Ústí nad Labem - Hokejisty Slovanu čeká třetí venkovní zápas v řadě. Po soubojích v Českých Budějovicích a Benátkách nad Jizerou jede hlavní tým do Havířova, kde by rád navázal na bodový zisk z Benátek. Zápas můžete sledovat na onlajnech.

AZ Havířov 2010 pod lupou

Úvod sezóny byl z pohledu Havířova poněkud rozpačitý. Úvodní dva zápasy vyhrál, pak dva prohrál a následně zase dva vyhrál. Série výher se ale zastavila na docela dlouhou dobu. Od sedmého do čtrnáctého kola Havířov nevyhrál ani jeden zápas, vybojoval jeden jediný bod za prohru v prodloužení. Z posledních sedmi zápasů Havířov vyhrál tři a prohrál čtyři. Výhra střídá porážku. Naposledy za tři body vyhrál tento tým 26. října, když na svém ledě porazil Třebíč 4:1. Poslední dva zápasy rozhodovalo prodloužení. V domácím prostředí se zrodila výhra v nastaveném čase nad Kadaní, naopak na ledě Frýdku-Místku přišla prohra v prodloužení.

V zatím posledním zápase se AZ představil na ledě nováčka soutěže, hrál ve Frýdku-Místku. Diváci čekali na první branku do 28. minuty, kdy se prosadil domácí Luka. Velmi rychle ale Havířov zásluhou Gřeše dokázal vyrovnat. Další branka v základní hrací době nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení tři na tři. To rozhodl v 65. minutě Cienciala.

• Asistent trenéra: Patrik Rimmel

Nejproduktivnějšími hráči Havířova jsou Daniel Štumpf a Antonín Pechanec. Oba odehráli 21 zápasů a připsali si v nich 12 kanadských bodů. Prvně jmenovaný vstřelil šest branek a na šest přihrál. Druhý jmenovaný pak tři branky dal a devět připravil pro své spoluhráče.

Nejproduktivnějšími obránci jsou Marcel Petran a Jíří Kristl. Oba mají na svém kontě sedm kanadských bodů. V tabulce pravdy má jako jediný bek kladné hodnocení Marcel Petran, plus čtyři.

Jedničkou Havířova v brance je Marek Laco. Ten nastoupil do 17 zápasů, v nichž odchytal celkem 1 000 minut. Statistiky má mezi brankáři AZ jednoznačně nejlepší.

Vzájemná střetnutí Ústí a Havířova

Jeden vzájemný zápas odehrály proti sobě Havířov a Ústí. Hrálo se na ledě Ústí. První branku v zápase vstřelili domácí. Dvě minuty před koncem první třetiny se prosadil Poulíček. Krátce po polovině utkání vstřelil druhou branku Slovanu Kloz a ve 38. minutě upravoval na 3:0 znovu Kloz. Ve třetí třetině, přesněji v 54. minutě, hosté zásluhou Haase snížili, ale vyrovnat už nedokázali. Tři body za výhru 3:1 zůstaly na severu Čech.

20. kolo z pohledu obou celků

• Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 v pr. (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. A. Dlouhý (Volf, Chlapík), 43. Chlapík (Štich, Volf), 56. Kočí (Plodek, A. Dlouhý) – 15. Markulinec (Zajíc, Moučka), 22. Bernad (Dalecký, Loskot), 30. Melka (Moučka), 62. Vl. Brož (J. Kloz, M. Vágner).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Poulíček, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Vrdlovec, Melka – Dalecký, Loskot, Gengel – do 40. Markulinec, do 40. Macek, Moučka.
  • HC Frýdek-Místek – AZ Havířov 2010 2:1 v pr. (0:0, 1:1, 0:0- 1:0)
    Branky a nahrávky: 28. Luka (M. Kovařčík, Štebih), 65. Cienciala (Štebih, M. Kovařčík) – 30. Gřeš (Bahounek, Krisl).
    Sestava HC AZ Havířov 2010: M. Laco – D. Seman, Lenďák, Krisl, Bahounek, Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Dvořáček – Říčka, Pechanec, Štumpf – Kalus, Gago, Tomi – Gřeš, Bednář, Kotala.