaroslav MAREŠ

Poslední sezóny hráčské kariéry spojil s Ústím. Ihned po ukončení kariéry aktivního hokejisty (od sezóny 1978-1979) působil jak asistent trenéra. Následující sezónu už jako hlavní trenér – bez asistenta- dovedl Slovan až k památné kvalifikaci o postup do nejvyšší soutěže. Ústí tehdy prohrálo s Gottwaldovem. Trénovat přestal v roce 2010.

Radomír MIKEŠ

V dětství se věnoval fotbalu i hokeji. V roce 1965 se rozhodl, že se bude věnovat převážně hokeji, trenér Jiří Vrba jej přivedl do dorostu. O tři roky později, pod stejným koučem, dostal první příležitost mezi dospělými. V roce 1970 odešel na dva roky na vojnu v Liberci a Hodoníně, i zde hrál hokej. V roce 1987 ukončil kariéru a získal trenérskou licenci. Vyjma krátké přestávky působí v ústeckém klubu od hráčských let do současnosti.

David PAZOUREK

Pazi, jak je mu přezdíváno, byl v ústeckém klubu opravdu dlouho. Od roku 2007 strávil pak dalších sedm sezon na severu Čech. Byl vždy tam, kde měl být, ale hlavním klíčem k úspěchu byli jeho spoluhráči, kteří si navzájem rozuměli, a jejich kombinace končily brankami.

Dušan SALFICKÝ

Salfický se představil v ústeckých barvách ve třech sezonách. V ročnících 2008-2011 dostal šanci zasáhnout i do několika extraligových zápasů. Do této soutěže pak také zamířil po skončení angažmá v Ústí. V pěti sezonách oblékl i reprezentační dres, ve kterém získal bronzovou medaili na ZOH v Turíně a také dvě zlata z Mistrovství světa.

Martin ŠTĚPÁNEK

Ústecký odchovanec s přezdívkou Bochan odehrál v Ústí nad Labem v první lize pouze jednu sezonu. Několik ročníků totiž strávil v zahraničí, svoje hráčské umění vyzkoušel ve Finsku, Švédsku, Švýcarsku, Itálii ale také v Rusku. S reprezentací získal zlatou medaili na MS v roce 2000. Po skončení hráčské kariéry se začal věnovat trénování v rodném Ústí.

Jiří VRBA

Dlouhou dobu působil jako trenér mládeže. V průběhu sezóny 1965-1966 na vlastní žádost odstoupil z pozice trenéra dospělých pan Malý. Na jeho místo přišel od dorostu právě Jiří Vrba. Jako trenér je velmi důrazný, proslul svými trenérskými metodami, pro které ne každý má pochopení. Nebojí se dát prostor mladým hráčům, kteří odváděli dobré výkony. Vyžaduje disciplínu a poctivý přistup k tréninkům. Nyní je metodikem a šéftrenérem Letňan.

 
 
Aktuálně na webu

Vítězná série pokračuje, starší dorost dominuje i v nadstavbě

Ú s t í n/L. - Po bezchybné základní části hokejisté staršího dorostu vstoupili do nadstavbové... Celý článek

Mladší dorost podlehl Třemošné

Ú s t í n/L. - Druhé kolo nadstavby přineslo pro Slovan domácí zápas. Do Ústí přijeli hokejisté... Celý článek

Za šanci v Ústí jsem rád, říká Vachovec

Ú s t í n/L. - Do Ústí přišel Michal Vachovec z Karlových Varů, kde nedostal tolik prostoru, kolik... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv