Ú s t í n/L. - Ve středu 20. listopadu přivítají Ústečtí Lvi na ledě Zlatopramen Areny celek z Havlíčkova Brodu. Hokejistům z Vysočiny patří třetí příčka prvoligové tabulky. V posledním vzájemném měření sil se lépe dařilo bíločerveným, kteří porazili Slovan 4:2. Kdo vyjde z dalšího duelu vítězně? O tom se můžete přesvědčit od 18:00 hodin.

• Rebel - Litoměřice 4:5

Svěřenci trenéra Mičky jsou po třiadvaceti kolech na třetím místě s šestačtyřiceti body. Hráči z Vysočiny tak mají na svém kontě patnáct výher v základní hrací době. Sedmkrát podlehli soupeři v šedesáti minutách hry a jedenkrát prohráli v prodloužení. Nejvyšší výhru zaznamenali v posledním utkání proti severočeskému Mostu, který porazili vysoko 6:0. Nejvyšší prohru, se stejným skóre utrpěli červenobílí v zápase proti Mladé Boleslavi.

• Asistent: Richard Cachnín

Nejproduktivnějším hráčem Rebelů je Lukáš Havel (11+6), který má na svém kontě sedmnáct kanadských bodů. Druhé místo patří Petru Polodnovi (3+13), jenž získal šestnáct bodů. Třetím nejlepším hráčem je David Dvořáček (4+11), který nasbíral patnáct bodů. Mezi nejúspěšnější střelce patří s jedenácti góly Lukáš Havel. Osmkrát se prosadil Roman Maliník. Pětkrát se podařilo umístit kotouč do branky hostí Davidu Stachovi. Nejlepším asistentem je Petr Polodna, který třináctkrát nahrál na gól. David Dvořáček byl úspěšný v jedenácti případech a osmkrát se zapsal mezi asistenty Karol Korím. Na brankářské pozici má trenér Mička k dispozici čtyři gólmany. Nejvytíženějším z nich je Daniel Dolejš, který se do klece postavil ve třinácti duelech. Sedm zápasů odchytal Ondřej Kacetl a třikrát dostali v bráně příležitost Filip Šindelář a Petr Opršal.

Vzájemné střetnutí Havlíčkova Brodu a Slovanu v aktuální sezóně

Severočeši s Rebely v letošním ročníku 1. ligy měřily síly zatím pouze jedenkrát. Utkání se hrálo na zimním stadionu v Kotlině. Duel začal lépe pro červenobílé. Ti si během třiceti minut zápasu vytvořili dvoubrankový náskok. Ve 34. minutě sice snížil ústecký Vobořil, ale o tři minuty později havlíčkobrodský Říha přidal další gól. Osm minut před koncem se za Slovan ještě prosadil Boháč a snížil skóre. Poté se do samostaného úniku dostal Stehlík, ale byl faulován. Sudí nařídili trestné střílení a to výše zmiňovaný hráč proměnil. Po šedesáti minutách hry tak zvítězili hráči z Havlíčkova Brodu poměrem 4:2.

23. kolo z pohledu obou celků

• HC Motor České Budějovice - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
    Branky a nahrávky: 29. Ondřej (Kuchejda), 47. Skuhravý (Kotalík, Vaniš), 48. Šachl (Moravec) – 34. Vávra (Sklenička), 42. Pořický (Kloz).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý – Grin, Sklenička, Holomek Smetana, Brož, Vaněk, Černý, Kokeš - Meidl, Roubík, Boháč - Vávra, Alinč, Rod - Baránek, Kloz, Pořický - Dostálek, Hanzl.
  • HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Most 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 8. Chlubna (Kozlík, Zítka), 11. Maliník (Dvořáček, Stach), 25. Korím (Dvořáček, Semrád), 39. Havel, 46. Tomi (Říha), 60. Stach (Dvořáček).
    Sestava HC Rebel Havlíčkův Brod: Kacetl (Opršal) – Kolafa (A), Novotný, Jank, Vágner (A), Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna (C), Milfait – Tomi, Stehlík, Říha – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Kozlík, Charvát.

Autor fotografie v topu: Miroslav Rosendorf