Hokejisté Slovanu získali v posledních čtyřech zápasech sedm bodů. Naposledy udolali v prodloužení na domácím ledě celek Kadaně 3:2. Ve středu čeká na Severočechy další štace. Tentokrát odcestují do Frýdku-Místku, kde změří síly s tamními Rysy. Zápas začíná v 17:00 hodin v hale Polárka. Ve vzájemných duelech je skóre vyrovnané. Jednou se z výhry 7:6 radovali červenobílí, jednou zvítězili modrožlutí 3:1.

Frýdek - Místek pod lupou

Bíločerveným patří po osmadvaceti odehraných kolech devátá příčka tabulky. Na svém kontě mají sedmatřicet bodů. Ústecký Slovan okupuje se dvaačtyřiceti body osmou příčku. Slezané tak na svého soupeře ztrácejí pouhých pět bodů. Svěřenci trenéra Juříka devětkrát zvítězili za plný počet bodů, třikrát vyhráli v prodloužení a jedenkrát udolali soupeře po penaltách.

Devětkrát odešli z ledu poraženi po šedesáti minutách hry a dvakrát podlehli v nastaveném čase. Nejlepšího výsledku dosáhli Frýdeckomístečtí v utkání proti Třebíči, kterou deklasovali 5:0. Největší porážku utrpěli v kláních proti Jihlavě (0:4), Mostu (2:4), Přerovu (2:6) a Kladnu (2:6).

• Asistent trenéra: Marek Malík

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Aron Chmielewski (6+10), jenž získal šestnáct bodů. Tento hráč je spolu s Ondřejem Kovařčíkem také nejlepším asistentem. Oba desetkrát přihráli spoluhráčům na gól.

Nejlepším střelcem Slezanů je David Klimša. Tento útočník během třiadvaceti zápasů vstřelil deset branek.

Jedničkou mezi brankáři je Juraj Šimboch, který odchytal devatenáct zápasů. Jeho úspěšnost je 91,26% a průměrně za svá záda pustí 2,73 gólů.

Lukáš Daneček se postavil mezi tyče v devíti soubojích. Tento maskovaný muž průměrně obdrží 3,12 branek a jeho úspěšnost se pohybuje na hranici 89,67%. Jejich kolega Peter Hamerlík zasáhl pouze do dvou zápasů a odchytal 120 minut.

Vzájemná střetnutí Ústí a Frýdku-Místku

Letošní sezóna svedla oba týmy dohromady zatím pouze dvakrát. První vzájemné měření sil hostila hala Polárka. A podívaná to byla pořádná. V tomto utkání padlo neuvěřitelných 13 gólů.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Severočeši ale do konce první třetiny vyrovnali. Druhá část vyšla hráčům Slovanu na výbornou. Čtyřikrát skórovali a pouze jednou inkasovali. Po čtyřiceti minutách vedli žlutomodří 6:3. Ale ani toto nebylo vše. Rysové v závěrečné části zabrali a modrožlutým nadělili čtyři góly. Frýdeckomístečtí tak nakonec zvítězili 7:6.

Druhý souboj se odehrál na ledě Ústí. Úvod klání vyšel lépe hostům, kteří vstřelili první branku. Druhá dvacetiminutovka byla zcela v režii Slovanu. Domácí nejprve vyrovnali a poté přidali další gól. Ve třetí části se skóre měnilo už jen kosmeticky, když Šimbocha překonal Doležal a zajistil svému týmu výhru 3:1.

28. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň 3:2 v pr. (1:0, 0:2, 1:0 – 1:10
    Branky a nahrávky: 15. Vrdlovec (Z. Doležal, D. Merta), 57. Vl. Brož (Z. Doležal, D. Merta), 61. Bernad (Kloz) – 28. Trefný (Hlava, R. Černý), 35. Kohout (Hlava).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – M. Vágner "C", Bernad, Vl. Brož, Kasík "A", Přindiš, Husák, Zajíc – J. Kloz, Roubík "A", Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Poulíček, Beran, Dalecký – Navarra, Gengel, Macek.
  • HC Stadion Litoměřice – HC Frýdek-Místek 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 45. Cienciala (Franek, Růžička).
    Sestava HC Frýdek-Místek: Šimboch – Kania, Adámek, Michal Roman, Matyáš, D. Stránský, Zahradníček, Samiec, L. Kovář – Chmielewski, Pechanec, Klimša – Marek Růžička, Cienciala, Franek – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov, Miloš Roman, Luka.