Ústí n. L. - V prvním zápase prvního kola Play-Off se Slovanu podařilo soupeře udolat díky závěrečné smršti, kdy Lvi využili přesilovku 5 na 3 i následnou 5 na 4. Dařilo se také posilám z Děčína. Aleš Havlík si dokonce připsal dvě asistence. Kaňkou na zápase byl zbytečný faul Martina Tvrzníka za rozhodujícího stavu 7:2 a následný výpad bojových kohoutů na tohoto hráče, který přerostl v hromadnou bitku.

Úvodní buly Slovan prohrál...

... a tak mohli Kohouti založit rychlou akci, která byla zakončena nebezpečnou šancí před domácí klecí hned v 1. minutě.

Obětavým skokem pod nohy kapitána Daniela Hodka na chvilku odvrátil nebezpečí obránce Klimeš

První a důležitý gól zaznamenal ve 4. minutě Lipina, když tečoval Dragounovu střelu od modré

Mohl si tak radost vychutnat společně s Mrázkem (5) a Staňkem (35)

Obrana Slovanu čelila v první třetině nebezpečným výpadům, ale společně se Sáblíkem likvidovali šance hostí s přehledem.

I domácí se tlačili před branku a tak byl vidět zajímavý útočný hokej.

Play-Off je plný tvrdých soubojů a šarvátek. Ta menší, přišla v první třetině.

Po několika sekundách druhé části zvýšil Radim Skuhrovec střelou od modré na 2:0

... a mohl si tak svou radost vychutnat společně s lavičkou.

A radost si mohlo vychutnat i velmi slušně zaplněné hlediště...

... které do té chvíle netušilo ...

... že za několik okamžiků se ke slovu dostane velmi dobře hrající Milan Ministr a nedá svým sólem Sáblíkovi šanci a chvíli po něm se prosadí slovanobijec Kárný

Ostrých zákroků a soubojů bylo v zápase plno. Za nerozhodného stavu to v útočném pásmu pocítil Pavel Zdráhal.

Naštěstí remízový stav trval jen necelé 4 minuty, než se trefil střelou od modré Kočí

Posilou z druholigového Děčína byl dobře hrající Aleš Havlík, který přispěl dvěma asistencemi (na vítězném góle na 3:2 i na pojišťovacím na 4:2)

Gól Milana Budi na 4:2 museli oslavit střelec společně s Martinem Koudelkou tradičním tanečkem

... a vyhnali tak brankáře Petra Svobodu na střídačku

Nepěkným obrázkem bylo bolestivé zranění útočníka hostí Lišky, kterého museli z ledu odnést na ošetřovnu na nosítkách

Talisman pro štěstí, zavěšený na střídačče hostům tentokráte nepomohl ...

... pátý gól si tak mohl vychutnat Pavel Zdráhal v přesilovce 5:3

A když v téže minutě využil svý druhým gólem následnou přesilovku 5:4 Milan Buďa, bylo utkání definitivně zlomeno

... Milan si mohl zase zatancovat. Tentokráte sám.

Dvě minuty na to se prosadil Martin Tvrzník...

... a do branky Slovanu se tak postavil na pár minut i Jirka Zikmund

Své vystoupení ovšem zakončil Martin Tvrzník zbytečným faulem za brankou, potrestaným 5+OK,

čímž rozpoutal peklo na ledě, trvající několik minut

Za svůj čin byl potrestán i několika kopanci do ležícího těla

Na závěrečné děkovačče se to ale neprojevilo.

Hráči se tak mohli oddat ovacím zaplněných tribun

Milan Buďa v rozhovoru pro TV Lyra

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.