Ústí nad Labem - Jan Rudovský naskočil do série po nemoci až od třetího utkání, zapsal si ve třech zápasech dvě branky. V zápase číslo pět poslal naposledy v sezoně Slovan do vedení a zároveň vstřelil poslední branku Slovanu v sezoně. Jak hodnotil bezprostředně po utkání hořký konec série a zároveň brzký konec sezony?

Honzo, bezprostředně po utkání těžké hodnocení, ale pojďme postupně. Jak jste nejprve viděl utkání číslo pět, které rozhodlo o tom, že Slovanu skončila sezona?

Samozřejmě jsme strašně moc chtěli postoupit. Šance jsme si vytvářeli, ale jako po celou sérii, nám Vrchlabí udělilo lekci z produktivity. Vedli jsme 2:1 a místo toho abychom vedení ještě navýšili, tak jsme branky inkasovali. Takto to bylo celou sérii a právě neproměňování šancí nám ukončilo sezonu.

V závěru utkání jsme se ještě pokoušeli o hru bez brankáře a zvrátit konec sezony, nicméně žádný velký tlak již nepřišel. Byla v závěru už trochu křeč a nervozita?

My jsme Vrchlabí darovali přesilovku pěti proti třem, kterou dokázalo využít a prohrávali jsme už o dvě branky. Čím víc člověk pak chce, tak tím je to horší. Snaha byla enormní, ale křeč tam byla a nevycházelo takřka nic v závěru.

Když budeme hodnotit celou sérii s Vrchlabím, do které Vy jste naskočil až od zápasu číslo tři. Jak jste ji viděl, jaké bylo Vrchlabí soupeř?

My jsme byli favoritem, jenom co se týče postavení v tabulce, jinak si myslím, že jsme byli rovnocenní soupeři před sérií. Vrchlabí hrálo rychlý, útočný hokej. Jako soupeř nám úplně nesedělo, těžký protivník. Celá série byla těžká. Souboje, šarvátky, nebylo to jednoduché a bohužel jsme prohráli.

Kde se celá série rozhodovala? Byla škoda, že jsme nedokázali z Vrchlabí přivést nějaký bod?

Za mě se určitě zlomila až v posledním utkání číslo pět, kdy jsme právě my měli výhodu domácího prostředí, ale tuto šanci jsme neproměnili.

Z Vašeho osobního hlediska. Vy jste naskočil do série po nemoci od třetího utkání. Jak jste se cítil, byl jste 100% připraven zdravotně?

Byl jsem na 100 % připravený, ale první utkání po návratu jsem se trochu trápil. Pak už to bylo dobré, mám natrénováno a ta pauza nebyla tak dlouhá.

A jak jste viděl celou sezonu, její hodnocení, kvalitu druhé ligy?

V úvodu sezonu jsme měli pomalejší rozjezd. Ztratili jsme nějaké body se slabšími soupeři, ale poté se sezona začala vyvíjet dobře. Já jsem část sezony bohužel neodehrál, kvůli zlomené ruce, ale poté v nadstavbě se nám dařilo se silnějšími soupeři a těšili jsme se na play-off. Sezona pro nás začínala v play-off a nakonec je to velké zklamání, jak brzy jsme vypadli. Určitě jsme měli tým na to, abychom postoupili dále. Soutěž byla kvalitní, nadstavba měla veliké parametry. Druhá liga se strašně moc posunula svou kvalitou.

Na poslední utkání přišlo v Ústí nad Labem 2 468 fanoušků. Jak zhodnotit fanoušky, kteří nás podporovali v hojném počtu po celou sezonu?

Bylo skvělé v jakém počtu nás chodili podporovat. Ač sezóna skončila, jak skončila, tak jim patří velké díky za celou sezonu, protože nás podporovali a tlačili dopředu celou dobu. Patří opravdu fanouškům velké díky, i když sezona nedopadla, dle jejich představ.Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústí nad Labem - Obránce s řadou zkušeností ze Slovenska, Polska, Německa nebo Chance ligy podepsal smlouvu s Ústeckým Slovanem. Lukáš Popela zhodnotil své působení v zahraničí, přípravu ve Slovanu, nebo vyhlídky do startu 2. ligy.

  • Ústí n/L. - Ústecký rodák a majitel extraligového titulu Karel Kubát měl ve čtvrtek na pilno. Ráno podepisoval novou smlouvu s ústeckým klubem, odpoledne stál jako člen první formace u výhry nad Řisuty. V zápase si připsal i trefu. O všem jsme si popovídali v pozápasovém rozhovoru, který vám níže přinášíme.

  • Ústí nad Labem - Prodej permanentních vstupenek odstartuje 22. srpna! Rezervace míst pro permanentkáře ze sezony 2022/2023 potrvá do 5. září. Po tomto termínu klub uvolní tato místa do běžného prodeje. Permanentní vstupenku můžete pořídit na pokladnách zimního stadionu během přípravných domácích utkání. Pořiďte si permanentní vstupenku, která Vám přináší řadu výhod. Užijte si tak hokejovou atmosféru z pohodlí svého sedadla.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže