Ústí nad Labem - Obránce s řadou zkušeností ze Slovenska, Polska, Německa nebo Chance ligy podepsal smlouvu s Ústeckým Slovanem. Lukáš Popela zhodnotil své působení v zahraničí, přípravu ve Slovanu, nebo vyhlídky do startu 2. ligy.

Lukáši, podpisem se stvrdilo Vaše letošní působení ve Slovanu. Jak vůbec Váš přesun do Slovanu proběhl?

Když jsme v Německu při konci mé smlouvy jednali o prodloužení na další sezónu, tak tým bohužel nenaplnil rozpočet a automaticky spadl o ligu níž. V Německu mají i jíné normy na cizince, proto jsem se po telefonátu s Jakubem Trefným, který mi sdělil, že v Ústí skládají nový tým, ozval panu Evanovi. S tím jsme pak novou smlouvu podepsali a já jsem za to moc rád.

Vyjma jednoho utkání v Chebu jste odehrál kompletní přípravu. Jaká byla příprava pod trenérem Vladimírem Růžičkou?

Přesně tak, na zápas v Chebu mi dal pan trenér volno. Myslím si, že se snažil nás všechny během přípravy vystřídat. Příprava jako taková splnila, co měla a důkladně nás připravila na ligu. Pan Růžička je ikona v českém hokeji a patří k nejlepším trenérům.

Patříte již ke zkušenějším obráncům. Jak se Vám spolupracuje s podobně zkušenými beky jako jsou Jakub Trefný nebo Karel Kubát? Jak jste zapadl do ústecké kabiny?

Hrát s Karlem Kubátem v obraně je radost. On je zkušený mazák, co má za sebou bohatou kariéru, ať už v extralize, KHL nebo zahraničí. S Kubou Trefným jsem odehrál několik sezón v Kadani a musím říci, že je to správný kapitán, se kterým je mimo led opravdu zábava. Do kabiny jsem zapadl bez problémů. S některými kluky jsem hrál už dříve v jiných klubech a nebo si je pamatuji jako protihráče. Máme v kabině super partu.

V kariéře jste toho vyzkoušel poměrně hodně. Polsko, Německo, česká Chance liga. Jaké angažmá Vám pomohlo nejvíce?

Každé angažmá mi něco dalo. Jde hlavně o to, jak si s trenérem sednu a kolik prostoru dostanu na ledě. Nejraději vzpomínám na Polsko, Německo nebo na slovenskou extraligu na Zvoleně.

Jaké ambice by měl letos mít Ústecký Slovan z Vašeho pohledu?

Ambice by tým měl mít určitě ty nejvyšší. Tento rok se bude rozhodovat hlavně až v play-off a já věřím, že to dotáhneme, co nejdále.

Co byste vzkázal na závěr fanouškům?

Přeji si, aby naši fanoušci chodili na stadion v co největším počtu a aby je hokej bavil. To nás bude hnát kupředu.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ú s t í n/L. - Slovan po sérii proher sáhl do trenérského složení a vyplatilo se. Písek se sice ujal vedení, ale to bylo na dlouhou dobu vše, Slovan postupně navyšoval své vedení a z jihu Čech si, tak odváží plný počet důležitých bodů do tabulky. Další zápas čeká na hokejisty Slovanu v sobotu 9.12.2023 od 16:00 s Řisuty na zimní stadionu v Ústí nad Labem, na toto utkání je vstup zdarma.

  • Ústí nad Labem - Do utkání s Pískem půjde Slovan s novým trenérským týmem. Jako hlavní trenér povede Slovan Miroslav Kanis, asistenty poté budou Jaroslav Roubík a Jiří Merta. Trenérem brankářů bude Martin Volke.

  • Ústí nad Labem - Sestřih utkání 19. kola 2. ligy - Ústecký Slovan - HC Letci Letňany 2:5.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže