Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté v posledním zápase porazili na domácím ledě Benátky nad Jizerou 3:0. Ve středu 20. ledna cestuje Slovan do nedalekého Chomutova, kde změří síly s Piráty. Utkání startuje v 17:30 hodin v SD Aréně. Bilance vzájemných zápasů je příznivější pro modrobílé. Ti dokázali třikrát Ústečany porazit. Nejprve zvítězili 3:1, poté 5:0 a nakonec 4:3.

Piráti pod lupou

Piráti odehráli celkem pětačtyřicet kol. V pondělí 19. ledna Chomutovští dohrávali 40. kolo. V něm narazili na nedalekou Kadaň, kterou po šedesáti minutách hry porazili 4:2. Modrobílí tak se sto body vedou prvoligovou tabulku. Svěřenci trenéra Kopřivy se v období od 12. listopadu do 1. prosince vezli na vítězné vlně. Nejprve porazili České Budějovice 8:3, poté si připsali tři body za výhru 5:3 na Kladně. Následovala vítězství nad Prostějovem 4:2, Kadaní 3:2, Litoměřicemi 6:1. Dařilo se jim i proti Mostu 4:2 a Jihlavě 7:2. Nejvíce se Krušnohorcům dařilo proti Budějovicím, kterým nadělili osm branek. Utkání vyhráli 8:3. Naopak nejméně úspěšní byli bílomodří v zápase proti Havířovu, kterému podlehli 2:4.

Kádr Krušnohorců

Piráti Chomutov

• Rok založení: 1945
  • Klubové barvy: modrá, bílá a červená
  • Generální manažer: Ing. Jaroslav Veverka ml.
  • Trenér: Břetislav Kopřiva
  • Asistent: Aleš Totter

Nejlepším hráčem Pirátů je Marek Hovorka (22+27), který s devětačtyřiceti body vede kanadské bodování. Druhá příčka patří Nikolu Gajovskému (15+31), jenž získal šestačtyřicet bodů. Třetím nejúspěšnějším je Vladimír Růžička (11+19), který vybojoval třicet bodů. Marek Hovorka je rovněž nejlepším střelcem týmu, brankáře soupeřů překonal dvaadvacetkrát. Nejvýkonnějším nahrávačem je Nikola Gajovský, který jednatřicetkrát přihrál na gól.

Piráti mají na soupisce aktuálně tři gólmany. Jan Strmeň je ale v současné době kvůli zranění mimo hru a tak se na brankářské pozici střídají Miroslav Kopřiva a Miroslav Hanuljak. Prvně jmenovaný má procento úspěšnosti 93,37% a průměrně obdrží 1,81 branek za zápas. Statistiky Miroslava Hanuljaka vykazují úspěšnost 93,48% a tento strážce svatyně pustí za svá záda průměrně 1,92 branek.

Nové posily Slovanu

Patrik Poulíček - Mladý útočník, který vyztuží kádr Slovanu, si odbyl premiéru v domácím zápase proti Benátkám. Do konce sezóny bude oblékat dres Slovanu, díky hostování z extraligového týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. S Chomutovem se v loňské sezóně potkával v nejvyšší soutěži a v nadcházejícím zápase bude bojovat za body Slovanu.
Jakub Grin - Bývalý hráč Slovanu, který za Ústecké odehrál 6 sezón, si po odmlce opět oblékne žlutomodrý dres. Díky hostování z týmu HC Most posílí obranné řady do konce sezóny. Chomutov bude právě prvním soupeřem, proti kterému se postaví pod vedením trenéra Macha.

Vzájemná střetnutí Pirátů a Ústí

Oba týmy měřily síly celkem třikrát. První zápas se hrál na ledě Ústí. První branku domácích vstřelil Kolafa a Slovan se ujal vedení 1:0. Poté už ale úřadovali pouze hosté. Šagát ještě v první třetině vyrovnal. Ve druhé části přidal zásah Koma. Osm minut před koncem se prosadil Hřebejk. Žlutomodří na tuto situaci nedokázali odpovědět a tři body za výhru 3:1 získali Chomutovští. Druhý duel hostila SD Aréna. V tomto klání měli ze hry více modrobílí. Slovanu nadělili pět gólů. Postupně se prosadili Gajovský, Rutta, Hovorka, Mc Gregor a znovu Gajovský. Ústečtí tak podlehli soupeři 0:5.

Třetí zápas se hrál znovu v Ústí. Tento duel odstartovali lépe domácí. Úvodní branku vstřelil Roubík. Hovorka v devětadvacáté minutě srovnal. To se nelíbilo žlutomodrým a o 11 vteřin později přidal další gól Merta. Hosté znovu vyrovnali ve třetí části díky Hřebejkovi. Další zásah do klece modrožlutých padl z hole Duška, který proměnil trestné střílení. Čtvrtý gól Chomutova zařídil dvě minuty před koncem Hřebejk. Za Ústecké ještě korigoval Tůma. Piráti tak zvítězili 4:3.

45. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – Piráti Chomutov 3:7 (0:3, 2:3, 1:1)
    Branky a nahrávky: 30. Kusko (Pokorný, Králík), 39. Erat (Dolníček, Pekr), 46. Bilčík (Dolníček, Pekr) – 2. Dušek (Mc Gregor, Rýgl), 14. Toman (Hovorka, Gajovský), 18. Chlouba, 30. D. Květoň (Růžička), 32. Skinner (Koma, Hovorka), 39. Scalzo (Dušek, Rýgl), 52. Gajovský (D. Květoň, Hovorka).
    Sestava Piráti Chomutov: Hanuljak – Rutta, Toman, Koma, Skinner, Rýgl, Scalzo, Havel, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Veselý – Mc Gregor, Dušek, Sinisalo – Chlouba, Kämpf, D. Kaše.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Benátky nad Jizerou 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 29. Brož (Zdvořáček), 58. Tůma (Kolafa), 60. Tůma (Rod, Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, T. Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Pořický, Gengel, T. Vávra – Suchan, Hanzl, Poulíček.