Ústí nad Labem - Další zajímavý souboj přinese jednačtyřicáté kolo. Třetí Jihlava v něm bude hostit lídra tabulky, vedoucí Ústí nad Labem. Vedení Dukly má v plánu překonat rekord návštěvnosti ze soboty 22. 1. 2011 (5 170), který vytvořil její soupeř v derby s Chomutovem. V pořadí domácí návštěvnosti mají navrch sice Lvi, ale v celkové vévodí Jihlava. Zda se podaří Jihlavě překonat rekord ústeckých fanoušků se dovíme v sobotu 29. ledna 2011. Úvodní vhazování bude provedeno v 17:30 hod. Jak uvádí oficiální web klubu z Vysočiny ("http://www.hcdukla.cz"), obě vedení se vsadila o překonání rekordu o slivovici.
20-4-3-13 celková bilance 22-8-4-6
3. postavení v tabulce 1.
71 získané body 86
114:92 skóre 146:82
3 utkání bez vstřelené branky 2
3 utkání se shut-outem 5
6:1 (Třebíč) nejvyšší výhra 10:1 (Znojmo)
1:4 (Chrudim) nejvyšší prohra 0:3 (Olomouc)
Tomáš Čachotský 45 b. (20+25) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík 43 b. (21+22)
Oldřich Bakus; 21 nejlepší střelec Jaroslav Roubík; 21
Daniel Hodek; 26 nejvíce asistencí Robin Hanzl; 23
Rostislav Malena - 61 min nejtrestanější hráč Zbyněk Hampl - 73 min
Milan Řehoř – 93,38 %; Marek Benda - 93,27 % úspěšnost brankářů Pavel Francouz - 94,25 %; Zdeněk Orct – 92,4 %
Milan Řehoř – 2,19; Marek Benda - 2,23 průměr inkas. branek Pavel Francouz - 1,9; Zdeněk Orct – 2,19
2. pořadí v domácí návštěvnosti 1.
1. pořadí v návštěvnosti (doma+venku) 2.

Jak se vede Jihlavě?

Dalo by se konstatovat, že tým z Vysočiny prožívá jednu z lepších sezon. Po výborném vstupu do letošního ročníku dlouho držel první pozici, ale později se ji musel vzdát na úkor rivalů ze severu Čech. Po 40. kole náleží v tabulce Jihlavě třetí příčka, přičemž za posledních pět utkání ztratili svěřenci trenérského dua Vlk-Augusta čtyři body.

Kádr Dukly

Jedničkou v dresu Jihlavy je šestadvacetiletý Milan Řehoř. Zajímavostí tohota gólmana v letošní sezóně je obdržených čtrnáct trestých minut a asistence na gól. V pomyslném kanadském bodování brankářů tak zaujímá čtvrtou pozici. Řehoř se zasloužil i o dva jihlavské shut-outy. Za čtyřiatřicet klání se pyšní úspěšností 93,38 %.

Na lavičce je připraven zaskočit za Řehoře o pět let mladší, bývalý reprezentační brankář mládeže Marek Benda, který důvěru jihlavského kouče obdržel v posledních pěti zápasech. Jeho procentuální činnost za 403 minuty činí 93,27 %.

Kanadskému bodování nejen Jihlavy, ale celé 1. ligy dominuje Tomáš Čachotský, jenž za čtyřicet zápasů nastřádal čtyřicet pět bodů (20+25). O mnoho pozadu není ani čtvrtý nejproduktivnější hráč druhé nejvyšší soutěže, Oldřich Bakus. Oproti Čachotskému odehrál o utkání méně a jeho statistiky čítají 43 body (21+22). Třeba je ještě zmínit druhého nejlepšího nahravače soutěže, a to Daniela Hodka, který má na kontě o čtyři body méně než Bukus (13+26).

Nejtrestanějším hráčem Dukly je Rostislav Malena, jenž obdržel 61 trestnou minutu. O deset trestných minut nasbíral Lukáš Krupka.

Vzájemné zápasy v letošním ročníku

Jihlava si s ústeckým výběrem poradila jen ve 4. kole, kdy dokázala ve Zlatopramen Areně zvítězit 2:3. Ze zbylých dvou střetnutí již vzešli hokejisté z Vysočiny poraženi, nejprve v domácím prostředí 1:3, poté padli i v Ústí nad Labem (4:2). Ve všech kláních měl přesnou mušku Robin Hanzl, jenž se dokázal ve všech třech případech proti Řehořovi prosadit. V posledním měření sil si připsal i asistenci a nyní se bude snažit vynikající bilanci ještě vylepšit.

Poslední zápasy obou celků

KLH Chomutov - HC Dukla Jihlava 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Mudroch (Kraft, Pulpán), 43. Hruška (Kůs), 45. Procházka (Kraft), 52. Slovák (Hylák) - 18. Bakus (Hodek , Čachotský), 53. Zeman (Protasenja, Jaroš).

Sestava HC Dukla Jihlava: Benda - Ficenc, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Zelený, Jaroš - Hodek, Bakus, Čachotský - Jeslínek, Maliník, Kucsera - Sojčík, Padělek, Zeman - Škumát, Protasenja, Krupka.

Orli Znojmo - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 43. Jarůšek (Komínek) - 18. Pajič (Roubík, Poživil), 31. Kloz (Hanzl), 46. Hanzl (Kloz, Klobouček).

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava, Němeček, Gureň, Boháč - Šagát, Mikulík, Ludvík - Alinč, Hampl, Janků - Pajič, Roubík, Diviš - Kloz, R. Hanzl, Handlovský - Rod.