Ústí nad Labem – Zápas čtyřiadvacátého kola I. hokejové ligy ČR bude v Ústí nad Labem ve znamení severočeského derby. Hokejisté Slovanu přivítají
v sobotu 19. listopadu 2011 před zraky vlastních fanoušků celek z nedaleké Kadaně. Svěřenci Mikuláše Antoníka a Jiřího Recha vydřeli v letošní sezóně
na cizí půdě jen osm bodů a pravděpodobnost na úspěch hostů ve Zlatopramen Areně, kterou letos ještě nikdo nedobyl, je malá. Žlutomodří navíc drží šňůru deseti výher v řadě. Přijďte podpořit Ústecké Lvy i Vy, duel zahájí rozhodčí Čech s pomocníky na čarách Kleinem a Skopalem v 17:30 hod.

Farma Chomutova okupuje v tabulce druhé české nejvyšší hokejové soutěže
jedenáctou pozici. Sezóna 2011/2012 zatím žlutočerným nevychází podle představ, z výhry se prozatím radovali jen osmkrát, ve třinácti případech museli zkousnout porážku. Kadaňští vybojovali z posledních deseti zápasů pouhých devět bodů, porazit ale dokázali týmy z vyšších pater tabulky (doma Jihlavu - 3:1 a Benátky nad Jizerou - 5:2, venku pak udolali Havlíčkův Brod - 4:2).

Kadaňská šlechta

V brankovišti Severočechů se už vystřídala šestice gólmanů. V deseti střetnutích hájil svatyni Tomáš Závorka, po pěti utkáních mají na kontě Jan Kaššák a Kamil Jarina. Během dvou soubojů stanul v brance Kadaně Lukáš Cikánek, jenž byl podle pozápasových slov Petra Rosola pro Ústí nad Labem v 11. kole právě probíhající sezóny velkou překážkou.

Příležitostně nastoupili i Erik Štěrba (108 minut) a Vladislav Habal (15 minut). Procentuální úspěšnost a průměr inkasovaných gólů na zápas všech maskovaných mužů naleznete v přehledu výše.

Produktivitě týmu vévodí někdejší dlouholetý chomutovský útočník Stanislav Mikšovic, jenž si za třiadvacet střetnutí připsal patnáct kanadských bodů (5+10). Stíhán je šestadvacetiletým Vladimírem Novákem, který odehrál o deset zápasů méně než Mikšovic a na kontě má jen o tři body méně než zmiňovaný hráč (9+3).
V "TOP trojce" by ještě místo nalezl další bývalý Chomutovák, kterým je Jiří Charousek (19 z.; 4+7).

Obráncům dominuje dvaadvacetiletý Tomáš Schmidt (23 z.; 1+8), pronásledován je dvojicí Martinů. Martin Mazanec (19 z.; 2+4) a Martin Szakal (23 z.; 0+6) nastřádali shodně po šesti kanadských bodech a v produktivitě celku obránců se řadí na druhé
až třetí místo.

Za zmínění ještě stojí, že na soupisce figuruje i exústecký Richard Diviš (6 z.; 1+4), který letos mimojiné oblékl i extraligový dres kladenských Rytířů, kde se za sedm bitev stihl jednou prosadit.

Vzájemné měření sil v letošní sezóně

K utkání jedenáctého kola I. hokejové ligy ČR zajížděl Slovan do Kadaně. 490 diváků si na úvodní branku klání muselo počkat až do 35. minuty, kdy se ujala střela Jaroslava Roubíka - 0:1. Po čtyřiceti minutách bojovného mače byl tak brankový rozdíl minimální.

Po hlasném proslovu ústeckých trenérů v kabině zahájili hráči z krajské metropole skvěle třetí dějství. Necelé dvě minuty po přestávce se prosadil opět Jaroslav Roubík -
- 0:2. Favorit, který se svým sokem hodně natrápil, si svůj náskok do závěrečné sirény nakonec již pohlídal. Do listiny střelců se zapsal jediný hráč, který zařídil pro Ústí nad Labem tři body do prvoligové tabulky.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

• HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 1. Roubík (Ludvík), 11. Boháč (Třetina, Pazourek).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - L. Poživil, Holomek, Klobouček,
    A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň - R. Kovář, Alinč, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Lev, Rod, Handlovský.
  • SK Kadaň - Piráti Chomutov 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 12. Vl. Novák (Ton, Malínský) - 36. Rutta (Endál, Sikora),