Ústí nad Labem - Jan Rudovský naskočil do série po nemoci až od třetího utkání, zapsal si ve třech zápasech dvě branky. V zápase číslo pět poslal naposledy v sezoně Slovan do vedení a zároveň vstřelil poslední branku Slovanu v sezoně. Jak hodnotil bezprostředně po utkání hořký konec série a zároveň brzký konec sezony?

Honzo, bezprostředně po utkání těžké hodnocení, ale pojďme postupně. Jak jste nejprve viděl utkání číslo pět, které rozhodlo o tom, že Slovanu skončila sezona?

Samozřejmě jsme strašně moc chtěli postoupit. Šance jsme si vytvářeli, ale jako po celou sérii, nám Vrchlabí udělilo lekci z produktivity. Vedli jsme 2:1 a místo toho abychom vedení ještě navýšili, tak jsme branky inkasovali. Takto to bylo celou sérii a právě neproměňování šancí nám ukončilo sezonu.

V závěru utkání jsme se ještě pokoušeli o hru bez brankáře a zvrátit konec sezony, nicméně žádný velký tlak již nepřišel. Byla v závěru už trochu křeč a nervozita?

My jsme Vrchlabí darovali přesilovku pěti proti třem, kterou dokázalo využít a prohrávali jsme už o dvě branky. Čím víc člověk pak chce, tak tím je to horší. Snaha byla enormní, ale křeč tam byla a nevycházelo takřka nic v závěru.

Když budeme hodnotit celou sérii s Vrchlabím, do které Vy jste naskočil až od zápasu číslo tři. Jak jste ji viděl, jaké bylo Vrchlabí soupeř?

My jsme byli favoritem, jenom co se týče postavení v tabulce, jinak si myslím, že jsme byli rovnocenní soupeři před sérií. Vrchlabí hrálo rychlý, útočný hokej. Jako soupeř nám úplně nesedělo, těžký protivník. Celá série byla těžká. Souboje, šarvátky, nebylo to jednoduché a bohužel jsme prohráli.

Kde se celá série rozhodovala? Byla škoda, že jsme nedokázali z Vrchlabí přivést nějaký bod?

Za mě se určitě zlomila až v posledním utkání číslo pět, kdy jsme právě my měli výhodu domácího prostředí, ale tuto šanci jsme neproměnili.

Z Vašeho osobního hlediska. Vy jste naskočil do série po nemoci od třetího utkání. Jak jste se cítil, byl jste 100% připraven zdravotně?

Byl jsem na 100 % připravený, ale první utkání po návratu jsem se trochu trápil. Pak už to bylo dobré, mám natrénováno a ta pauza nebyla tak dlouhá.

A jak jste viděl celou sezonu, její hodnocení, kvalitu druhé ligy?

V úvodu sezonu jsme měli pomalejší rozjezd. Ztratili jsme nějaké body se slabšími soupeři, ale poté se sezona začala vyvíjet dobře. Já jsem část sezony bohužel neodehrál, kvůli zlomené ruce, ale poté v nadstavbě se nám dařilo se silnějšími soupeři a těšili jsme se na play-off. Sezona pro nás začínala v play-off a nakonec je to velké zklamání, jak brzy jsme vypadli. Určitě jsme měli tým na to, abychom postoupili dále. Soutěž byla kvalitní, nadstavba měla veliké parametry. Druhá liga se strašně moc posunula svou kvalitou.

Na poslední utkání přišlo v Ústí nad Labem 2 468 fanoušků. Jak zhodnotit fanoušky, kteří nás podporovali v hojném počtu po celou sezonu?

Bylo skvělé v jakém počtu nás chodili podporovat. Ač sezóna skončila, jak skončila, tak jim patří velké díky za celou sezonu, protože nás podporovali a tlačili dopředu celou dobu. Patří opravdu fanouškům velké díky, i když sezona nedopadla, dle jejich představ.Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - 2. liga 2023/2024 již zná svůj jízdní řád první fáze základní části. V té se odehraje celkem 30. kol. Slovan začíná sezonu dvěma domácími zápasy. Zaškrtnout si můžete v kalendáři sobotu 23.9.2023, kdy Slovan zahájí sezónu domácím utkáním s Chebem. Hned poté ve středu 27.9.2023 nás čeká domácí derby s Děčínem. Ve druhé fázi základní části se tabulka rozdělí na vítěze (1. - 8.) a poražené (9. - 15.) a odehraje se dalších 14. kol. Podrobný rozpis naleznete níže.

  • První červnový den proběhl v Praze aktiv druholigových klubů, na kterém se rozhodlo o podobě příštího ročníku třetí nejvyšší soutěže. Systém zůstává stejný jako v loňské sezoně, hrát se bude znovu ve dvou skupinách. Slovan bude samozřejmě opět působit ve skupině Západ, kde bude celkem 15 účastníků. Nováčkem budou v naší skupině Kralupy nad Vltavou, které si vybojovaly postup z KP. Sestoupit pak měl Hronov, ale poté, co mu Jablonec nad Nisou přenechal licenci, bude v soutěži působit i v následující sezoně 2023/24. Mezi účastníky naopak nefigurují Klatovy, které přihlášku do nového ročníku nepodaly.

  • Ústí nad Labem - Mladí hráči Slovanu 3. třídy odehráli o víkendu 28.5.2023 turnaj v pražských Letňanech. Toho se kromě dvou domácích výběrů účastnila pražská Sparta a Slavia nebo německý Norimberk. Hráči Slovanu skončili po základní skupině na 2. místě, a tak měli právo startovat ve velkém finále s pražskou Spartou. Finále skončilo po základní hrací době nerozhodně 3:3. O vítězi turnaje nakonec rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých slavila výhru 2:1 pražská Sparta.

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže