Ústí n/L. - Ústecký rodák a majitel extraligového titulu Karel Kubát měl ve čtvrtek na pilno. Ráno podepisoval novou smlouvu s ústeckým klubem, odpoledne stál jako člen první formace u výhry nad Řisuty. V zápase si připsal i trefu. O všem jsme si popovídali v pozápasovém rozhovoru, který vám níže přinášíme.

Karle, samozřejmě gratuluji k výhře, jak byste zápas popsal?

Bylo to dost utrápené. První třetinu jsme dostali gól, spíš jsme koukali, nehráli jsme to, co jsme si řekli. Od druhé třetiny to bylo lepší. Chybí nám ale koncovka.

Zejména v první třetině mi přišlo, že se snažíte každou akci vykombinovat až do prázdné brány...

Šmrdláme to, chceme dávat góly do prázdné brány a pořádně nevystřelíme. Dopředu to bylo takové laxní. První třetinu nás hlavně i přestříleli. V druhé periodě už to bylo lepší, ale dali jsme tam jen jeden gól, to nás v sezóně může stát body.

Vy jste ve třetí třetině zvyšoval na 3:1, poté už soupeř mírnil své snahy vyrovnat. Jak byste tuto akci popsal?

Pak už naštěstí dali pokoj (smích). Šel jsem do akce, bránicí hráč upadl a ujížděl jsem sám na bránu, dokázal jsem to proměnit. Soupeř byl hodně bruslivý, rychlý, byli všude. Byl to nepříjemný soupeř.

Utkáním s Řisuty končí série přípravných zápasů, liga startuje za pár dní, jak budou vypadat dny do začátku soutěže?

Budeme pilovat a pilovat. Nějaké věci v obraně, ale hlavně koncovku, ta nejvíc vázne.

Před utkáním byl oznámen Váš podpis ve Slovanu, jak se rodila tato spolupráce?

V srpnu, když se šlo na led, jsem volal panu Evanovi, jestli bych tu mohl začít trénovat. V té době jsem neměl žádné angažmá. Pan Evan se mě zeptal, jestli bych zde chtěl i působit. Domluvili jsme se tedy na podmínkách a před zápasem jsme to stvrdili podpisem.

Vy máte velmi pestrou kariéru, vyhrál jste extraligový titul, měl jste angažmá například v Rusku či dokonce v Rumunsku, nakoukl jste do reprezentace. Na co vzpomínáte nejvíce?

Samozřejmě na ten titul v Litvínově, to byla veliká paráda, na to se nezapomíná. Rád také vzpomínám na působení ve Vladivostoku, to bylo po deseti letech v Litvínově něco jiného. Byl to pro mě zážitek, na který také nezapomenu.

Čím si myslíte, že budete nejvíc platný pro Slovan?

Doufám, že uhraji nějaké body, jak góly, tak nahrávky a týmu se bude hlavně dařit. Dozadu mi to nikdy moc nešlo (smích), takže doufám spíš v nějakou útočnou pomoc.

Nějaký vzkaz od ústeckého rodáka pro ústecké fanoušky?

Samozřejmě doufám, že budou chodit v co největším počtu. Chtěl bych, abychom pobláznili Ústí. Věřím, že zabojujeme o play-off a uvidíme, kam až to dotáhneme.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ú s t í n/L. - Slovan po sérii proher sáhl do trenérského složení a vyplatilo se. Písek se sice ujal vedení, ale to bylo na dlouhou dobu vše, Slovan postupně navyšoval své vedení a z jihu Čech si, tak odváží plný počet důležitých bodů do tabulky. Další zápas čeká na hokejisty Slovanu v sobotu 9.12.2023 od 16:00 s Řisuty na zimní stadionu v Ústí nad Labem, na toto utkání je vstup zdarma.

  • Ústí nad Labem - Do utkání s Pískem půjde Slovan s novým trenérským týmem. Jako hlavní trenér povede Slovan Miroslav Kanis, asistenty poté budou Jaroslav Roubík a Jiří Merta. Trenérem brankářů bude Martin Volke.

  • Ústí nad Labem - Sestřih utkání 19. kola 2. ligy - Ústecký Slovan - HC Letci Letňany 2:5.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže