Ú s t í n/L. - V rámci dvaadvacátého kola WSM Ligy hostí Slovan doma velmi vzdálený Havířov. Jejich první letošní střetnutí dopadlo lépe pro Slovan, který v devátém kole přestřílel Havířov na jeho ledě vysoko 4:8. Povede se Slovanu udržet body doma, nebo mu je Havířov vezme? To se dozvíme 16. 11. 2017 od 18:00 hod. na ústeckém zimním stadionu.

0

Havířov se v tabulce nachází jedno místo za Slovanem, a to na místě desátém s pouhou jednobodovou ztrátou na ústecký celek. Z celkových jednadvaceti zápasů vyhrál Havířov osm v základní hrací době, dva v prodloužení, pouze tři prohrál po šedesáti minutách. Ale za to jich osm prohrál v prodloužení, což poukazuje na slabá prodloužení havířovského týmu.

Z posledních pěti zápasů dokázal Havířov zvítězit jenom dvakrát, a to proti Frýdku-Místku 3:1 a Vsetínu 3:0. Porážky má tedy tři, z toho jednu dokonce s poslední Kadaní 2:3, která se letošní sezónu hodně trápí a je až na samém dnu tabulky s pouhými devíti body. Dále pak nestačil na urputně bránící Třebíč v poměru 0:1 a silné Kladno, s kterým prohrál 1:4.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se týmy už jednou střetly, a to během devátého kola WSM Ligy, kdy utkání skončilo 4:8 ve prospěch Slovanu. První třetina byla velmi aktivní a vyrovnaná od obou celků, a nakonec dopadla 2:1 pro Havířov. Avšak začátek třetí třetiny Slovan zaspal a dostal dva rychlé góly, po kterých se zdálo utkání ztraceno. Ale druhá půle třetí třetiny patřila jen a pouze hostům, tedy Slovanu, který dokázal využít dvě přesilovky a následně dalšími dvěma brankami utkání otočil na 4:5. Ve třetí třetině nejspíše havířovští hráči neunesli tlak a přestali hrát, poté si rozjetý Slovan dělal na ledě co se mu zlíbilo. Nakonec utkání po fantastickém obratu a dalších třech brankách ve třetí třetině vyhrál 4:8.

Statistické zajímavosti

Havířovský Lukáš Bednář má druhou největší úspěšnost střelby, a to přesně 50 %. Jelikož na branku vyslal jen dvě střely, z toho jedna skončila v síti.

Marek Kalus je třetím nejtrestanějším hráčem v celé lize. Na kontě má už 69 trestných minut.

Nejvytíženější hráč z havířovského celku je Jiří Krisl s průměrným časem na ledě třiadvacet minut a devětadvacet sekund na zápas.

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Bernad má celkově nejvyšší Ice-Time z celé ligy, a to celkem přes 560 minut. To je o 60 minut více, než má druhý Martin Novotný z Přerova.

Druhým nejlepším střelcem WSM Ligy je domácí Antonín Melka, který je zároveň hráčem s nejvíce body v soutěži. Má celkovou bilanci jedenáct branek a čtyřiadvacet bodů.

Nejvíce asistencí zaznamenal David Bernad, a to přesně patnáct. Za ním zaostává o jednu asistenci ústecká legenda Jaroslav Roubík.

21. kolo z pohledu obou celků

• AZ RESIDOMO Havířov - Rytíři Kladno 1:4 (1:1, 1:3, 1:4)
    Branky a nahrávky: 15. Gřeš (Kanko) – 16. J. Kloz (Machač, D. Tůma), 23. Kubík (Zikmund, P. Hořava), 25. Pekr (R. Přikryl), 43. J. Strnad (Pekr, R. Přikryl)
    Sestava AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (K. Šimeček) – Krisl (C), Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel (A) – Sikora (A), Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Macuh, Cihlář, Bambula.
  • HC Slavia Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 8:1 (3:0, 4:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 4. M. Kadlec (Šagát), 9. Endál (L. Krejčík), 12. Kubica (Šafránek), 22. Kubica (Šafránek, Jankovský), 24. Endál (L. Krejčík, J. Holý), 30. Šagát (M. Kadlec, M. Ondráček), 36. Barák (Endál), 53. Jankovský (Barák) – 49. Melka (Mlčoch, Husák).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (24. Soukup) – Bernad, Hes, Kurka, Husák, M. Zdvořáček, Hrdinka, Mlčoch – Smolka (A), Roubík, Melka – P. Kousal, Vrdlovec (C), D. Merta – Severa, L. Volf (A), Gengel – Sladkovský.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.