Ústí nad Labem - Hokejisté Slovanu chtějí ukončit nepříznivou sérii pěti porážek v řadě. Podle slov Tomáš Mareše má k tomu pomoci výrazně zlepšená defenzivní hra. Buly zápasu proti Frýdku-Místku bude vhozeno v sobotu 25. 11. v 17 hodin. Utkání můžete sledovat v textové reportáži na Onlajnech, nebo videopřenos na tvcom.cz

1

Jako na houpačce si musí připadat hokejisté Frýdku-Místku. Prohry střídají výhry a takhle to jde zatím celou sezónu. Průběžně je z toho osmé místo, tedy poslední postupová příčka do play-off. Hráči z Moravskoslezského kraje z posledních pěti zápasů prohráli sice tři, ale vstřelili poměrně hodně branek. Za pět zápasů dokázali dát 19 gólů, tedy skoro čtyři branky na zápas.

Poslední duel se Frýdku-Místku vůbec nepovedl. V hale Polárce hostil Třebíč. Domácí Matyáš sice poslal své barvy do vedení, ale gól ze čtrnácté minuty byl jediným, který ten večer Frýdek-Místek dal. Pak už se prosadili jen hosté. Horácká Slavia vyhrála 4:1 a odvezla si všechny body.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se Ústí s Frýdkem-Místkem již střetlo. Hrálo se v Moravskoslezském kraji a Slovan v zápase hned třikrát vedl – 2:0, 4:2 a 5:4. Dva góly vstřelil Pavel Smolka. Domácí celek ale hrál výborně, dokázal vždy srovnat a tři minuty před koncem třetí třetiny bylo srovnáno na 5:5. Následovalo prodloužení, které o vítězi nerozhodlo. Proto utkání pokračovalo samostatnými nájezdy. V nich o výhře domácího týmu rozhodl Bartko.

25. kolo z pohledu obou celků

• HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
    Branky a nahrávky: 14. Matyáš (Haman) – 21. Kratochvíl (Dolníček, Čejka), 25. Vodný (Horký, Furch), 28. Tadeáš Král (Malec, Kristl), 46. Mlynář (Čejka).
    Sestava HC Frýdek-Místek:Strmeň – Ovčačík (A), Zahradníček (A), Matyáš, Haman, Bartko, Piegl – Bajtek, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Osmík, Harkabus – Klimša (C), Przybyla, Christov – Kaukič, Peterek, Raška.
  • SK Trhači Kadaň- HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 10. Dufek (Kůs, Szathmáry), 11. O. Procházka, 37. Szathmáry (Kadeřávek), 43. Kůs (Hejcman) – 14. D. Merta (P. Kousal), 22. D. Merta (Vrdlovec)..
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Hes, Bernad, M. Vágner (C), Husák, Kurka, M. Zdvořáček – Vachovec, Roubík (A), Smolka – D. Merta, Vrdlovec (A), P. Kousal – Severa, Najman, Navarra – Sladkovský, Jandus.