Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu v posledních kolech základní části zabojovali a skončili na desátém místě, které zaručuje postup do předkola play-off. V něm Ústečtí změří síly s nedalekou Kadaní. Utkání je na programu v neděli, 8. února. Úvodní buly je naplánováno na 17:30 hodin. Bilance vzájemných duelů je příznivější pro černožluté, kteří dokázali třikrát zvítězit – 3:1, 3:1 a 6:5 pp. Fanklub Slovanu pořádá výjezd do Kadaně, tak neváhejte a podpořte ústecké borce.

• Trenéři: Jaroslav Beck, Petr Martínek

Hokejisté sportovního klubu jsou po základní části na sedmém místě. Celkem Krušnohorci získali jednaosmdesát bodů. Stejný počet bodů mají i Litoměřice. Ty ale mají horší bilanci vzájemných duelů, proto jsou Kadaňští v tabulce před nimi. Černožlutým se v základní části střídavě dařilo a nedařilo. Nejvíce výher v řadě se Krušnohorcům podařilo získat v období od pětadvacátého října do prvního listopadu. V těchto utkáních porazili nejprve Slovan Ústí 3:1, poté 2:1 po samostatných nájezdech Havířov, dále 5:2 České Budějovice a nakonec Prostějov 3:0. Další vítěznou šňůru zažili žlutočerní od 28. do 31. kola. V odehraných duelech porazili vysoko Most 6:0, poté Benátky 2:1, dále Slovan 3:1 a na závěr Havířov 2:1. Nejvyšší výhru zaznamenali Kadaňští v zápase proti Mostu, kterému nadělili šest gólů a ani jednou neinkasovali. Naopak nejméně se jim dařilo proti Motoru, kterému podlehli poměrem 1:6.

Opory týmu

Nejproduktivnějším hráčem černožlutých je Karel Ton (11+18), který získal celkem devětadvacet kanadských bodů. Druhým nejlepším je Roman Chlouba (16+10), jenž nasbíral šestadvacet bodů. Třetí příčka v produktivitě náleží Martinu Šagátovi (18+7), který si připsal do statistik pětadvacet bodů.

Tento útočník, který dříve hrával i za Slovan, je také nejlepším střelcem týmu. Celkem nastřílel do klece soupeřů osmnáct gólů. Pomyslná stříbrná příčka náleží Romanu Chloubovi, jenž umístil kotouč do sítě soupeře šestnáctkrát. Bronzovou příčku okupuje Karel Ton, který se prosadil jedenáctkrát.

Nejvíce asistencí má na svém kontě Aleš Pavlas, jenž devatenáctkrát úspěšně nahrál na gól. Druhým nejlepším nahrávačem je útočník Karel Ton, jenž osmnáctkrát našel dobře postaveného spoluhráče. Třetí příčka náleží Jakubovi Trefnému a Jaroslavu Kůsovi, kteří čtrnáctkrát úspěšně přihráli.

Kadaňští na konci ledna posílili svůj kádr. Do týmu přišli z Karlových Varů útočníci Oto Táborský, Martin Kohout a Jakub Vrána. Všichni tito hráči hráli MHL, tedy obdobu Kontinentální hokejové ligy.

Vzájemné duely Kadaně a Ústí nad Labem v letošní sezóně

Základní část přinesla čtyři vzájemné duely. První klání se hrálo na ledě Kadaně. V tomto utkání padlo celkem devět branek. Ústečtí si vytvořili během první a druhé třetiny tříbrankový náskok. Černožlutí ale dokázali vyrovnat. Žlutomodří ale ve třetí části přidali další dva zásahy do klece Kadaně. Soupeř sice ještě snížil na rozdíl jediné branky, ale to bylo vše. Slovan zvítězil 5:4.

Druhý duel se hrál na ledě ústeckého zimního stadionu. První branku vstřelil Novák. Merta o chvíli později srovnal. To ale bylo ze strany Slovanu vše. Do konce první třetiny se hosté ujali vedení a další gól přidali ve třetí třetině. Slovan tak podlehl černožlutým 1:3.

Třetí zápas hostila znovu Kadaň. Skóre zápasu otevřel v patnácté minutě Rod. Hejcman ale o chvilku později vyrovnal. Další branky padaly už jen do sítě modrožlutých. Nejprve navýšil skóre Kadlec a poté Šagát. Slovan tak podlehl 1:3.

Čtvrté měření sil proběhlo na ledě Ústí. Skóre zápasu otevřeli domácí, ale hosté v úvodu druhé části vyrovnali. Vávra později zajistil svému klubu vedení. Kadaň ale během tří minut přidala tři góly a získala dvoubrankový náskok. Rod nejprve snížil na rozdíl jediné branky a Kolafa poté srovnal stav. Poté se ještě prosadil Šagát a Tůma. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm se více dařilo černožlutým, kteří nakonec zvítězili 6:5.

Jak se dařilo Kadani v uplynulých sezónách

• 2013/2014 – play-out
  • 2012/2013 – čtvrtfinále play-off - Sk Horácká Slavia Třebíč (2:3, 1:3, 1:2, 1:4)