Poslední utkání základní části odehrálo Ústí nad Labem na ledě Chomutova. Chomutov v tomto zápase potvrdil, že je jedním z nejsilnějším týmů 2. ligy a zvítězil po suverénním výkonu v poměru 6:1.

Krátce po zahájení utkání mohl otevřít skóre chomutovský Jan Svoboda, který zakončoval kombinaci, do které se zapojili ještě Petr Eret s Filipem Eliášem, ale Klikovi pomohla branková konstrukce. Skóre tedy otevřel až v osmé minutě Patrik Kadeřávek, který při hře ve čtyřech překonal Lukáš Kliku střelou po ledě. Netrvalo dlouho a Chomutov vedl 2:0. Svobodův bekhendový pokus zapadl přesně do levého horního rohu branky a domácí fanoušci měli tak další důvod k radosti. Chomutovští nepolevili ve vysokém tempu a v čase 11:41 zvýšili vedení již na 3:0. Druhou trefou se o to postaral Jan Svoboda, který bekhendem plácl do kotouče a s trochou štěstí překonal hostujícího strážce svatyně. O dominanci Chomutova vypovídal po první třetině i počet střel na bránu. Statistici jich napočítali z chomutovských holí 17, zatímco Ústí nad Labem vyprodukovalo střely jen 4.

Dominance Chomutova pokračovala i ve druhé třetině, ale tentokrát si domácí museli na gól počkat až do 33. minuty. V té se prosadil Daniel Jouza, který využil zaváhání jednoho z hostujících obránců a prosadil se ze samostatného úniku. To stále nebylo pro nenasytné hole domácích hráčů málo. Na levý kruh poslali hostující hokejisté puk Janu Svobodovi, který završil přesnou střelou do šibenice svůj hattrick a zároveň vymetl pavučiny ze svatyně, kterou střežil Klika. V čase 37:16 se konečně dočkali prvního gólu i hokejisté Ústí. V přesilové hře našel Martin Dubský křižnou přihrávkou Tomáše Bernata, který z pravého kruhu vyslal prudkou ránu, která skončila až za zády domácího brankáře.

Třetí třetina začala nepříjemnou situací, když po souboji u mantinelu zůstal na ledové ploše ležet Olexandr Jajlov. Ten však po svých odešel na střídačku a snad by se tedy nemělo jednat o něco vážného. Ve třetí třetině se stihl prosadit ještě Tadeáš Svoboda, který přidal v čase 48:17 šestý a zároveň poslední gól Chomutova. Jednalo se o naprosto ukázkovou trefu, která se do sítě hostů odrazila o horní tyč. Diváci, jichž přišlo na utkání mezi Ústím a Chomutovem celkově 2713, tak mohli být svědky suverénní výhry domácího celku v poměru 6:1.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

  • 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.

  • Ú s t í n/L. - V letošním roce proběhne opět Hokejové soustředění mládeže 2024. Pevný termín soustředění je stanoven na 11. 08. - 16. 08. 2024.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže